در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

پاکسازی پوست به وسیله بخور نعناع

پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱ زیبایی
  • تصویر شماره پاکسازی پوست به وسیله بخور نعناع
  • تصویر شماره پاکسازی پوست به وسیله بخور نعناع
  • تصویر شماره پاکسازی پوست به وسیله بخور نعناع
  • تصویر شماره پاکسازی پوست به وسیله بخور نعناع

بخور نعناع برای آبرسانی عمقی به پوست ، پاکسازی عمیق پوست ، شفافیت بیشتر پوست و از بین رفتن  آکنه و جوش های سرسیاه بسیار مفید است. 

بخور دادن پوست یکی از روشهای مراقبتی و زیبایی است که باعث می شود منافذ پوست باز شود ، سلولهای مرده پوست جدا شود و جوش های سرسیاه و آکنه کاهش پیدا کرده و امکان پاکسازی عمیق پوست مهیا شود. بخار دادن به صورت باعث به جریان افتادن خون زیر پوست می شود و به بهبود انعطاف پذیری پوست کمک می کند.

 

شما میتوانید هر 7 – 10 روز یک بار از بخور دادن صورت قبل از ماسک صورت استفاده کنید تا مواد مغذی بهتر به اعماق پوست نفوذ کنند. البته باید به خاطر داشته باشید که بخار آب باعث باز شدن منافذ پوستی می شود بنابراین قبل از بخور دادن باید کاملا صورت را بشویید و مواد آرایشی را از روی پوست تمیز کنید.

 

برای بخور صورت میتوانید 3 لیوان آب را در کتری به جوش آورید و سپس کتری را کناری بگذارید و درش را بردارید. حوله ای روی سر بیندازید ، چشمانتان را ببندید و به فاصله نیم متری از کتری صورتتان را در معرض بخار آب قرار دهید. حدود 5 – 10 دقیقه صورت را بخور دهید و سپس با آب سرد بشویید تا منافذ پوست جمع شود و بعد از آن از کرم آبرسان یا لیفتینگ یا ماسک دلخواهتان استفاده نمایید.

 

روش استفاده از بخور نعناع برای پوست هم به همین صورت است فقط کافی است یک قاشق نعناع خشک یا یک مشت نعنای تازه را در آب کتری بجوشانید یا 2 قطره اسانس نعناع را در در کاسه آب داغ یا محفظه ظرف بخور بریزید.

 

روش دیگر این است که کتری آب جوش را روی حرات ملایم قرار دهید و برگهای نعناع را به آن اضافه کنید و حوله را روی سر بیندازید و همانطور که کتری در حال جوشیدن است صورتتان را بخور دهید. باید مراقب باشید که حرارت بخار آب آزار دهنده نباشد و فاصله لازم با کتری را حفظ کنید تا پوست صورتتان در اثر حرارت زیاد آسیب نبیند. 

خواص بخور نعناع برای پوست صورت

بخور نعناع به ریلکس شدن پوست ، باز شدن منافذ ، افزایش جریان خون و درخشندگی پوست کمک میکند.

 

پاکسازی عمقی پوست با بخور نعناع

بخور نعناع میتواند به پاکسازی عمقی پوست کمک کند و ناخالصی ها و آلودگی های جمع شده در منافذ پوست را خارج کند و به پاکسازی عمقی پوست کمک نماید. 

 

آبرسانی به پوست 

بخور نعناع میتواند کمبود آب پوست را جبران کرده و پوست را هیدراته کند.

اگر پوست خشکی دارید حتما بعد از بخور دادن برای حفظ رطوبت ایجاد شده از کرم آبرسان استفاده کنید.

بخور نعناع برای بستن منافذ باز پوست

میتوانید در نیم لیتر آب در حال جوش یک مشت نعناع و جعفری تازه و پوست نصف عدد لیموترش را اضافه کنید و به مدت 5 – 10 دقیقه صورتتان را با این ترکیب بخور دهید. 

درخشندگی پوست و درمان سینوزیت با بخور نعناع و بابونه

یک مشت گل تازه بابونه و برگ نعناع یا 2 قاشق غذاخوری از پودر خشک آنها را در کتری یا دستگاه بخور بریزید و به مدت 20 دقیقه صورت را بخور بدهید و به صورت عمیق نفس بکشید. 

هرگاه مخاط بینی زیاد شد میتوانید آن ها را تخلیه کنید و دوباره به بخور دادن ادامه دهید. 

 

برای بخور دادن بهتر است از نعناع فلفلی استفاده کنید که عطر تندتری دارد. خواص ضد التهابی نعناع باعث آرام شدن لایه مخاطی سیستم تنفسی می شود و خواص آنتی بیوتیک بابونه به دمان سینوزیت و التهاب مجاری تنفسی کمک میکند.

 

ترکیب نعناع و بابونه با هم علاوه بر درمان سینوزیت باعث بهبود رنگ پوست و درخشندگی پوست می شود. 

از این روش میتوانید هفته ای 1 – 2 بار استفاده کنید.

برای اثربخشی بهتر 1 قاشق چایخوری گل بابونه خشک و 1 قاشق چایخوری نعناع خشک را به مدت 10 دقیقه دم کنید و روزی 2 لیوان از این دمنوش میل نمایید. 

 

بخور نعناع برای از بین بردن جوش های سرسیاه

2 قطره اسانس نعناع ، اسانس رزماری و اسانس اسطوخودوس یا یک مشت از سبزی تازه یا 1 قاشق مربا خوری سبزی خشک این گیاهان را در آب در حال جوش بریزید و صورتتان را با این محلول بخور دهید. جوش های سر سیاه صورت به مرور زمان از بین خواهند رفت. 

 

برچسب ها :
#پوست
  ثبت آگهی رایگان