در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

چگونه همسری مهربان باشیم

چهارشنبه ۹ شهریور ۱ سلامت
  • تصویر شماره چگونه همسری مهربان باشیم
  • تصویر شماره چگونه همسری مهربان باشیم
  • تصویر شماره چگونه همسری مهربان باشیم
  • تصویر شماره چگونه همسری مهربان باشیم

اگر میخواهید بدانید که چطور میتوانید همسری مهربان باشید، در ادامه این مقاله بیتوته با ما همراه شوید.

مهربانی خصلتی که همه ما ادعای داشتنش را داریم ولی پای عمل که به میان می آید ، خبری از مهربانی در روابط ما نیست. مهربانی بین زوجین میتواند رابطه بین آن ها را استحکام ببخشد و باعث افزایش صمیمیت و آرامش در زندگی شود. 

 

با این که دنیای مدرن امروزه کاری با انسان ها کرده است که جای زیادی برای مهربانی باقی نمانده ولی اگر میخواهید در کنار همسرتان بهترین لحظات زندگیتان را تجربه کنید باید سعی کنید این خصلت پسندیده را وارد زندگیتان کنید و همسری مهربان باشید. 

 

با مهربانی میتوانید همسرتان را از نظر روانی تامین کنید و جلوی خمودی و بی انگیزگی اش را بگیرید.

در ادامه مقاله به شما میگوییم چطور میتوانید همسری مهربان باشید و رنگ و بوی زیباتری به زندگیتان بدهید. 

 

به استعدادهای وجودی همسرتان احترام بگذارید

باید قبول کنید که همسرتان استعدادهای خاص خودش را دارد و در برخی از کارها میتواند بهتر است شما عمل کند. پس به هیچ عنوان طوری با او رفتار نکنید که انگار شما فرد بهتری هستید. سعی کنید متواضع و فروتن باشید و در زمینه هایی که همسرتان از شما بهتر است از او راهنمایی بگیرید و برای بهتر شدن در سایر زمینه ها او را تشویق کنید. 

محبت فیزیکی ، مهربانی قلبتان را افزایش میدهد

از ابراز محبت فیزیکی به هم دریغ ناشته باشید ، یکدیگر را لمس کنید ، یکدیگر را ببوسید و خارج از رابطه جنسی یکدیگر را نوازش کنید. به خاطر گرفتاری های زندگی و فرزندان ، توجهتان را به همسرتان کاهش ندهید و حتی اگر در طول روز فرصت با هم بودن را پیدا نمی کنید ، شب یک ساعت قبل از خواب به اتاقتان بروید و این زمان را به ابراز محبت کلامی و جسمی به هم اختصاص بدهید تا تنش ها و استرس های روزمره را از جسم و روح هم دور کنید.

 

با هم مشورت کنید

درباره مشکلات زندگی یا محل کار با همسرتان مشورت کنید ، همفکری حتی اگر باری از روی دوشتان برندارد باعث می شود از نظر روحی قوی تر شوید و احساس بهترین نسبت به خودتان و همسرتان پیدا کنید.

 

نیازها و خوشحالی خود و همسرتان را در اولویت قرار دهید

یادتان باشد که بچه ها به زودی بزرگ می شود و شما را ترک میکنند ، مهمترین شخصی که قرار است لحظات زندگی را در کنار او سپری کنید و پررنگ ترین نقش را در احساس خوشبختی شما ایفا میکند ، همسرتان است بنابراین نیازهای همسرتان را در کنار نیازهای خودتان در اولویت قرار دهید و به فکر خوشحال کردن هر دو نفرتان باشید. 

هر از گاهی زمانتان را صرف کارهای دونفره ای بکنید که شما را به وجد می آورد. هر چیزی شما را شاد می کند و به شما انرژی بدهد باعث می شود خانواده مستحکم تری داشته باشید. 

 

خواسته هایتان را بیان کنید و به خواسته های همسرتان توجه کنید.

در زندگی مسئولانه رفتار کنید و در قبال کاری که بر عهده گرفته اید متعهد باشید و از زیر مسئولیت ها شانه خالی نکنید.

با هم قرار بگذارید که به فکر بهتر شدن برای هم باشید و سعی کنید کارهایی که باعث ناراحتی همسرتان می شود را کمتر کنید و در عوض کارهایی که باعث خوشحالی اش می شود را بیشتر انجام بدهید. 

