در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

فرجام برجام

دوشنبه ۲۳ اسفند ۰ اخبار ایران و جهان
  • تصویر شماره فرجام برجام

شفقنا نوشت: نماینده مراغه و عجب‌شیر در مجلس یازدهم گفت:مذاکرات به طور کامل متوقف نشده بلکه مباحث فنی که میان ایران و آمریکا باقی مانده، باعث وقفه در روند مذاکرات شد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ادامه مذاکرات وین به تصمیم سیاسی آمریکا نسبت به خطوط قرمز ایران بستگی دارد، اظهار کرد: اگر آمریکا با ایران سر این ۴ مساله به توافق برسد، شروط روسیه مانعی برای رسیدن به توافق ایجاد نخواهد کرد اما ایران حاضر نیست از این ۴ خط قرمز عبور کند.

 

علی علیزاده در خصوص تعویق مذاکرات وین، اظهار کرد: مذاکرات به طور کامل متوقف نشده بلکه مباحث فنی که میان ایران و آمریکا باقی مانده، باعث وقفه در روند مذاکرات شد. لذا هنوز امید است که مذاکرات نه تنها در درون کشورها بلکه بر سر میز مذاکره انجام شده و به نتیجه مثبت برسد.

 

وی ادامه داد: درحالی که رسانه‌ها، توقف مذاکرات را به شروط روسیه ربط می‌دهند اما اینگونه نیست و تحریم سپاه، تضمین‌های اقتصادی و حل مسایل پادمانی و لیست قرمز، از جمله ۴ شروط ایران برای ادامه مذاکرات است؛ لذا این تعلیق ارتباطی به شروط روسیه و مباحث این کشور ندارد.

علیزاده خاطرنشان کرد: اگر آمریکا با ایران سر این ۴ مساله به توافق برسد، شروط روسیه مانعی برای رسیدن به توافق ایجاد نخواهد کرد اما ایران حاضر نیست از این ۴ خط قرمز عبور کند و آمریکا هم جواب قانع کننده‌ای نمی دهد؛ لذا ادامه مذاکرات به تصمیم سیاسی آمریکا نسبت به این ۴ مساله بستگی دارد و طرفین عجله دارند که سریعتر به توافق برسند و امکان رسیدن به توافق قبل از پایان سال وجود دارد.

  ثبت آگهی رایگان