در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

داغ شدن یخچال

سه شنبه ۱۱ مرداد ۱ خانه داری
  • تصویر شماره داغ شدن یخچال
  • تصویر شماره داغ شدن یخچال
  • تصویر شماره داغ شدن یخچال
  • تصویر شماره داغ شدن یخچال

در کارکرد عادی يخچال فريزر و ساید بای سايد ها این که بعضی اوقات دیواره های یخچال گرم باشد طبیعی است، با این حال زمانی که متوجه شدید دستگاه به صورت غیر طبیعی گرم شده و حتی در هنگام لمس درب و دیواره ها داغ باشد نشان دهنده ی اشکال و ایراد است، بعد از پیدا کردن دلیل گرم شدن بدنه یخچال از این لحاظ بسیار مهم است.

پر بودن بیش از حد یخچال

وجود مقدار زیادی از مواد غذایی در یخچال میتواند یکی از علل داغ شدن بدنه و دیواره های یخچال باشد. زیرا سبب می‌شود که کمپرسور یخچال زمان و انرژی بیشتری را برای خنک کردن و خنک نگه داشتن مواد غذایی صرف کند. بنابراین لوله های کندانسور که در پشت یخچال و برخی در کنار دور درب یخچال عبور کرده اند ممکن است که گرمای بیشتری را تولید کند.

 

اگر مواد غذایی زیادی را در یخچال قرار دادید بهتر است که برای رفع این مشکل درب یخچال را برای مدت طولانی و مرتب باز نکنید چون با هر بار باز کردن درب، یخچال شما سرمای بسیاری را از دست میدهد و همین مسئله سبب میشود که کمپرسور یخچال بیشتر کار کند.

 

تا پیش از رسیدن به دمای طبیعی بهتر است درب یخچال را باز نکنید. برای اینکه در این کار بتواند مواد غذایی را بهتر در یخچال نگهداری کنید، کمک به طول عمر مواد غذایی در یخچال کنید.

فاصله کم یخچال با دیوار پشت و سقف

یکی از عللی که باعث گرم شدن دیواره های یخچال و بدنه آن می شود فاصله کم یخچال با دیواره پشت و سقف یخچال است. در زمان گردش گاز، لوله های کندانسور که در پشت یخچال قرار دارند، خیلی گرم می شوند. به همین دلیل برای خنک شدن این لوله ها باید هوا به صورت مطلوب و درست جریان داشته باشد.

چنانچه یخچال از پشت به دیوار چسبیده و اطراف آن به وسیله کابیت محاصره شده است، بنابراین جریان هوا به خوبی صورت نخواهد گرفت و این سبب گرم شدن لوله های کندانسور در یخچال می شود. بنابراین برای برطرف کردن این مشکل باید به فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف دقت کنید.

کثیف شدن کندانسور یخچال

به تدریج گرد و غبار زیادی بر روی کندانسور جمع می شود که این ذرات گرد و غبار، مانع از جریان و تبادل گرما و خنک شدن لوله های کندانسور به درستی خواهد شد. در نتیجه با گرم شدن کندانسور، بدنه و دیواره یخچال هم داغ خواهد شد.

 

برای تمیز کردن کندانسور یخچال بهتر است که سرویس دوره ای یخچال را هر 6 ماه یکبار جدی بگیرید.

  ثبت آگهی رایگان