در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

چیدمان فینگر فود

یکشنبه ۶ شهریور ۱ آشپزی
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود
 • تصویر شماره چیدمان فینگر فود

فینگر فود از انواع غذاهایی به حساب می آید که حالت لقمه ای دارد و دارای مواد غذایی گوناگونی می باشد که با شیوه ها و ایده های متفاوتی تزیین می شود. این غذا با توجه به ظاهر و ترکیب رنگ جذابی که در نوع دیزاین آن دیده می شود خیلی اشتها آور و جذاب بوده و از نظر طعم و مزه خیلی متنوع و خوشمزه می باشد. برای همین تصمیم داریم در این مطلب بیتوته شما عزیزان را با مجموعه ای زیبا از انواع تزیین فینگر فود با ایده های جالب آشنا کنیم.

فینگر فود ها را رنگی رنگی 

بهترین شیوه برای تزیین فینگر فود ها این است که تا جایی که میتوانید همه چیز را رنگی رنگی و با رنگ های شاد و اشتها آور درست کنید. به طور مثال فینگر فود ته چین زعفرانی را با خلال پسته سبز خوشرنگ ، فینگر فود الویه را با برگ های کوچک ریحان و گوجه گیلاسی و فینگر فود پیتزایی را با اسلایس های زیتون و ذرت و رنگ های گوناگون فلفل دلمه تزییین کنید . همین در کنار هم قرار گرفتن رنگ ها بهترین شیوه برای زیبا تر شدن سینی فینگر فود و در نهایت تزیین میز پذیرایی تولد شما خواهد بود. در کنار این موارد از غنچه های گل سرخ هم استفاده کنید.

 

قالب بزنید 

همان گونه که میدانید کاناپه ها از انواع فینگر فود هستند که مواد غذایی مانند سالاد الویه ، پنیر و گوجه و خیار یا انواع کوکو و کالباس و غیره روی یک ورقه از نان تست یا هر نوع نان دلخواه دیگر جای میگرد. بهترین شیوه برای تزیین کاناپه ها قالب زدن آنهاست. 

 

در این شیوه بهتر است نان های تست یا ساندویچی یا نان های دست پخت خودتان را پهن کرده و روی آن را با سالاد الویه یا کشت بادمجان غلیظ ، کوکو سبزی یاورقه های کالباس و سس یا هر نوع خوراکی دیگری بپوشانید ، آنگاه با یک قالب شیرینی پزی به شکل گل یا قلب یا هر چیزی که دوست دارید قالب بزنید. سپس میتوانید با گوجه های گیلاسی یا برگ های ریز ریحان و نعناع تک تک کاناپه ها را تزیین کنید .

 

از سیخ های چوبی استفاده کنید

همان گونه که خلال های کوچک چوبی در تزیین کاناپه ها و رول های فینگر فودی به ما کمک می کند از امکانات که سیخ های چوبی در اختیار شما قرار میدهند نیز غافل نشوید، میتوانید این سیخ ها را با انواع میوه فصل پر کرده و در نتیجه آنها را مانند شاخه هایی از گل در یک لیوان قرار دهید تا میز شام تولد شما به زیبایی تزیین گردد .

 

یا میتوانید آن را با انواع خوراکی های پر کرده و با کنار هم قرار دادن رنگ ها و طعم ها فینگر فود های سیخی درست کنید به طور مثال سیخ جوجه کباب که به صورت یکی در میان با انواع فلفل دلمه ای سبز و زرد و قرمز و گوجه های گیلاسی و پیاز پر شده یا سیخ چوب که با خیار و گوجه و پنیر و مکعب مکعب شده پر شده است و یا حتی سیخ های از سیب زمین سرخ شده معکبی ، کالباس و گوجه گیلاسی و خیار شور… خیلی موارد دیگر .

 

از ژله و میوه های رنگی استفاده کنید 

حتی چنانچه ژله دوست نداشته باشید حتما قبول دارید که ژله ها از زیباترین خوراکی ها هستند که برای تزیین میز تولد بسیار زیبا هستند ، پس بهتر است در کنار همه غذا ها و خوراکی هایی که برای تولد در نظر گرفته اید به تعداد مهمان ها گیلاس های طلقی یا لیوان های کوچک تهیه کنید و داخل آنها را با انواع رنگ های ژله پر کنید ، یا با انواع روش تزیین ژله مانند ژله رنگین کمانی ، خرده شیشه ، ژله رولی یا هر شیوه ای که خودتان بلد هستید به میز شام تولدتان رنگ آمیزی قشنگ تری بدهید.

 

از پرچم های رنگی رنگی استفاده کنید 

یکی از شیوه های خلاقانه این است که مناسبت  های گوناگون برچسب های کوچک رنگی برای همان مناسبت تهیه کنید به طور مثال برای جشن تولد برچسب های سال تولد یا کیک ، برای جشن دندانی برچسب دندان های چشم و ابرو دار ، شب یلدا برچسب هندوانه یا انار  ، سالگرد ازدواج  برچسب گل یا حلقه و جشن تکلیف برچسب فرشته های بال دار و غیره و برچسب ها را روی خلال دندان های چوبی بزنید و خوراکی های سینی فینگر فود را با آنها تزیین کنید ، این گونه یک رنگ آمیزی به آن مناسبت به خوراکی های خود داده اید که با تم کلی تولد هماهنگ است .

 

ظرف های خوشگل رنگارنگ و گوناگون

در کنار تزیین فینگر فود وجود سفره رنگی رنگی یا استفاده از ظرف و ظروف رنگارنگ میتواند به زیباتر شده میز تولد کمک کند. در آخر کار میتوانید میز تولد یا مهمانی خود را با یک دسته گل از گل های وحشی یا گل های زیبای که خودتان دوست دارید در کنار غذاها تزیین کنید .

  ثبت آگهی رایگان