در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

اسپری حرارتی مو

شنبه ۱۲ شهریور ۱ زیبایی
  • تصویر شماره اسپری حرارتی مو
  • تصویر شماره اسپری حرارتی مو
  • تصویر شماره اسپری حرارتی مو
  • تصویر شماره اسپری حرارتی مو

استفاده از محافظ حرارتی مو قبل استفاده از وسایل برقی برای حالت دهی موها باعث می شود آسیب کمتری به ساقه مو برسد. 

استفاده از وسایل برقی گرماده برای فر کردن، صاف کردن و حالت دادن به موها میتواند به موها آسیب زیادی بزند ، حالت دهی موها با حرارت درست به اندازه دکلره کردن به ساقه مو آسیب می رساند. 

 

ولی از آنجا که حالت دادن موها با وسایل حرارتی تبدیل به یکی از روتین های آرایش مو شده است، نمیتوان از وسایل حرارتی برای حالت دادن به موها صرف نظر کرد. 

 

یکی از روش هایی که میتوانید آسیب وسایل حرارتی به موها را کمتر کنید استفاده از محافظ حرارتی مو است.  

 

اسپری محافظ حرارتی مو یکی از پیش نیازهای براشینگ یا اتوکشی موها است. این اسپری میتواند باعث افزایش مقاومت موها شده و از شکنندگی و خشکی موها پیشگیری کند.

در ادامه مقاله بیتوته روش استفاده صحیح از محصولات محافظ حرارتی مو را با شما در میان می گذاریم. 

 

محافظ حرارتی مو چیست؟

محافظ حرارتی به موها آبرسانی میکند و با ایجاد یک لایه محافظ ، رطوبت مو را حفظ میکند و به این ترتیب ، آسیب ابزارهای حرارتی را به حداقل می رساند. 

محصولات محافظ حرارتی دارای ماده سلیکونی، سیکلومتیکون و دایمتیکون هستند. 

 

سیکلومتیکون،موها را مرطوب می کند و دایمتیکون ، لایه ای محافظ روی موها ایجاد می کند و از کاهش رطوبت ساقه مو پیشگیری می نماید. 

خیلی از نرم کننده ها و ماسک موهای بدون نیاز به آبکشی و محسولات ضد گره حاوی دامتیکون هستند به همین دلیل است که موها را صاف و براق می کنند. 

 

مزایای محافظ حرارتی مو

کوتیکول مو را صاف کرده و منافذ آن را می پوشاند در نتیجه مانع از وز شدن موها در محیط های مرطوب می شود. 

موهای شما را مرطوب میکند و اگر قبل از ابزارهای حرارتی از این محصولات استفاده کنید، رطوبت موها حفظ می شود. 

ساقه موها را می پوشاند و مانع از کاهش رطوبت مو در اثر استفاده از وسایل حرارتی ، گرما و خشکی محیط می شود. 

موها را نرم تر و کنترل پذیرتر میکند و موها کمتر گره می خورند.

انواع محافظ حرارتی مو

محافظ های حرارتی مو بر پایه های مختلف تهیه می شوند که هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد و با توجه به جنس مو و چربی موها میتوانید محصولی که تناسب بیشتری با موهای شما دارد را انتخاب کنید.

 

محافظ حرارتی مو بر پایه الکل

الکل برای محلول ماندن مواد تشکیل دهنده محافظ مو به عنوان پایه استفاده می شود و بعد از اسپری کردن تبخیر می شود با این که خاصیت تبخیر شوندگی الکل تا حدودی از موها در برابر داغ شدن و سوختن محافظت میکند ولی میتوانید باعث خشکی و چسبناکی موها شود. بنابراین اگر موهایتان خشک است از محصولات بر پایه الکل استفاده نکنید. 

 

محافظ حرارتی مو بر پایه سیلیکون

محافظ حرارتی بر پایه سلیکون دایمتیکون بسیار رایج است . این ماده لایه ای روی موها تشکیل میدهد که کوتیکولها را صاف میکند و مانع از وزی موها می شود. 

این ماده در بسیار از نرم کننده های مو هم وجود دارد.

محصولات بر پایه سلیکون باعث چرب شدن موها می شوند بنابراین اگر موهایتان چرب است ، این محصول ماسب شما نیست. این محصولات میتواند باعث چسبیدن موها به سر و بی حالت شدن موها شود.

 

پروتئین گندم هیدرولیز شده 

پروتئین گندم هیدرولیز شده علاوه بر این که مغذی است ، موها را نزم میکند.  این محصول تخریب موها در اثر حرارت را به حداقل می رساند چون هنگام استفاده از این محصول روی موها ، گرما پروتئین گندم را تجزیه میکند نه پروتئین موهای شما . 

