در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

پاک کردن لکه چای از روی لباس

یکشنبه ۵ تیر ۱ خانه داری
  • تصویر شماره پاک کردن لکه چای از روی لباس
  • تصویر شماره پاک کردن لکه چای از روی لباس
  • تصویر شماره پاک کردن لکه چای از روی لباس
  • تصویر شماره پاک کردن لکه چای از روی لباس

خیلی از ما از چای به عنوان نوشیدنی اصلی استفاده می کنیم. همین چای با آن همه علاقه ای که به آن داریم چنانچه روی لباس‌مان به‌ ویژه لباس‌های سفید بریزد ممکن است ندانیم که با این لکه چه باید کرد، ولی هیچ جای نگرانی نیست چون ما در این مطلب راه پاک کردن لکه چای از روی لباس را به شما یاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

پیش از هرکاری برچسب لباس را بخوانید

پیش از این‌که یک شیوه برای پاک کردن لکه چای از روی لباس انتخاب کنید، حتماً برچسبی که داخل لباس هست را بخوانید. مثلا، امکان دارد روی برچسب لباس نوشته شده باشد: تنها خشک‌شویی . در این زمان شما باید لباس را به خشک‌شویی ببرید، ولی چنانچه روی برچسب لباس فقط خشک‌شویی نبود، شما می‌توانید خودتان در خانه و با استفاده از شیوه زیر لکه چای را برطرف کنید.

پاک کردن لکه چای با آب سرد

یک شیوه برای پاک کردن لکه چای این است که لباس را زیر آب سرد بگیرید. با کمک یک تکه پارچه و آب سرد، روی لکه به وجود آمده ضربه بزنید و لکه را پاک کنید. همینطور می‌توانید برای رفع لکه لباس ، لباس را حداقل ۳۰ دقیقه داخل آب سرد خیس کنید. چنانچه لباس رنگی نیست می‌توانید از مایع سفید کننده نیز برای پاک کردن لکه چای استفاده کنید.

 

خیس کردن لباس در آب سرد

بلافاصله پس از ایجاد لکه چای آن را لا اقل برای مدت ۳۰ دقیقه درون آب سرد خیس کنید. چنانچه اندازه لکه چای خیلی بزرگ بود، می‌توانید پارچه را به مدت یک شبانه‌روز در آب خیس کنید. به جز این، شما می‌توانید برای هر ۳ لیتر آب سرد، قدری (حدوداً ۳ قاشق چای‌خوری) ماده شوینده هم به آب بیفزایید. چنانچه رنگ لباس شما سفید است، می‌توانید به‌جای شوینده قدری مایع سفیدکننده داخل آب بریزید و آنگاه آن را خیس کنید.

 

خیس کردن پارچه‌های نخی درون محلول سرکه سفید

چنانچه جنس پارچه لباس شما نخی است، می‌توانید آن را درون محلول سرکه سفید هم خیس کنید. نخست سرکه سفید را روی یک بخش کوچک از لباس که خیلی معلوم نیست آزمایش کنید، چون امکان دارد سبب تغییر رنگ لباس شود. برای درست کردن این محلول، کافی‌ست ۱ فنجان سرکه سفید و ۳ فنجان آب سرد را درون یک سطل، کاسه و یا حتی سینک ظرف‌شویی با هم مخلوط کنید.

 

به‌ جای خیس کردن لباس، می‌توانید قدری از محلول سرکه سفید را به صورت مستقیم روی بخشی از لباس که لکه چای روی آن ریخته اسپری کنید و بگذارید برای مدت ۳۰ دقیقه در همان وضعیت باقی بماند.

چنانچه پس از انجام‌دادن این کارها، لکه چای بازهم از بین نرفته بود، می‌توانید قدری نمک روی آن بریزید و با انگشتان خود پارچه و نمک را به هم بمالید تا هنگامی که لکه چای پاک شود.

شستن لباس

پس از این‌که کارهای بالا را انجام دادید، حتماً لباس مورد نظر را مثل همیشه بشویید تا همه باقی‌مانده سرکه و نمک کاملا از روی لباس پاک شود. چنانچه رنگ لباس شما سفید است، حتماً آن را با مایع سفیدکننده بشویید، ولی چنانچه لباس‌تان رنگی‌ست، می‌توانید برای شستن آن از مایع لکه‌بر ویژه لباس‌های رنگی استفاده کنید.

لباس را بررسی و آنگاه خشک کنید

در آخر، پارچه را از ماشین لباسشویی بیرون بیاورید و پیش از استفاده از خشک‌کن، لکه را بررسی کنید. گرما سبب می‌شود لکه بر روی پارچه ثابت باقی بماند، بنابراین تا وقتی که لکه چای کاملا از بین نرفته باشد، نباید آن را خشک کنید. اگر لکه چای کاملاً از بین رفته بود، لباس را خشک کنید یا آن را در نور آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

 

برچسب ها :
#لکه لباس
  ثبت آگهی رایگان