در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

ویژگی های افراد باهوش

چهارشنبه ۹ آذر ۱ روانشناسی
  • تصویر شماره ویژگی های افراد باهوش

ویژگی های افراد باهوش چیست؟

شاید هر کدام از ما فکر کنیم که هوش بالایی داریم و افراد باهوشی هستیم و گاهی یک ایده بکر یا یک حدس تازه ای به ما حس رضایت می دهد.

همه این ها به این دلیل است که یک وجه تشابهی با آلبرت انیشتین در خودمان می بینیم. در اینجا می خواهیم چند ویژگی افراد باهوش را بیان کنیم.

1. احساس خستگی مکرر

افراد باهوش معمولا وقتی کارهای روتینشان را انجام می دهند خسته می شوند.

این موضوع با این واقعیت در ارتباط است که افراد باهوش با دانش و مهارت های زیادی که دارند نمی توانند موقع کارهای پیش پا افتاده همه پتانسیل خود را به کار بگیرند.

بعید است که بتوانید موقع صحبت با این افراد درمورد تعمیر دکوراسیون آشپزخانه یا قیمت زمین و ملک آنها را تحریک کنید.

این افراد بیشتر درمورد موضوعات سراسری و جهانی بحث می کنند.

2. تمایل دارند جوانتر از سنشان باشند

افراد باهوش بیشتر احساس جوانی می کنند. علاوه بر این، سطح هوش ما در نوجوانی و جوانی باعث احساس جوانی در سنین پیری مان می شود.

مثلا شارون استون هرگز احساس پیری نمی کند و همیشه هم جذاب و زیبا به نظر می آید. آی کی یو او 154 است.

3. بحران وجودی مکرر دارند

افراد با استعداد اغلب درمورد بحران وجودی در زندگی شان شکایت دارند. برای این افراد پیدا کردن هدف و تعیین تکلیف شان مهم است و درغیراین صورت مشکلات روانشناسی آنها ظاهر می شود.

4. در ایجاد روابط رمانتیک و عاشقانه مشکل دارند

تحقیقات نشان داده افرادی که آی کی یو بالای 120 دارند اغلب خودشان را تنها می دانند و معمولا افرادی که آی کی یو پایینی دارند را به بقیه افراد ترجیح می دهند.

5. عادت ناخن جویدن دارند

برای افراد باهوش، ترک عادت بد خیلی سخت تر از افراد معمولی است. نه تنها ناخن جویدن میزان استرس فرد را نشان می دهد بلکه حتی فرد را به عنوان شخص کمال گرایی که سعی می کند کارهایش را به سرعت انجام دهد نشان می دهد.

6. فراموشی دارند

باهوش ترین افراد هم کارهای روزمره شان را فراموش می کنند.

7. دیرکردن های مکرر

افرادی که هوش بالایی دارند همیشه دیر حاضر می شوند. این افراد که به سختی برنامه هایشان را تنظیم می کنند مستعد فکرهای خلاقانه و به طور کلی خوش بین تر هستند.

8. توانایی نه گفتن دارند

دانشمندان معتقدند که افرادی که شرایط و گزینه های پیش رو را می سنجند و توانایی مخالفت با خواسته هایشان را دارند نتایج بهتری در میزان هوششان نشان دادند.

9. خودشان را باهوش نمی دانند

افرادی که شایستگی کمتری دارند، توانایی های فکری شان را بیشتر می بینند. درحالیکه افراد شایسته و باهوش توانایی هایشان را کافی نمی دانند و میزان دانششان را دست کم می گیرند.

برچسب ها :
#روانشناسی#هوش
  ثبت آگهی رایگان