در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

کودک آزاری چیست؟

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱ سلامت
  • تصویر شماره کودک آزاری چیست؟
  • تصویر شماره کودک آزاری چیست؟
  • تصویر شماره کودک آزاری چیست؟
  • تصویر شماره کودک آزاری چیست؟

بچه بازی که در روانشناسی به نام پدوفیل شناخته می شود ، یکی از انحرافات جنسی است که در آن فرد نسبت تمایل به داشتن رابطه جنسی یا آزار جنسی کودکان یا نوجوانان زیر سن قانونی دارد.

شاید آزار جنسی کودکان یا میل جنسی به کودکان ، برای شما باور پذیر نباشد ولی متاسفانه تعداد افرادی که به این انحراف جنسی مبتلا هستند زیاد است. 

بچه بازی یا پدوفیل ( به انگلیسی : Pedophilia) یکی از انحرافات جنسی است که در آن فرد از نظر جنسی جذب کودکان می شود. افراد پدوفیل معمولا به کودکان تجاوز می کنند. 

کلمه پدوفیلیا ریشه یونانی دارد و از ترکیب دو کلمه پدو به معنی دوست داشتن و فیلیا به معنی کودک ساخته شده است. 

 

در اغلب جوامع پدوفیل به شخصی گفته می شود که تمایل برقراری رابطه جنسی با کودک و نوجوان داشته باشد. متاسفانه قربانیان پدوفیل اغلب کودکان بستگان و دوستان خانوادگی هستند. 

 

شما نمیتوانید از روی ظاهر و شخصیت یک فرد پدوفیل این مشکل روانی را تشخیص دهید . پدوفیل میتواند حتی در نزدیک ترین افراد فامیل و درون خانواده شما وجود داشته باشد ،  تنها راه محافظت از کودکانتان در مقابل تجاوز پدوفیل ها ، تنها نگذاشتن آن ها در کنار افراد بزرگسال حتی اعضای نزدیک فامیل  است. 

 

افراد بچه باز به هر دو جنس دختر و پسر جذب می شود. 

برخی از پدوفیل ها با افراد بزرگسال هم رابطه جنسی خوبی دارند ولی برای برخی دیگر افراد بزرگسال جاذبه جنسی ندارند. 

پدوفیل اغلب در مردان دیده می شود و رابطه مستقیمی با شخصیت غیر اجتماعی دارد. اغلب مردان بچه باز در کودکی دچار تجاوز جنسی شده اند.

تعریف بچه بازی یا پدوفیل

پدوفیل  ، یکی از انواع انحرافات جنسی است که در آن میل شدید جنسی و تحریک جنسی نسبت به کودکان ایجاد می شود.  

فرد متجاوز حداقل 16 سال دارد و معمولا 5 سال بزرگتر از کودکی است که به او تجاوز می شود.

 

علایم افراد بچه باز یا پدوفیل

تخیلات مکرر و شدید جنسی بیشتر از 6 ماه نسبت به کودکان در صورتی برای فرد در زندگی عادی اختلالی ایجاد کنند نشانه انحراف پدوفیل است. 

آمار و ارقام گرایش پدوفیل

در اغلب موارد سواستفاده جنسی از کودکان به دستمالی آلت تناسلی ، رابطه جنسی دهانی یا لاپایی محدود می شود و رابطه واژنی و مقعدی کمتر شایع است مگر در مورد زنا با محارم. 

به طور کلی زنا با محارم ارتباط نزدیکی با پدوفیل دارد و به دلیل ارتباط بیشتر محارم با کودک ، احتمال مورد تجاوز گرفتن کودک از طرف محارم کمتر از غریبه ها نیست. 

 

با وجودی که اغلب قربانیان کودک تجاوز جنسی دختر هستند ولی در موارد تجاوز لمسی حدود 60 درصد کودکان قربانی پسر هستند.

در 99 درصد موارد عورت نمایی که از طرف مردان انجام می شود ، قربانیان ، دختر بچه ها هستند.

 

95 درصد افراد پدوفیل ، همجنس گرا نیستند. 

50 درصد پدوفیل ها هنگام ارتکاب تجاوز ، الکل زیادی مصرف کرده اند.

تعداد زیادی از پدوفیل ها ، کارهایی از قبیل عورت نمایی ، تجاوز به عنف و تماشاگری هم انجام میدهند. 

 افراد بچه باز علاقه زیادی به تماشای فیلم های غیر اخلاقی در مورد کودکان علاقه دارند.

 

میزان شیوع پدوفیل

از آنجا که اغلب موارد پدوفیل به دلیل ترس و ناآگاهی کوکان ، گزارش نمیشود نمیتوان آمار دقیقی در این مورد ارائه نمود ولی به طور کلی میتوان گفت که پدوفیل اغلب در مردان دیده می شود و حدود 3 – 5 درصد مردان به این انحراف جنسی دچار هستند. 

 

در جامعه ایران که روابط فامیلی بیشتر است و  محدودیت های جنسی وجود دارد  ،  احتمال بروز پدوفیل در پسران از حدود سن 12 سالگی به دلیل جبر فضای اجتماعی و در دسترس بودن راحت تر دختر بچه های فامیل ،  بالا می رود. 

درمان پدوفیل

معمولا افراد بچه باز نیازی به درمان خود نمی بینند و برای درمان مراجعه نمیکنند مگر این که توسط بستگان شناسایی شوند یا توسط پلیس به جرم تجاوز به کوکان دستگیر شوند. 

با وجودی که میتوان با دارو میل جنسی و پرخاشگری این افراد را کاهش داد ولی برای غلبه بر این گرایش جنسی ناهنجار نیاز به درمانی های شناختی – رفتاری وجود دارد ، از جمله :

 

شرطی سازی آزارنده : در این روش درمانگر با ارائه محرکهای منفی ، رفتار جنسی نامطلوب را در بیمار کاهش  میدهد تا از بین برود و از داشتن تماس جنسی و رابطه جنسی با کودکان متنفر شود.

محرک منفی می تواند صدای ناهنجار ، بوی بد یا هر محرک آزار دهنده دیگر برای بیمار باشد به این ترتیب به مرور تصور داشتن رابطه جنسی با کودکان منجر به تداعی محرک بدبو یا بد صدا در ذهن فرد می شود و نسبت به اعمال جنسی با کودکان بیزار می گردد. 

 

اصلاح تحریف های شناختی : در این روش افکار بچه بازی در فرد را تغییر میدهند. 

 

ایجاد همدلی با قربانی : در این روش فیلم هایی از کودکان قربانی و رنجو ناراحتی های آنها به فرد پدوفیل نشان داده می شود.

 

آموزش ابراز وجود : در این روش مهارتهای اجتماعی ، مدیریت زمان و ارتباط گیری موثر با همسالان به فرد آموخته می شود .

 

هیپنوتیزم درمانی : با هیپنوتیزم میتوان انحراف جنسی که در ذهن بیمار وجود دارد را کنار زد و گرایش جننسی درست را جایگزین نمود. 

 

شاید نتوان با اعمال درمانی اثر بلند مدتی روی افراد پدوفیل گذاشت ولی با این روش میتواند حداقل او را متوجه اختلالی که دارد ، نمود. 

پروسه درمان افراد بچه باز ، باید به صورت طولانی و مداوم تا آخر عمر ادامه داشته باشد. 

 

  ثبت آگهی رایگان