در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

اوج میل جنسی زنان و مردان در چه سنی است؟

شنبه ۵ شهریور ۱ سلامت
  • تصویر شماره اوج میل جنسی زنان و مردان در چه سنی است؟
  • تصویر شماره اوج میل جنسی زنان و مردان در چه سنی است؟
  • تصویر شماره اوج میل جنسی زنان و مردان در چه سنی است؟
  • تصویر شماره اوج میل جنسی زنان و مردان در چه سنی است؟

زنان و مردان در سنین خاص، برخی فصول و ساعت های خاصی از روز در اوج میل جنسی هستند و آمادگی و تمایل بیشتری برای برقراری رابطه جنسی در خودشان احساس می کنند. 

بهترین راه برای حفظ و پایداری ازدواج و داشتن زندگی جنسی سالم داشتن رابطه جنسی حداقل 1 – 2 بار در هفته است. زوج هایی که حداقل 1 بار در هفته رابطه جنسی دارند نسبت به دیگران شادتر هستند.

 

رابطه جنسی بین زوجین علاوه بر این که باعث می شود روحیه شادتری داشته باشند و بیشتر به هم رسیدگی کنند باعث کاهش فشار خون و استرس می شود. 

 

با  افزایش سن بعد از 40 سالگی ترشح هورمون های جنسی کاهش پیدا میکند بنابراین برای ایجاد میل جنسی در شریک زندگیتان ممکن است نیاز به تلاش بیشتری نسبت به دهه 20 داشته باشید. 

 

با  این وجود به دلیل افزایش صمیمیت و اعتماد به نفس، رابطه جنسی جنبه های سرگرم کننده تری پیدا میکند و باعث افزایش عمق رابطه بین زوجین می شود. 

 

با وجودی که مردان بعد از 40 سالگی توانایی نعوظشان کاهش پیدا میکند و اختلال نعوظ یا نعوظ ناقص بیشتری را تجربه میکنند ، با این حال زنان بعد از 40 سالگی با توجه به این که شناختشان از بدن افزایش پیدا کرده و خجالتشان از بین میرود و متوجه می شوند که از رابطه چه می خواهند ، قابلیت ارگاسم بیشتری دارند و لذت و عمق بیشتری از رابطه جنسی بدست می آورند. 

 

تاثیر هورمون ها بر میل جنسی

میزان ترشح استروژن ، پروژسترون و تستوسترون در افراد بر میزان میل جنسی آن ها تاثیرگذار است. سطح پایین پروژسترون ، سطح بالای استروژن و سطح بالا تستوسترون با سطح بالای میل جنسی در ارتباط هستند. معمولا ترشح این هورمون ها با افزایش سن کاهش پیدا میکند. 

 

مردان 20 ساله : مردان برای برانگیختگی جنسی نیاز به هورمون تستوسترون دارند که میزان ترشح این هورمون در دهه 20 در بدن مردان در بیشترین حد ممکن است و میل جنسی بالایی دارند ولی به دلیل بی تجربگی در مورد رابطه جنسی احساس اضطراب پید میکنند و شاید به همین دلیل است که اغلب مردان در این سنین در 8 درصد موارد دچار اختلال نعوظ می شوند. 

 

زنان 20 ساله : زنان در دهه 20 سالگی در بارورترین حالت ممکن قرار دارند و میل جنسیشان در این دوره رو به افزایش است البته در اواخر دهه 20 درصد بارداری در زنان کاهش پیدا میکند.

 

مردان 30 تا 40 ساله : میل جنسی مردان در این دوره همچنان قوی است. از 35 سالگی به بعد ترشح تستوسترون سالی 1 درصد کاهش پیدا میکند و در برخی مردان میتواند سریعتر هم باشد. کاهش تستوسترون و استرس ناشی از کار و مسئولیت خانواده میتواند باعث کاهش میل جنسی در این دوره شود.

 

زنان 30 تا 40 ساله : در این دوره میل جنسی زنان به بیشترین حد ممکن می رسد. زنان 27 – 40 ساله نسبت به قبل تخیلات جنسی بیشتر و شدیدتری دارند و تمایلشان برای رابطه جنسی بیشتر است. 

 

مردان بعد از 50 سالگی : اگر از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار باشید با افزایش سن همچنان از زندگی جنسی خود لذت میبرید ، حفظ سلامت در این دوره ارتباط موثری با حفظ نعوظ دارد. در صورتی که به مشکلاتی از جمله دیابت ، کلسترول ، چاقی یا بیماری های قلبی مبتلا شده باشید در این سن اختلال نعوظ زیادی را تجربه میکنید. 

اغلب مردان از نظر جنسی تا دهه 70 عمرشان فعال هستند.

