در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

یخ تراپی چیست؟

شنبه ۲ مهر ۱ زیبایی
  • تصویر شماره یخ تراپی چیست؟
  • تصویر شماره یخ تراپی چیست؟
  • تصویر شماره یخ تراپی چیست؟
  • تصویر شماره یخ تراپی چیست؟

یخ تراپی یا ماساژ صورت با یخ یکی از روش های مفید برای افزایش طراوت و شادابی پوست همزمان با لیفت صورت است. 

یخ تراپی یا یخ درمانی به معنی ماساژ صورت با یخ است ، زنان کره ای مدت ها است که از این روش برای سلامت پوست خود استفاده می کنند.

یخ تراپی به خصوص برای روزهای گرم سال که پوست دائم در حال عرق کردن است و احساس می کنید طراوت و شادابی گذشته را ندارد برایتان معجزه می کند. ماساژ یخ روی صورت ، جریان خون پوست صورت را تقویت کرده و پوست را جلا می دهد. 

 

در یخ درمانی، پوست برای چند دقیقه در معرض درمان سرد قرار می گیرد ، این تغییر دما و شوک سرمایی نسبی باعث بهبود لایه برداری پوست ، کاهش جوش های صورت شده و مزیت های فراوانی برای بهبود بافت پوست و جوانسازی پوست صورت دارد. 

فواید یخ تراپی پوست

ماساژ صورت یک روش بسیار ارزان و  ساده است که کاملا طبیعی است و بدون استفاده از مواد شیمیایی انجام می شود. 

از قرار دادن یخ روی پوست به طور معمول برای کاهش تورم با کاهش جریان خون ، کاهش درد با کاهش موقت فعالیت عصبی و تسریع بهبود عملکرد ترمیم بافت های پوست استفاده می شود. 

 

روشن کردن پوست با یخ تراپی

ماساژ یخ روی پوست گردش خون را بهبود می بخشد و باعث درخشندگی پوست می شود. مالیدن یخ روی صورت ابتدا رنگ های خونی را منقبض کرده و جریان خون را به سمت پوست کاهش میدهد ، بدنتان برای ایجاد تعادل ، گردش خون را افزایش میدهد که این کار در مدت زمانی کوتاه حجم خون زیادی به زیر پوست صورت می کشاند که به تسریع تغذیه و اکسیژن رسانی پوست کمک میکند و باعث روشن تر شدن پوستتان می شود. 

 

کاهش التهاب صورت با یخ تراپی

زمانی که آسیب دیدگی یا تورمی در بدن ایجاد می شود با ماساژ یخ التهاب را کاهش میدهد. یخ تراپی صورت هم همین کار را برای زیبایی پوست انجام می دهد. التهابات پوستی از قبیل آکنه و روزاسه با یخ تراپی تسکین پیدا میکنند. 

 

یخ تراپی برای لایه برداری پوست

یخ تراپی به جدا شدن بهتر لایه بیرونی سلولهای مرده از پوست و تحریک رشد سلولهای زیرین و جایزینی سریعتر لایه رویی پوست می شود. 

 

یخ تراپی برای کاهش پف صورت

سرما رگ های خونی را منقبض میکند و باعث تخلیه بهتر سیستم لنفاوی شده در نتیجه باعث کاهش پف پوست و سالم تر دیده شدن ظاهر پوست می شود.

یخ تراپی برای کاهش منافذ باز پوست

ماساژ صورت با یخ باعث کاهش منافذ پوست صورت می شود. همچنین با خاصیت تسریع لایه برداری که دارد باعث دهان باز کردن منافذی می شود که به دلیل ترشح بیش از حد چربی بزرگ شده اند.

به صور کلی باعث لطافت و صاف تر شدن پوست  می شود. بهترین زمان برای کاهش منافذ پوست با ماساژ یخ بعد از شستشوی صورت است. 

 

بهبود جذب محصولات مراقبتی با یخ تراپی

با ماساژ یخ ، محصولات مراقبت از پوست بهتر جذب می شوند و اثرشان تشدید می شود. اگر برای پوست خود سرم یا کرم های جوان کننده استفاده می کنید قبل از زدن سرم پوست رویش یخ بگذارید ، مویرگها منقبض شده و موجب ایجاد اثر کششی می شوند و باعث می شوند که سرم به عمق بیشتری نفوذ کند. 

 

کاهش پف زیر چشم با یخ درمانی

پف زیر چشم به دلیل تجمع مایعات اضافی زیر چشم ایجاد می شود. ماساژ یخ روی صورت خاصیت سفت  کنندگی و تحریک کنندگی داشته و به دفع بهتر سموم کمک میکند. برای کاهش پف زیر چشم میتوانید چند دقیقه کمپرس سرد را با فشار ملایم استفاده کنید.

 

استفاده از تکه های یخ حاوی چای و قهوه به دلیل وجود کافئین خاصیت منقبض کننده بیشتری داشته باعث کاهش بیشتر تورم می شوند. پژوهشی که در سال 2013 انجام شد ، نشان داد که کافئین میتواند به درون پوست نفوذ کند و گردش خون را افزایش دهد. 

میتوانید با چای بابونه و پارچه نخی کمپرس سرددست کنید و چند دقیقه روی چشم ها قرار دهید تا با تخلیهمایع اضافی جمع شده اطراف چشم ، ظاهر خسته چشم ها را از بین ببرد. 

