در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

پوشاندن واریس پا

شنبه ۸ مرداد ۱ سلامت
  • تصویر شماره پوشاندن واریس پا
  • تصویر شماره پوشاندن واریس پا
  • تصویر شماره پوشاندن واریس پا
  • تصویر شماره پوشاندن واریس پا

برای پوشاندن رگهای واریسی به خصوص رگهای واریس پا میتوانید از آرایش بدن و برنز استفاده کنید.

واریس پا یکی از مشکلاتی است که اغلب خانم ها از وجود آنها احساس نارضایتی دارند به خصوص اگر قرار باشد پیراهنی بپوشند که پاهایشان نمایان باشد.

واریس اغلب روی پاها دیده می شود و متاسفانه احتمال بروز آن با افزایش سن یا در افرادی که مدت زمان زیادی را پشت میز می نشینند یا  به صورت مداوم در حالت ایستاده هستند ، افزایش پیدا می کند. 

 

البته دو عامل بارداری و افزایش وزن هم میتواند این شرایط را تشدید کند.

برخی از خانم ها ترجیح میدهند برای دیده نشدن واریس پاهایشان همیشه از شلوار استفاده کنند ولی اگر میخواهید تنوع بیشتری در سبک لباس پوشیدنتان داشته باشید باید از روش هایی برای پوشاندن رگ های واریسی استفاده کنید.

 

در ادامه مقاله بهترین راهکارها برای پوشاندن رگ های واریسی را با شما در میان می گذاریم. 

 

یک کانسلیر عالی بدن پیدا کنید

همانطور که از کانسیلر برای پوشاندن لک های صورت استفاده میکنید میتوانید اینکار را برای پوشاندن رگ های واریسی روی پا نیز انجام دهید. 

پوشاندن رگ های واریسی با آرایش بدن ، ترفندی است که میک آپ آرتیست های مشهور همیشه از آن استفاده می کنند و برای آرایش بدن از محصولات اصلاح کننده و کانسیلر مخصوص بدن استفاده می کنند. 

کانسیلر بدن ضد آب انتخاب کنید و روی عروق واریسی پاهایتان را با آن ها بپوشانید و به صورت یکنواخت با اسفنج ، کانسیلر را پخش کنید تا یک پوشش طبیعی روی پوستتان ایجاد شود. 

 

از برنزه کننده استفاده کنید

استفاده از برنزه کننده میتواند تمام ایرادات پوست حتی رگ های واریسی را بپوشاند . 

با وجودی که باید تمرکزتان بیشتر روی بخش های واریسی پا باشد ولی باید محصول برنزه کننده را با دقت روی تمام قسمت های پاها بمالید تا رنگ پوست حالتی یکنواخت پیدا کند. 

 

برای رسیدن به بهترین نتیجه از دستکش مخصوص مالیدن مواد برنزه کننده  ( به انگلیسی : tanning mitt ) استفاده کنید. مواد برنزه کننده را مستقیما روی دستکش بزنید و سپس  روی پوست بکشید تا به صورت یکدست تمام سطح پاها را بپوشاند.

 

از ژل آلوئه ورا استفاده کنید

با این که استفاد از ژل آلوئه ورا نتیجه 100 درصدی ندارد ولی درمانی طبیعی برای بهبود رگ های واریسی محسوب می شود . ژل را مستقیما روی ناحیه آسیب دیده ماساژ بدهید. 

برای نتیجه گیری بهتر برگ های آلوئه ورا را از وسط نصف کنید و به صورت مستقیم روی پوست ماساژ دهید. 

جوراب واریس بپوشید

شما در مهمانی هم میتوانید از جوراب واریس استفاده کنید ، جوراب واریس در رنگ های مختلف تولید می شود شبیه جوراب شلواری به نظر می رسد و پوشیدن مرتب آن ها در طول روز به کاهش بروز رگ های واریسی کمک میکند و از توسعه آن ها پیشگیری می نماید. 

شما میتوانید بعد  پوشیدن جوراب واریس رنگ تیره به راحتی دامن روی زانوی مورد علاقه تان را بپوشید.  

البته پوشیدن جوراب واریس برای همه مناسب نیست و قبل از آن باید آزمایشی به نام بررسی داپلر را برای بررسی گردش خون انجام دهید. 

 

گردش خون پاها را افزایش دهید

این راه حل کمی زمان بر است ولی میتوانید باقی سالهای عمرتان شما را از شر رگ های واریسی یا افزایش آن ها خلاص کند.

افزایش گردش خون برای درمان رگهای واریسی ضروری ست بنابراین اگر نمیخواهید برای درمان آنها از روش های کلینیکی و حرفه ای استفاده کنید میتوانید از روش های زیر برای افزایش گردش خون در پاها استفاده کنید. 

