در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

نکاتی برای مراقبت از دستگاه تناسلی زنان

شنبه ۲ مهر ۱ سلامت
  • تصویر شماره نکاتی برای مراقبت از دستگاه تناسلی زنان
  • تصویر شماره نکاتی برای مراقبت از دستگاه تناسلی زنان
  • تصویر شماره نکاتی برای مراقبت از دستگاه تناسلی زنان
  • تصویر شماره نکاتی برای مراقبت از دستگاه تناسلی زنان

در بیشتر مواقع خانم ها بیشتر به ظاهر خود اهمیت می دهند و برخی از نکات بهداشتی را بیشتر از حد معمول رعایت می کنند که این مراقبت ها می تواند مراقبت های پوستی و مراقبت از اندام های خصوصی آنها باشد. در این مقاله بیتوته می خواهیم درباره 7 عادتی که بر سلامت واژن شما تاثیر منفی می گذارد بپردازیم.

1. شستن مداوم واژن

قبل از هرچیزی ، ما نمی گوییم که هرگز نباید واژن خود را بشوید یا تمیز کنید، آنچه موضوع اصلی بحث ما می باشد این است که شستشوی این ناحیه با ناحیه های دیگر ( زیربغل، دست ها) فرق می کند. شستشوی مداوم با صابون می تواند منجر به تحریک پوست ناحیه واژن و بروز حساسیت در آن ناحیه شود. در عوض، شستشو با آب کافی می باشد و اگر باید از محلول تمیز کننده استفاده کنید، می توانید از محلول های بدون عطر و ضد حساسیت استفاده کنید و از استفاده از دستمال یا لیف خودداری کنید.

. عوض نکردن لباس های باشگاه برای مدت طولانی

همه ما وقتی راهی باشگاه می ‌شویم و بعد از یک تمرین سخت آدرنالین بدن بالا می ‌رود، فکر می‌ کنیم که انجام این کار ضرری ندارد. عرق برای رشد بسیاری از باکتری ها از جمله مخمر است که در شرایط مرطوب رشد می کند، بنابراین به محض اینکه تمرین خود را تمام کردید، وسایل تمرینی عرق کرده خود را بردارید و در صورت امکان دوش بگیرید. قبل از انجام  کارهای خود یک لباس تازه از جمله زیر شلواری بپوشید.

3. استفاده مداوم از نوار بهداشتی 

توجه داشته باشید که، حتی نوار بهداشتی نیز می تواند برای مناطق پایین شما دردسر ایجاد کند. اگر پایین تنه شما حساس است، پوشیدن نوار بهداشتی در طول روز می تواند آن را تحریک کند یا منجر به ساییدگی شود. اگر واقعا می خواهید استفاده از پدها را ادامه دهید، سعی کنید از پدهایی استفاده کنید که از پنبه ساخته شده اند.

 

4. شیو کردن (اصلاح)

به نظر می رسد که موهای ناحیه تناسلی به حفظ حفره هوایی که بین پوست نواحی زیرین ما و لباس زیر وجود دارد کمک می کند، این محفظه هوا به خشک نگه داشتن ناحیه و غیرقابل پذیرش میکروب ها و باکتری های عفونی کمک می کند. در صورت عدم وجود مو، حفره هوا وجود ندارد، که منجر به تجمع رطوبت در آنجا به دلیل تعریق می شود. بنابراین، اصلاح ممکن است بهداشتی تر به نظر برسد، اما یک گزینه ناسالم است. اگر می خواهید، می توانید آن را کوتاه کنید یا فقط نواحی خط بیکینی را اصلاح کنید.

5. گذاشتن تامپون برای مدت طولانی

آیا تا به حال در مورد " سندرم شوک سمی " شنیده اید؟ این یک نوع عفونت تهدید کننده زندگی است که توسط نوعی باکتری به نام باکتری استافیلوکوکوس اورئوس (استاف) ایجاد می شود. با این حال، گاهی اوقات می تواند به دلیل سموم ترشح شده توسط نوع دیگری از باکتری ها به نام باکتری استرپتوکوک گروه A (استرپتوکوک) باشد. یکی از دلایل اصلی سندرم شوک سمی ، گذاشتن تامپون برای مدت طولانی تر از مدت زمان توصیه شده است. بنابراین، حتی اگر کاملا پر به نظر نمی رسد، سعی کنید تا آنجا که می توانید آن را تغییر دهید.

 

6. داشتن یک رژیم غذایی نامناسب

داشتن یک رژیم غذایی نامناسب نه تنها به طور کلی برای سلامت شما مضر است، بلکه شما را در معرض خطر عفونت ها و بیماری ها قرار می دهد. به عنوان مثال اگر رژیم غذایی حاوی قند بالا را مصرف کنید، می تواند باعث رشد بیش از حد باکتری های مسئول ایجاد عفونت های قارچی شود و اگر شما بیش از حد غذاهای تند بخورید، می تواند (PH) طبیعی واژن شما را تغییر دهد که باعث ایجاد بوی متفاوت در ناحیه بیکینی (واژن) شما می شود.

 

7. استفاده از پد روزانه برای تخلیه

ترشحات واژنی که تجربه می کنید یک روش طبیعی است که توسط آن واژن شما خود را تمیز می کنند. برخی از ما کاملا از این موضوع آگاه هستیم و برای جلوگیری از احساس ناراحتی هنگام ترشح، به پد بهداشتی متوسل می ‌شویم. با این حال، این کار عاقلانه ای نیست، پوشیدن پد روزانه برای مدت طولانی می تواند واژن شما را تحریک کند، بنابراین در صورتی که ترشح دارید از آن استفاده نکنید. اگر ترشحات بدبو را تجربه می کنید یا به مقدار بیش از حد معمول آن را تجربه می کنید، با پزشک مشورت کنید.

 

برچسب ها :
#زنان
  ثبت آگهی رایگان