درباره مشکلات با هم سازش کنید و ناراحتی ها را فراموش کنید

در اغلب موارد نیازی به جر و بحث کردن راجب مشکلات وجود ندارد و بهترین روش برای تمام شدن ناراحتی ، سازش و فراموش کردن اتفاقی است که افتاده . 

همیشه به خودتان یادآوری کنید که همسرتان مهم ترین شخص روی زمین برای شما است و با او مهربان باشید تا رفتارتان الگوی مناسبی برای فرزندانتان شود.

سعی کنید از همسرتان توقع زیادی نداشته باشید و به اندازه توانایی اش از او انتظار داشته باشید. 

 

با هم صادق باشید

صادقانه رفتار کنید و دروغ را از زندگی خودتان دور کنید حتی اگر به نفعتان نباشید ، وجود صداقت در رابطه زوجین باعث می شود احساس بهترین نسبت به زندگیشان داشته باشند و حامی یکدیگر شوند. 

در مواردی که سلیقه هایتان با هم نمیخواهد صبور باشید و سعی کنید به راه حلی برسید که رضایت هر دو نفرتان را جلب کند. 

 

به دنبال تجربه های جدید باشید 

اجازه ندهید زندگیتان یکنواخت و کسل کننده شود به دنبال سرگرمی های جدید باشید مثلا دوچرخه سوالی ، باغبانی یا هر کار دیگری که هیجانی جدید وارد زندگیتان کند. 

همیشه سعی کنید یک فعالیت جدید دو نفره را با هم تجربه کنید حتی اگر شده بچه ها را به پرستار یا مادرتان بسپاری و چند ساعتی را بدون حرف زدن درباره مشکلات یا بچه ها ، با هم به پیاده روی بروید و شام بخورید و حرفهای عاشقانه بزنید . 

شاد بودن و خندیدن با هم یکی از مهربانانه ترین کارهایی است که میتوانید در حق همسرتان انجام دهید. 

 

یکدیگر را سورپرایز کنید 

از علاقمندی های همسرتان آگاه شوید و هر از گاهی با چیزهای دلخواهش او را سورپرایز کنید مثلا نوشتن یادداشت های عاشقانه ، گرفتن هدایای کوچک ، پخت کیک و غذای مورد علاقه داشت با دیزاین فوق العاده ، اجازه ندهید که فضای رمانتیک رابطه تان به فراموشی سپرده شود. سورپرایزهای کوچک به همسرتان نشان میدهد که قلب مهربانتان همیشه قدردان حضور و زحمات او است. 

برای رابطه جنسی اهمیت قائل شوید

رابطه جنسی عاشقانه همراه با بوسه و نوازش بهترین فعالیت برای افزایش احساس صمیمیت بین زوجین و از بین بردن تنش ها و استرسهای روزمره است . به رابطه جنسی به چشم عمیق ترین ابراز محبت به یکدیگر بنگرید و از این فرصت برای ابراز مهربانی به هم استفاده کنید. رابطه جنسی سالم منجر به افزایش سلامت روحی و جسمی زوجین خواهد شد. 

 

خودتان را به جای همسرتان بگذارید 

سعی کنید درباره مسائل مختلف با هم صحبت کنید تا بهتر بتوانید از افکار و احساسات هم آگاه شوید. سعی کنید در مکالماتتان از کلماتی که بار عاطفی بالایی دارند استفاده کنید تا تنش کمتری ایجاد شود. 

اگر به مشکلی برخوردید خودتان را به جای همسرتان بگذارید تا بهتر متوجه حرفها و رفتار او شوید. برای تصمیم گرفتن درباره برخی مسائل از دیدگاه همسرتان به مشکل نگاه کنید و خودتان را به جای او بگذارید. شنونده خوبی باشید تا بتوانید بهتر او را درک کنید. 

 

به پیشرفت همسرتان توجه کنید

به یاد داشته باشید که اولین کسی که از پیشرفت همسرتان سود می برد ، خود شما هستید بنابراین همیشه او را برای رسیدن به اهدافش تشویق کنید و به پیشرفتش توجه نشان دهید. با مهربانی با او برخورد کنید و خوبی هایش را به زبان بیاورید. 

 

  ثبت آگهی رایگان