 

زنان بعد از 50 سالگی : در این سن شما دیگر نگرانی بابت باردار شدن ندارید و ممکن است به رابطه جنسی علاقمندتر شوید. هر چه به یائسگی نزدیک تر شوید ، استروژن شما کاهش پید کرده و ممکن است منجر به خشکی وازن و کاهش میل جنسی شود. بهتر است برای روانکاری واژن و گزینه های پیش رو با پزشکتان مشورت کنید. 

میل جنسی زنان بعد از یائسگی به سرعت کاهش پیدا میکند ولی همچنان وجود دارد.

اوج میل جنسی مردان و زنان در چه سنی است؟

اوج میل جنسی مردان و زنان به دوره ای گفته می شود که بیشترین توانایی برای داشتن رابطه جنسی مکرر با کیفیت بالا را داشته باشید. 

تحقیقات نشان میدهد که اوج میلی جنسی زنان در دهه 30 سالگی و اوج میل جنسی مردان در اواخر نوجوانی و اوایل دهه 20 زندگیشان است. 

 

دانشمندان معتقدند که تکامل زن با افزایش میل جنسی رابطه مستقیم دارد و اغلب زنان در دهه 30 و 40 زندگی میل جنسی بیشتری نسبت به دهه 20 دارد.

زنان در دهه 20 زندگی بیشتر به فرزند آوری مشغولند و بزرگ کردن کودکان حس جنسی آن ها را کاهش میدهد ، از سویی دیگر باروری بالا باعث بروز استرس هنگام رابطه جنسی در آن ها می شود ، از آنجا که آشنایی لازم درباره بدن خود و چیزهایی که آن ها را به اوج می رساند ندارند کمتر از رابطه جنسی لذت میبرند. 

 

تمام این مشکلات با عبور از دهه 20 زندگی رفع می شود و زنان بهتر متوجه می شوند از رابطه جنسی چه میخواهند و تمایلشان برای داشتن رابطه جنسی افزایش پیدا میکند.

بر اساس مطالعه انجام شده روی 827 زن ، محققین متوجه شدند زنانی که اوج دوران بارداری را گذرانده اند ولی هنوز به سن یائسگی نرسیده اند از نظر جنسی فعال ترند. 

این دوره سنی 27 – 45 سالگی را شامل می شود. 

این تحقیق با مطالعه ای که قبلا در مورد افزایش شهوت زنان در دهه 30 و 40 انجام شده بود ، مطابقت داشت. 

اوج میل جنسی مردان و زنان در طول روز

تفاوت میزان ترشح هورمون ها در طول روز میتواند باعث شود که ساعات خاصی از روز میل جنسی بیشتری داشته باشید. 

برخی تصور میکنند که نعوظ صبحگاهی مردان به معنی تمایل به داشتن رابطه جنسی در ساعات اولیه روز است در حالی که این تصور اشتباه است. 

 

اوایل صبح بین ساعت 7 – 9 میزان هورمون تستوسترون و کورتیزول افزایش پیدا میکند که باعث ایجاد نعوظ می شود و این موضوع هیچ ارتباطی با تمایلات جنسی ندارد مگر این که خود فرد بخواهد از این فرصت استفاده کند.

از نظر بیولوژیک ساعت 5 – 7 عصر بهترین زمان برای رابطه جنسی در مردان است زیرا انرژی بدنی در حالت حداکثری است و تمام حواسش بیدار هستند.

 

اوج میل جنسی زنان ارتباط زیادی به ساعت روز ندارد بلکه به چرخه قاعدگی آن ها مربوط است. میل جنسی خانمها دقیقا قبل از تخمک گذری در اوج قرار می گیرد. 

برخی خانم ها قبل از شروع پریود یا حتی در پریود میل جنسی بالایی دارند در حالی که برخی دیگر بعد از اتمام پریود میل جنسیشان افزایش پیدا میکند.

اوج میل جنسی مردان و زنان در کدام فصل است

با توجه به آمار فروش کاندوم به نظر می رسد که میل جنسی در تابستان بیشتر از زمستان است. 

میتوان گفت نور خورشید شدید تابستان باعث تولید بیشتر هورمون های جنسی در هیپوتالاموس و هیپوفیز می شود و در نتیجه انرژی و تمایل جنسی در فصل گرم سال افزایش پیدا میکند. 

گرما باعث افزایش ترشح هورمون تستوسترون و سبکی بیضه ها شده و از نظر بصری و هورمونی میل جنسی را در مرد بالا می برد.

فصل دیگری که میل جنسی در آن بالاتر می رود ، فصل پاییز است. میزان ترشح هورمون تستوسترون بدن مردان در پاییز افزایش پیدا میکند و باعث می شود خانم ها در این فصل جذابیت بیشتری برای مردان داشته باشند.

 

  ثبت آگهی رایگان