در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

تمیز کردن کابینت های گلس

دوشنبه ۳۱ مرداد ۱ خانه داری
  • تصویر شماره تمیز کردن کابینت های گلس
  • تصویر شماره تمیز کردن کابینت های گلس
  • تصویر شماره تمیز کردن کابینت های گلس
  • تصویر شماره تمیز کردن کابینت های گلس

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت های منزل که مرتب باید تمیز و پاکیزه باشد می باشد. یکی از کابینت‌هایی که این روزها در آشپزخانه‌های مدرن ایرانی وجود دارد کابینت گلاس است. این نوع کابینت سطح شفافی دارد و ممکن است بیشتر از کابینت‌های دیگر کثیف شود. در این مقاله سعی داریم روش تمیز کردن کابینت‌های گلاس را به شما معرفی کنیم تا مقدار آلودگی در آشپزخانه را کاهش دهید.

از دستمال میکروفیبر استفاده کنید

برای تمیز کردن کابینت های گلاس از استفاده ی هر نوع پارچه یا اسکاچ پرهیز کنید، چون این کار امکان دارد باعث صدمه به کابینت شود. خراش‌ها سبب لکه‌دار شدن و کدر شدن سطح براق کابینت های گلاس می‌شوند و تعمیر آن را هم خیلی سخت می باشد.

 

بهترین انتخاب پارچه‌های میکروفیبر هستند. الیاف مصنوعی ریز آن‌ها به سرعت و به صورت دقیق گرد و غبار و ذرات دیگر را از میان می‌برد و کابینت‌های هایگلاس دوباره دخشش خود را به دست می آورند. این پارچه‌ها هیچ خراش و صدمه ای روی سطح کابینت‌ها به وجود نمی آورد.

 

در ضمن از این پارچه‌ها می‌توان چندین بار استفاده کرد. پس از هر بار تمیز کردن کابینت‌ها، پارچه میکروفیبر را بشویید تا بتوانید برای دفعات بعد هم از آن استفاده کنید.

از هر نوع محصولات تمیز کننده شیمیایی دوری کنید

چنانچه کابینت‌هاتان را با محصولات شیمیایی تمیز می کنید، این را بدانید که به کم کم دچار صدمه می‌شوند.

 

بهترین راه برای تمیز کردن کابینت های گلاس استفاده از آب گرم و قدری مایع ظرفشویی یا  صابون است. برای این کار می‌توانید ابتدا کمی از محلول آب و مایع ظرفشویی را در قسمت کوچکی از کابینت امتحان کنید. محصولات طبیعی و بدون حلال همیشه بهترین مواد برای تمیز کردن کابینت گلاس هستند.

استفاده از سرکه سفید

اگر دوست ندارید شوینده‌های شیمیایی مانند مایع ظرفشویی، صابون یا پاک کننده مخصوص کابینت استفاده کنید یا می‌خواهید بعد از تمیز کردن کابینت های گلاس، سطح کابینت شفاف و درخشان شود، از سرکه سفید استفاده کنید. سرکه سفید نه فقط لکه‌های روی کابینت را از میان می‌برد، بلکه باعث درخشان شدن آن می شود.

 

برای این کار کمی سرکه سفید را با آب ولرم مخلوط کنید. می توانید این ترکیب را داخل اسپری بریزید و آن را روی سطح کابینت گلاس اسپری کنید. و یا اینکه با یک اسفنج آغشته  سرکه و آب ولرم، کابینت را تمیز کنید.

 

بعد از پاک شدن لکه‌های روی کابینت و شفاف شدن آن، حتما رطوبت کابینت را با یک حوله تمیز، خشک و پاک کنید. درست است که گلاس عایق پلاستیکی ضدآب دارد، ولی اگر زمان طولانی آب روی آن باقی بماند، مانند کابینت ام دی اف صدمه می‌بیند. 

داخل کابینت های گلاس را فراموش نکنید!

وقتی روی کابینت های گلاس تمیز کردید، بهتر است داخل آن نیز تمیز کنید. و آلودگی ها فضای داخلی را هم از بین ببرید.

 

چنانچه می‌توانید هر ماه یک بار داخل کمدها را تمیز کنید. پایین و کناره‌های داخلی کابینت (بین لولاها) را هم از یاد نبرید. وسایل را بیرون بیاورید و همانطور که روی کابینت ها را تمیز کردید داخل آن را نیز تمیز کنید. چنانچه فضای داخلی کمد بوی بدی دارد، از یک خوشبوکننده ویژه کابینت استفاده کنید.

 

  ثبت آگهی رایگان