در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

چیپس میوه

چهارشنبه ۱ تیر ۱ آشپزی
  • تصویر شماره چیپس میوه
  • تصویر شماره چیپس میوه
  • تصویر شماره چیپس میوه
  • تصویر شماره چیپس میوه
  • تصویر شماره چیپس میوه

به جای استفاده از چیپس سیب زمینی که مملو از چربی و نمک است می توانید از چیپس سبزیجات استفاده نمایید. این چیپس را می توانید با سبزیجاتی که دوست دارید درست کنید. این چیپس را می توانید با در نظر گرفتن سبزیجات مورد علاقه فرزندتان درست کنید.

چیپس سبزیجات یکی از خوراکی و تنقلات سالم است که از سبزیجات گوناگون تهیه شده است و می توان به جای چیپس های ناسالم کارخانه ای برای بچه ها درست کرد شما می توانید با خوردن این چیپس سبزیجات از ویتامین های گوناگون آن استفاده کنید و هم یک تنقلات سالم بخورید. شما می توانید چیپس سبزیجات را با توجه به فصل های گوناگون و میوه و سبزیجات گوناگون تهیه کنید تا در رنگ ها و مزه های گوناگونی این خوراکی خوشمزه و رنگی را داشته باشید.

 

شما می توانید به چیپس سبزیجات ادویه و نمک هم بزنید و می توانید بدون ادویه هم تهیه کنید. خوردن چیپس سبزیجات همراه با ماست و همراه با سوپ و انواع غذاها خیلی لذت آور است و مهم تر اینکه خود شما آن را درست کردید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. شما می توانید از چیپس سبزیجات برای یک عصرانه و یا دورچین انواع غذاها استفاده کنید. 

طرز تهیه چیپس سبزیجات خانگی خوشمزه

چیپس یکی از دوست داشتنی ترین تنقلاتی است که بچه ها بسیار مایل به استفاده از آن هستند اما چیپس های آماده و بسته بندی شده امکان دارد برای سلامت ضرر داشته باشند. چیپس های شرکتی روغن و مواد افزودنی خیلی زیادی دارند که می توانند بر سلامت اشخاص اثر بدی بگذارند.

 

می توانید با قدری حوصله به خرج دادن و با استفاده از مواد سالم در خانه خودتان چیپس خانگی و چیپس سبزیجات تهیه کنید و در کنار لذت آشپزی از مزه خوراکی تهیه شده نیز لذت ببرید و در هزینه ها نیز تا قدر زیادی صرفه جویی کنید. 

مواد لازم برای تهیه چیپس سبزیجات

- 1 عدد سیب زمینی

- 2 عدد هویج

- 1 عدد شلغم

- نمک مقداری

- روغن برای سرخ کردن

طرز تهیه چیپس بادمجان

پیاز را خلالی خرد کنید و کمی روغن زیتون و فلفل و زیره به آن زده کنار بگذارید. قدری نمک به حلقه های بادنجان زده و ۱۵ دقیقه بگذارید تا آبش گرفته شود.

 

جعفری را ریز خرد کرده با سیر خرده شده و یک مقدار فلفل مخلوط کنید. بادنجان ها را در سینی فر چیده رویش را با پیاز و جعفری پر کنید و به مدت ۲۵ دقیقه در فر با دمای ۳۲۵ درجه فارنهایت قرار دهید. وسط پخت بادنجان ها را با چنگال پشت و رو کنید.

چیپس سبزیجات با کلم بروکلی

چیپس کلم بروکلی را باید در روغن سرخ کنید و بهترین شیوه برای این که روغن کمتری استفاده شود این است که تکه های کلم بروکلی را کوچک کنید تا زودتر بپزند.

مواد لازم چیپس کلم بروکلی

- کلم بروکلی خرد شده ۴ لیوان معادل ۳۲۰ گرم

- روغن مایع ۳ قاشق غذاخوری

- پرک جو دوسر ۲ قاشق غذاخوری

- ادویه دلخواه ۱ پینچ

- نمک ۱ پینچ

- تخم مرغ ۲ عدد

 

نکات کلیدی در تهیه چیپس سبزیجات

هر چقدر حلقه سبزیجات درشت تر و کلفت تر باشد زمان بیشتری برای خشک شدن آن نیاز است.

 

برای استفاده از ماکروفر و سولاردم روی کانوکشن با دمای ۱۲۰ بگذارید تا نسوزد.

می توانید از دستگاه خشک کن میوه هم استفاده نمایید.

چنانچه سبزیجات را سرخ کرده دوست دارید می توانید داخل کمی روغن سرخ کنید.

 

  ثبت آگهی رایگان