از بین بردن حلقه های تیره دور چشم با یخ درمانی

برای از بین بردن حلقه های تیره دور چشم مقداری گلاب را با آب خیار مخلوط کنید و در فریزر بگذارید تا یخ بزند و از این قالب یخ برای ماساژ دور چشمتان استفاده کنید. مداومت در انجام این ماساژ به مرور زمان حلقه های تیره دور چشم را از بین می برد.

 

یخ درمانی برای فرم دادن به گونه ها

اگر پوستی حساس دارید میتوانید از این روش برای فرم دادن به گونه ها استفاده کنید.

یک سوم کاسه را شیر بریزید ، شیر حاوی  ویتامین آ برای بازسازی سلولها و اسیدلاکتیک است که خاصیت لایه برداری طبیعی دارد. تکه های یخ را در کاسه بریزید و پارچه نخی را در آن خیس کنید و به مدت 15 ثانیه روی صورت قرار دهید و این کار را 5 بار تکرار کنید. 

 

تکه ای شیر یخ زده را از چانه در امتداد خط فک تا نرمه گوش بکشید و سپس به سمت بالا و برجستگی استخوان گونه و سپس احیه زیر چشم بروید و سپس روی تمام قسمت های پیشانی بکشید. 

این ماساژ را به مدت 5 دقیقه برای سفت شدن پوست صورت ادامه دهید. 

حرکت یخ روی پوست خون را به سطح پوست می کشاند باعث تغذیه بهتر پوست و سفت شدن پوست می شود. 

 

درمان آکنه با ماساژ یخ

سرما میتواند باعث انقباض عروق خونی شده و به کاهش درد و التهاب آکنه کمک کند و ترشح چربی پوست را به حداقل می رساند. یخ تورم و قرمزی جوش ها را کاهش میدهد و پوست ملتهب را تسکین می دهد. به کوچک شدن منافذ پوستی و در نتیجه کاهش ترشح چربی پوست کمک میکند.

 

بعد از ماساژ یخ از ژل های و محلول های ضد جوش روی محل آکنه استفاده کنید تا بهتر بتوانند به پوست نفوذ کنند. میتوانید به صورت متناوب 6 بار از یخ و کمپرس گرم برای افزایش گردش خون جوش ها و باز شدن سریعتر آن ها استفاده کنید. 

یخی که روی آکنه می گذارید را روی سایر قسمت های صورت نکشید تا از گسترش آکنه ها پیشگیری نمایید.

بهترین مواد طبیعی برای یخ تراپی

شما میتوانید از مواد طبیعی مختلف و مفید برای پوست در یخ تراپی استفاده کنید و به جای این که از یخ ساده برای ماساژ صورت استفاده کنید از یخی که حاوی مواد طبیعی و مغذی برای پوست است ، استفاده نمایید. 

 

بهترین مواد طبیعی برای یخ تراپی عبارتند از : 

میوه گل رز که سرشار از ویتامین ث است و خاصیت ضد باکتریایی دارد. میوه گل رز را باز کنید و پرزهای داخلش را کاملا جدا کرده و تمیز بشویید و سپس پوره کنید و با آب در قالب های یخ بریزید. هر موقع احساس کردید پوستتان به تسکین و لایه برداری نیاز دارد از خاصیت ضد پیری و ضد باکتریایی این ترکیب استفاده نمایید. 

 

چای سبز  که سرشار از آنتی اکسیدان ضد ویروس و ضد باکتری است. میتوانید چای سبز را دم بگذارید و سپس در قالب های یخ در فریزر بگذارید . هر روز یک تکه یخ چای سبز را برای درمان سیاهی و پف دور چشم ها یا درمان آکنه ها استفاده کنید. چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است و یخ خاصیت ضد تورم دارد. با ترکیب این دو با پف زیر چشم و التهاب آکنه ها خداحافظی کنید.

 

آلوئه ورا که تسکین دهنده پوست و درمانی برای آفتاب سوختگی است. ژل آلوئه ورا را پوره کرده در قالب های یخی در فریزر بگذاریدو هر گاه احساس کردید پوستتان دچار آفتاب سوختگی شده قالب های یخی آلوئه ورا را روی پوستتان بکشید و صبر کنید تا خشک شود. یخ و آلوئه ورا خاصیت تسکین کنندگی دارند و التهاب  پوست را کاهش میدهد. 

 

نکات لازم برای یخ تراپی

• بهتر است یخ را در پارچه نخی تمیز بپیچانید تا مستقیم به پوست برخورد نکند.

• یخ را مدت زمان طولانی در یک نقطه از پوست قرار ندهید که باعث تخریب سلولهای پوست در اثر سرمای بیش از حد نشوید. 

• قبل از یخ تراپی صورت باید کاملا تمیز و بدون مواد آرایشی یا آلودگی های محیطی باشد. 

• اگر قرار است یخ را دور چشم بمالید مراقب باشید که یخ به درون چشم نفوذ نکند. 

• از حرکات دایره ای برای ماساژ یخ روی صورت استفاده کنید.

• روتین یخ درمانی نباید بیشتر از 10 – 15 دقیق طول بکشد و بهتر است برای نتیجه بهتر صبح بعد بیدار شدن یا آخر شب این کار را انجام دهید. 

برچسب ها :
#پوست
  ثبت آگهی رایگان