در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

رابطه جنسی در بارداری

دوشنبه ۱۰ مرداد ۱ سلامت
  • تصویر شماره رابطه جنسی در بارداری
  • تصویر شماره رابطه جنسی در بارداری
  • تصویر شماره رابطه جنسی در بارداری

داشتن رابطه جنسی و ریختن منی در واژن در بارداری سالم و طبیعی هیچ منعی ندارد ، البته برخی از پزشکان بنا به تجربه ای که دارند و با توجه به شرایط مادر یکسری ملاحظات در این باره برای ماه نهم بارداری در نظر می گیرند. 

آیا ریختن مایع منی در بارداری داخل واژن ضرری به جنین وارد می کند؟

آیا رابطه جنسی در دوران بارداری بی خطر است؟

آیا ارگاسم باعث سقط جنین می شود؟

بارداری چه تاثیری روی زندگی جنسی می گذارد و چه مراقبت هایی باید در این دوران انجام شود؟

 

به طور کلی رابطه جنسی در بارداری خطری برای جنین ندارد و از آنجا که دهانه رحم در دوران بارداری توسط مخاط بسته است بنابراین مایع منی و اسپرم ها نمیتوانند وارد رحم شوند و خطری برای جنین ایجاد نمی کنند.

ولی نگرانی های خاص شما ، قابل درک است ، برای رسیدن به پاسخ سوالاتی از این دست با ما همراه شوید.

 

باور غلط: رابطه جنسی در بارداری و سقط جنین

با وجودی که خیلی از زوجین نگران این هستند که رابطه جنسی در دوران بارداری باعث سقط جنین شود ولی از نظر علمی چنین نگرانی ای وجو ندارد. 

سقط جنین هایی که اتفاق می افتد معمولا به دلیل نقایص ژنتیکی و عدم رشد مناسب جنین است. 

 

از آنجا که جنین در حال رشد توسط مایع آمنیوتیک و عضلات رحم احاطه شده است ، بنابراین رابطه جنسی نمیتواند  فشار یا آسیبی به جنین وارد کند. 

ولی باید مراقب پوزیشن های جنسی در دوران بارداری باشید و از پوزیشن هایی که باعث فشار روی شکم می شود اجتناب کنید.

به طور کلی هر پوزیشنی که باعث ایجاد ناراحتی در شما می شود را باید تا اتمام بارداری کنار بگذارید.

از حرکات خشن و شدید باید اجتناب شود و ترجیحا در ماه آخر بارداری برای جلوگیری از پاره شدن کیسه آب ، رابطه جنسی دخولی نداشته باشید. 

پوزیشن سجده ، پوزیشن به پهلو و پوزیشن دختر گاوچران معمولا بهترین پوزیشن ها برای دوران بارداری است.

باور غلط : ارتباط ارگاسم و سقط جنین

ارگاسم باعث ایجاد انقباضات غیر ارادی در واژن و رحم می شود که همین امر باعث ایجاد نگرانی برای مادران می شود و تصور میکنند که ارگاسم ممکن است منجر به سقط جنین شود ولی از نظر علمی چنین خطری وجود ندارد. 

 

تا زمانی که شما بارداری طبیعی و کم خطری داشته باشید انقباضات ایجاد شده بر اثر ارگاسم هیچ گونه فشاری بر جنین یا باز شدن دهانه رحم نمی گذارد و منجر به سقط جنین یا زایمان زودرس نخواهد شد.

ریختن مایع منی در واژن در دوران بارداری

تا پیش از ماه نهم در صورتی که بارداری بدون خطر داشته باشید، ریختن مایع منی درواژن منعی ندارد. معمولا در هفته های آخر  بارداری و برای پیشگیری از زایمان زودرس پزشکان توصیه میکنند که از رابطه جنسی و ریختن مایع منی در واژن اجتناب کنید زیرا اسپرم دارای ماده ای شیمیایی به نام پروستاگلاندین است است که میتواند باعث باز شدن دهانه رحم  و تحریک انقباضات رحمی شود. 

 

البته برخی از پزشکان نزدیک به زمان زایمان توصیه میکنند که مایع منی را داخل واژن بریزید تا به باز شدن دهانه رحم و تسهیل زایمان کمک کند. 

در این باره حتما از پزشکتان سوال کنید و در صورت نیاز از کاندوم هنگام برقراری رابطه جنسی استفاده کنید. پزشکان توصیه میکنند که مایع منی در ماه آخر داخل واژن ریخته نشود و بر خی نیز با توجه به شرایط مادر باردار به طور کلی رابطه جنسی دخولی را برای  مادر منع میکنند.

 

برچسب ها :
#بارداری#زناشویی
  ثبت آگهی رایگان