در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

شوره در کولر آبی

یکشنبه ۵ تیر ۱ خانه داری
  • تصویر شماره شوره در کولر آبی
  • تصویر شماره شوره در کولر آبی

برطرف کردن شوره کولر از کارهایی است بوده که برای بهتر شدن عملکرد این وسیله سرمایشی انجام می‌شود. استفاده از شیوه های سنتی و جدیدی مانند کاربرد شوره گیر کولر برای برطرف شدن این مشکل یا انداختن صابون در کولر برای برطرف شدن این مشکل وجود دارد.

دلیل شوره کولر آبی چیست؟

املاح موجود در آب سبب به وجود آمدن شوره کولر می‌شوند. شوره کولر و برطرف نکردن آن باعث می شود شوره کولر در بیشتر سیستم‌های خنک کننده آبی مشکل به وجود آورد و به جز اختلال در عملکرد سیستم، باعث فرسایش زودرس قطعات آن‌ها می‌شود.

 

هر چه بیشتر آب در ظرف ته کولر بماند و عوض نشود، سبب غلظت بیشتر آب و زیاد شدن املاح در آب و به وجود آمدن شوره می‌شود. به ویژه بعد از ظهرها که دما زیاد است و زاویه تابش خورشید بالاست، باعث شده تا آب کولرها بیشتر بخار شود و هر چه آب بیشتر بخار شود غلظت املاح بیشتر شده و سبب شوره زدن در پوشال‌های کولر می‌شود.

برطرف کردن شوره کولر

 

عوض کردن مرتب آب کف کولر

یکی از موارد برطرف کردن شوره کولر عوض کردن هر روزه آب کفی کولر به ویژه در جاهایی که کولر شوره زیاد می‌زند، است. راه دیگر نصب لوله‌های کوچک سرنگ در داخل کولر است تا بتواند دائم آب کولر را خالی کند و نگذارد آب کهنه و دارای املاح بالا در کف کولر جمع شود.

 

از توپ شوره گیر استفاده کنید

برای پیشگیری از به وجود آمدن شوره روی بدنه کولر آبی توپ های شوره گیر کولر آبی را داخل تشتک کولر بگذارید.

 

این مواد ساخته شده از اسید چرب هستند که یون های موجود در آب و کلسیم و منیزیم را جذب خواهند کرد. 

 

شست و شوی کولر با آب و مواد شوینده

این راه کار برای زمان هایی که مقدار شوره به وجود آمده در دیواره کولر آبی کم بوده کارآیی بیشتری دارد. با آب و قدری مواد شوینده مانند سفیدکننده، می‌توانید کولر را تمیز کنید. حتی می‌توانید از برس‌های سیمی برای کندن مواد رسوبی و برطرف کردن شوره کولر آبی در این صورت استفاده کنید. 

سرکه بهترین برطرف کننده جرم طبیعی کولر آبی

سرکه به علت خاصیت اسیدی به عنوان بهترین جرم‌زدای طبیعی در دنیا وجود دارد. چنانچه حس می‌کنید برطرف کردن شوره کولر آبی شما با فرچه قدری سخت و زمان‌بر است می‌توانید با استفاده از قدری سرکه این کار زودتر انجام می شود. کافیست بعد از قطع کردن برق کولر، قدری سرکه بر روی جاهای شوره‌زده بپاشید و بعد از چند دقیقه با استفاده از فرچه یا اسکاچ، شوره کولر آبی را رفع کنید.

جوهر نمک یا سفیدکنند

یکی از بهترین شیوه های برطرف کردن رسوب کولر آبی جمع شده در طولانی مدت، استفاده از جوهرنمک یا سفیدکننده‌های شیمیایی است. این مواد به راحتی و در کسری از ثانیه می‌توانند هر مقدار از شوره و رسوبات موجود در کولر را برطرف کنند و آن را مثل روز اول تمیز کنند. فقط باید مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

 

- پیش از آغاز کار کولر را از برق جدا کنید.

 

- برای پیشگیری از سوزش چشم‌ها و پوست خود با مواد شیمیایی از دستکش، ماسک و عینک استفاده کنید.

 

- پوشال‌ها را از خارج کنید و همه جاهای شوره زده مثل درب‌ها، کف کولر و… را با قدری آب خیس کنید.

 

- قدری جوهر نمک بر روی قسمت های مورد نظر بریزید و برای چند ثانیه صبر کنید.

- با استفاده از فرچه یا اسکاچ تلاش کنید روند جرم‌زدایی را سرعت ببخشید.

- پس از دو دقیقه همه قسمتها را با مقداری آب سرد به طور کامل بشویید.

 

انداختن صابون در کولر آبی

یکی از شیوه های کاربردی و تاثیر گذار برای برطرف کردن شوره کولر آبی انداختن صابون در سینی آب کولر است. با این کار به جز تمیز شدن کولر و پیشگیری از رسوب گذاری آب در آن بوی بد به وجود آمده در کولر آبی هم رفع می‌شود. 

 

  ثبت آگهی رایگان