در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

قالب کمربندی

پنجشنبه ۲ تیر ۱ آشپزی
  • تصویر شماره قالب کمربندی
  • تصویر شماره قالب کمربندی
  • تصویر شماره قالب کمربندی
  • تصویر شماره قالب کمربندی

قالب های کمربندی وسیله ای خیلی خوب برای پختن کیک یا فریز کردن دسرها می باشند ولی باید شیوه درست استفاده از آن را بدانید تا کیک یا دسر را بدون چسبیدن دربیاورید.

قالب کمربندی اشکال گوناگون برای کیک است که کف و بدنه آن قابلیت جدا شدن از هم را دارند. دیواره‌های قالب کمربندی با یک گیره به هم چفت شده‌اند و این امکان را به شما می‌دهند که بعد از پخت کیک به راحتی قالب را باز کنید و کیک را از آن جدا کنید. قالب‌های کمربندی ریسک خراب شدن کیک زمان جدا کردن آن را به حداقل می‌رسانند. چنانچه به شیرینی پزی علاقه دارید حتما باید چند اندازه از این قالب‌ها را برای درست کردن چیزکیک، کیک‌های اسفنجی و کیک بستنی تهیه کنید. 

انواع قالب کمربندی 

قالب های کمربندی دارای مدل های و شکل های مختلفی دارند. قالب سیلیکونی، قالب تفلون، قالب گالوانیزه از نمونه های معروف این قالب ها هستند.

 

اغلب این مدل قالب ها برای پیشگیری از چسبندگی مواد از جنس تفلون می باشند . شما می توانید برای درست کردن چیز کیک از قالب های کمربندی سیلیکونی استفاده کنید .

 

قالب های کمربند دار می توانند به اشکال دایره – مستعطیل – قالب و مربع باشند .

نحوه استفاده از قالب کمربندی 

استفاده از قالب‌های کمربندی راحت است. در شروع اطمینان پیدا کنید که کف و دیواره‌های قالب درست به هم چفت شده‌اند، به این ترتیب ریسک نشت مایه کیک از درون قالب را به کمترین می‌رسانید. 

 

پس از اینکه دیواره و کف قالب به خوبی روی هم قرار گرفت و گیره قالب بسته شد، می‌توانید مایه کیک را داخل قالب بریزید. برای درست کردن بعضی از کیک‌ها نیاز است کف قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید و کف و دیواره‌ها را قدری چرب کنید. آنگاه قالب را درون فر قرار دهید و اجازه دهید زمان پخت کیک طی شود.

 

پس از پخت کیک اجازه دهید کیک به طور کامل خنک شود، پس از خنک شدن اغلب زود می‌توانید قالب را باز کنید اما چنانچه هنوز کیک به دیواره‌ها چسبیده بود، در صورت تفلون نبودن قالب از یک چاقو و در صورت تفلون بودن آن از یک کاردک سیلیکونی استفاده کنید و کیک را رها کنید. آنگاه گیره قالب را باز کنید و دیواره را جدا کنید. 

تزیین کیک با قالب کمربندی چگونه است؟

شما میتوانید با استفاده از قالب کمربندی کیک را به آسانی تزیین کنید. از آنجا که قالب کمربندی به آسانی از کیک جدا می شود، احتیاجی به برگرداندن کیک نیست. و شما می توانید بدون خراب شدن تزیین کیک، روی کیک را تزیین کنید.

نکاتی برای استفاده از قالب کمربندی 

- اگر میخواهید از این نوع قالب داخل فر استفاده کنید، بهتراست کف قالب کاغذ روغنی قرار بدهید؛ شیوه قرار دادن کاغذ روغنی به این شکل است که روی کف قالب یک ورق کاغذ روغنی قرار میدهیم و دیواره قالب را روی کف و کاغذ روغنی میگذاریم و قالب را میبندیم.

- نکته مهم در خرید قالب کمربندی کیفیت و چفت شدن کامل دیواره (کمربند) قالب است.

در استفاده از قالب کمربندی از دستور هایی که مایه کیک خیلی رقیق و شل هست استفاده نکنید زیرا امکان درز کردن مایه کیک به بیرون از قالب وجود دارد.

 

- پیش از این که مواد را داخل آن بریزید، ابتدا باید کمربند ها و قطعات گوناگون را به یکدیگر به خوبی چفت کرده باشید.

 

- چنانچه کناره ها یا بیس این قالب از یکدیگر جدا هستند، حتماً آن را روی یک سطح مسطح بگذارید و رینگ های اطراف را ببندید.

 

- پیش از ریختن مواد، مجددا یک بار دیگر قفل ها را چک کنید و به پایه و بیس قالب فشار بیاورید تا اطمینان پیدا کنید که کاملا سفت بسته شده است.

 

- می توانید به جای کاغذ روغنی از فویل نیز استفاده کنید که البته پوشش دادن کیک با فویل، کار دشواتری است. حتماً فویل را به اندازه کیک برش دهید و کناره ها را بپوشانید.

 

  ثبت آگهی رایگان