در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

سوجوک تراپی چیست

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱ سلامت
  • تصویر شماره سوجوک تراپی چیست
  • تصویر شماره سوجوک تراپی چیست
  • تصویر شماره سوجوک تراپی چیست
  • تصویر شماره سوجوک تراپی چیست

سوجوک درمانی نوعی طب فشاری است که از نقاط خاصی روی دست ها و پاها برای درمان بیماری ها استفاده می کند. همچنین از دانه ها، سنگ های نیمه قیمتی همراه با تحریک فشار استفاده می کند که به رفع مشکلاتی مانند دیابت و سنگ کلیه کمک می کند.

درمان سوجوک یک شکل جایگزین از دارو است که از دانه ها، رنگ ها، آهن ربا و طب فشاری برای درمان مشکلات سلامتی افراد استفاده می کند. این درمان توسط یک فیلسوف کره ای دکتر پارک جائه وو ساخته شده است.

 

تئوری پشت این درمان این است که تمام اندام های بدن را می توان از طریق کف دست و پای فرد درمان کرد. درمان سوجوک را می توان با کنترل از راه دور تلویزیون مقایسه کرد، زیرا کنترل از راه دور می تواند کار با تلویزیون را راحت کند ، به طور مشابه دست و پای ما می تواند بر کل بدن و در درمان هر نوع بیماری تأثیر داشته باشد.

 

در سوجوک تراپی، کف دست و پا نشان دهنده تمام اندام ها/مریدین های بدن هستند. سو به معنای دست در حالی که جوک به معنای کف دست است. سوجوک را می توان با سایر روش های درمانی نیز انجام داد و هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند. این درمان که توسط پروفسور پارک جه وو ساخته شده است، 100% ایمن، ساده و آسان است و قابل اجرا برای  بیماران است.

 

از آنجایی که دست ها و پاها محل سیستم های نقاط فعال مربوط به تمام اندام ها و قسمتی از بدن هستند، تحریک این نقاط اثر درمانی ایجاد می کند. این روش جهانی است و با کمک سوجوک می توان انواع بیماری ها را درمان کرد. در طول درمان نیازی به اقدامات احتیاطی نیست.

فواید سوجوک تراپی

به درمان اختلالات روانی کمک می کند

سوجوک درمانی در درمان انواع مختلف اختلالات روانی مانند فوبیا، افسردگی، اضطراب، اعتیاد و غیره کار شگفت انگیزی دارد. با افزایش سلامت جسمی و روانی و بازگرداندن تعادل به کل بدن کمک می کند.

 

جراحات

سوجوک تراپی جراحات را التیام می بخشد. به میزان زیادی برای انواع آسیب های مربوط به گردن، پا، دست، مفاصل و غیره مفید می باشد. همچنین التهاب و سایر مشکلات مانند درد آرتریت، سندرم تونل کارپل و نقرس را همراه با سایر مشکلات پوستی و تولید مثلی درمان می کند.

 

کاهش وزن

سوجوک درمانی پتانسیل زیادی در کنترل چاقی دارد. درمان باعث افزایش گردش خون و کاهش چربی های اضافی می شود. بنابراین، به مدیریت آسان وزن شما کمک می کند.

 

افزایش آرامش روانی و کاهش استرس

در زندگی پر استرس امروزی، سوجوک چگونه به آرامش روانی کمک می کند؟

امروزه استرس بخشی از سبک زندگی ما شده است. از یک کودک تا یک فرد بزرگسال، همه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد که در طولانی مدت باعث بیماری شدید می شود. در حالی که اکثر ما به قرص ها وابسته هستیم، یک لمس ساده نوک شست با انگشت اشاره هر دستی به نتایج معجزه آسایی کمک می کند. برای یک اثر ماندگار، باید این عمل را تکرار کنید تا تسکین نهایی را به دست آورید. تای چی همچنین به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند و همچنین به افزایش انعطاف پذیری و تعادل کمک می کند.

 

درمان اختلالات درمانی

سوجوک چگونه به درمان اختلالات درمانی، روانی و عاطفی کمک می کند؟ از طریق سوجوک می توان به راحتی مشکل را تشخیص داد. با فشار دادن نقاط کلیدی و اعمال فشار در جهت صحیح می توان مشکل را برطرف کرد. سوجوک به درمان برخی از مشکلات جسمی مانند فشار خون، سردرد، برونشیت، آسم، اسیدیته معده، زخم معده، یبوست، میگرن، سرگیجه، سندرم روده تحریک پذیر، بیماری رفلکس معده مری، افتادگی دیسک، عوارض ناشی از شیمی درمانی، یائسگی، خونریزی بیش از حد کمک می کند. همچنین سوجوک یک درمان نهایی برای روح و جسم است و برای درمان افسردگی، خشم، ترس و نگرانی است که درمان طبیعی را برای بیماران فراهم می کند.

چگونه سوجوک تراپی را انجام دهیم؟

این درمان اساسا از طب فشاری استفاده می کند. زیرا با استفاده از طب فشاری می توان مشکلات سلامتی مختلفی را درمان کرد. این کار با تحریک نقاط خاصی روی دست یا پا که مربوط به قسمت بدن مورد نظر است انجام می شود.

 

شست

نشان دهنده سر و گردن است. نوک شست مربوط به قسمت سر و قسمت پایین مربوط به گردن است.

 

انگشت اشاره و کوچک

آنها به ترتیب مربوط به بازوهای چپ و راست هستند. از پایین این انگشتان شروع می شود، سه بخش آن مربوط به بازو، پایین بازو و کف دست است.

 

انگشت وسط و حلقه 

آنها به ترتیب نشان دهنده پاهای راست و چپ هستند. از پایین این انگشتان شروع می شود، سه بخش آن نشان دهنده ران، ساق پا و پا است.

 

قسمت برجسته کف دست (زیر انگشت شست)

نشان دهنده دیافراگم است که در سمت چپ آن قلب و ریه ها قرار دارد.

 

برای شروع روند بهبودی، باید به آرامی نقطه روی دست و پا را که مربوط به قسمت مورد نظر بدن است فشار داد. بنابراین سوجوک بر اساس اصل رسیدن به تعادل و هماهنگی انرژی ها در بدن و ذهن کار می کند.

تفاوت بین سوجوک تراپی و طب سوزنی سنتی چیست؟

در طب سوزنی سنتی، صدها نقطه نصف النهار با سوزن تحریک می شوند. از آنجایی که این نقاط نصف النهار در تمام قسمت های بدن قرار دارند، طب سوزنی تقریباً در هر قسمت از بدن انجام می شود.

 

در حالی که در سوجوک درمانی، روش اصلی درمانی مورد استفاده طب فشاری است. طب فشاری و طب سوزنی دو روش کاملاً متفاوت برای درمان جایگزین هستند. همچنین استفاده از طب فشاری روی دست یا پا می تواند ناراحتی های قسمت های مختلف بدن را درمان کند.

 

از این رو، این درمان یک فرآیند درمانی بسیار فشرده است که به مسائل روزمره ای که در داخل بدن تجربه می شود، می پردازد. در موارد خاص، بسته به بیماری، سوجوک شامل تکنیک‌های طب سوزنی نیز می‌شود. 

 

برچسب ها :
#طب سنتی#ماساژ
  ثبت آگهی رایگان