 

کوپلیمرهای آکریلات

کوپلیمرهای آکریلات DMAPA یا پی وی پی PVP مانند سلیکون موها را می پوشاند و گره مو را باز میکند. با مصرف این محصولات گره کمتری در موهایتان خواهید داشت. 

کواترنر 70

کواترنر 70 معمولا در محصولات حرفه ای و گران قیمت وجود دارد. مصرف این ماده قبل از وسایل حرارتی مانع از وز شدن موها می شود و موها را تا شستشوی بعدی نرم نگه می دارد و تا یک روز حالت موها را حفظ میکند. 

محافظ حرارتی طبیعی برای مو

شما میتوانید برای محافظت طبیعی از موها در مقابل وسایل حرارتی از انواع روغن هسته انگور ، روغن نارگیل ، روغن آووکادو ، روغن آفتابگردان و روغن زیتون استفاده کنید.

 

روغن هسته انگور : این روغن نقطه دود بالایی دارد و نمی گذارد گرما به موهایتان آسیب برساند و پوششی که روی موها ایجاد میکند تماس وسایل حرارتی با موها را کاهش میدهد.

 

روغن نارگیل : این روغن میتواند به صورت عمقی هب موها نفوذ کرده و ساقه مو را مرطوب نگه دارد.  خاصیت خنک کنندگی آن میتواند محافظ حرارتی مناسبی برای موها و تسکیل پوست سر باشد. 

 

روغن آووکادو : روغن آووکادو موها را تغذیه و مرطوب می کند. ضد آفتاب طبیعی است و میتواند در طول روز از موها در برابر نور خورشید محافظت کند. ترکیب روغن انگور و نارگیل با آووکادو میتواند نتیجه بهتری بدهد.

 

روغن آفتابگردان : این روغن هم تحمل گرمای بالایی دارد و ماده ای ایده آل برای محافظت از مودر برابر وسایل حرارتی است.  این روغن موها را صاف و براق می کند بدون این که حالت سنگینی به موها بدهد.

 

روغن زیتون : روغن زیتون خاصیت نرم کننده دارد و موها را تغذیه کرده در برابر وسایل حرارتی از موها محافظت میکند. 

روش استفاده از محصولات محافظ حرارتی مو

بهترین روش برای استفاده از محصولات محافظتی حرارتی مو ، استفاده از آنها روی موهای مرطوب است.

اگر قبل از استفاده از این محصولات از شامپو نرم کننده استفاده کرده باشید ، تاثیر بهتری خواهد داشت. 

 

برای حالت دهی موها تا زمان خشک شدن محافظ حرارتی صبر کنید. به هیچ عنوان موهای خشک را با وسایل حرارتی حالت ندهید چون باعث شکننده شدن موها می شود. 

قبل از حالت دهی موها از یک سرم حالت دهنده خوب استفاه کنید. 

از حرارت کم برای حالت دادن موها استفاده کنید و به هیچ عنوان از دمای بالاتر است 135 – 148 درجه سانتیگراد یا 275 – 300 درجه فارنهایت استفاده نکنید. 

 

روش ساخت اسپری محافظ حرارتی مو خانگی

برای تهیه اسپری محافظ حرارتی مو خانگی نیاز به آب مقطر و ظرف اسپری و روغن های طبیعی دارید. 

برای موهای ضخیم از مقدار کمتری روغن و برای موهای نازک از مقدار بیشتری روغن در ترکیب اسپری استفاده کنید. 

 

قبل از اسپری کردن موها ، بطری را هم بزنید و در فاصله 30 سانتیمتری از موها اسپری کنید و سپس با انگشتان دست روی تمام موها بخش کنید و در انتها از ابزارهای حرارتی استفاده کند. 

اسپری محافظ حرارتی مو طبیعی با روغن آووکادو : 200 میلی لیتر آب مقطر + 30 قطره روغن آووکادو

 

اسپری محافظ حرارتی مو طبیعی با روغن آرگان : 200 میلی لیتر آب مقطر + 30 قطره روغن آرگان

 

اسپری محافظ حرارتی مو طبیعی با روغن نارگیل و بادام : 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل + 5 قطره روغن بادام + 1 قاشق غذاخوری نرم کننده مو + 250 میلی لیتر آب مقطر

از روغن هسته انگور ، روغن مریم گلی و روغن شمعدانی هم میتوانید در اسپری محافظ حرارتی مو استفاده نمایید. 

برچسب ها :
#مو
  ثبت آگهی رایگان