البته در صورتی که رگهای واریسی دردناک و متورم شده اند فقط باید از روش های کلینکی برای درمان آن ها استفاده کنید.

 

ماساژ روغن گرم : مقدار مساوی روغن زیتون و روغن ویتامین E را مخلوط کرده و گرم کنید . روزی 2 بار و حدود 10  - 20 دقیقه رگ های واریسی را ماساژ دهید. 1 – 2 ماه این درمان را ادامه بدهید.

 

سرکه سیب : سرکه سیب را بدون رقیق کردن روی رگ های واریسی بمالید و به آرامی ماساژ دهید.  تا چند ماه این کار را هر روز قبل از خواب و صبح تکرار کنید. 

چطور با آرایش رگهای واریسی را بپوشانیم؟

پوشاندن رگ های واریسی کار سختی نیست. کافیست این 4 مرحله را دنبال کنید تا رگهای عنکبوتی شما در کمترین زمان پنهان شوند. 

 

1 - استفاده از پرایمر

بهتر است قبل از آرایش از یک پرایمر استفاده کنید. پرایمر به پنهان ماندن بهتر رگها کمک کرده و ماندگاری آرایش را بیشتر می کند و حالت طبیعی به آرایش میدهد.

برای پوشاندن رگهای عنکبوتی بهتر است از یک پرایمر مات استفاده کنید تا به صاف کردن عیوب پوست کمک کند.

 

2 – اصلاح رنگ

رگهای واریسی معمولا به رنگ آبی یا سبز مایل به ارغوانی دیده می شوند. برای پوشاندن آن ها باید رنگ را محو کنید. برای خنثی کردن رنگ رگ ها از کانسیلر زرد یا هلویی استفاده کنید درست مانند زمانی که میخواهید سیاهی دور چشم را بپوشانید.

از کانسیلر های مدادی برای اصلاح رنگ استفاده کنید و روی رگهای عنکبوتی خط بکشید. سپس با یک اسفنج رنگ را روی پوست پخش کنید. 

ممکن است بعد از  این مرحله پوست ، کمی پژمرده به نظر برسد ولی نگران نباشید ، با کانسیلر مشکل شما حل می شود.

 

3 – کانسیلر ضد آب

استفاده از قلم اصلاح رنگ نتیجه جادویی دارد ولی بهتر است سطح پوست را با کانسیلر یا کرم پودری که با رنگ پوستتان مطابقت دارد ، بپوشانید تا سطح پوست یکدست شود. 

بهترین روش استفاده از یک کانسیلر ضد آب است که در طول روز تکان نخورد. 

روی هر قسمتی که اصلاح کننده رنگ زده اید ، کانسیلر بمالید ، کانسیلر سطح پوست را یکدست می کند و رنگ زرد یا هلویی اصلاح کننده را می پوشاند. از اسفنج آرایشی برای محو کردن کانسیلر استفاده کنید. 

 

4 – استفاده از تثبیت کننده 

با وجودی که استفاده از پرایمر باعث می شود آرایشتان ماندگار بماند و تا هر وقت که میخواهید رگ ها پنهان بمانند ولی استفاده از تثبیت کننده هیچ وقت ضرر ندارد. در انتهای آرایش از پودر یا اسپری تثبیت مطابق سلیقه خودتان برای تثبیت نهایی آرایش استفاده کنید. 

اجتناب از پوشاندن رگهای واریسی با تاتو

یکی از روشهایی که برای پوشاندن رگهای عنکبوتی تبلیغ می شود ، پوشاندن رگهای واریسی با تاتو است، با این که این روش در اغلب موارد امکان پذیر است ولی متخصصین کاملا با تاتو رگهای واریسی مخالفند.

 

مهم ترین دلایلی که برای اجتناب از پوشاندن رگهای واریسی جود دارد عبارتند از : 

 

1 – کاهش عملکرد ، ظاهر نامناسب و عفونت

بیماران باید درک کنند که تاتو جایگزین خوبی برای به حداقل رساندن نازیبایی عروق واریسی نیست. در واقع تاتو میتواند شرایط واریس را بدتر کند و باعث برآمدگی یا بیرون زدگی واریس شود. 

از سویی دیگر خالکوبی روی رگهای واریسی میتواند باعث بروز عفونت شده و ظاهر پاها را بدتر از قبل کند. 

بسیاری از تبلیغ کنندگان تاتو بیان میکنند که سوزن تاتو به قدری عمیق نیست که آسیبی به رگ های واریسی برساند ولی این ادعا اصلا درست نیست ، اگر مقدار کافی چربی زیر پوستی نداشته باشید یا عروق شما بیرون زده باشند حتی احتمال این که جوهر تاتو وارد عروق بشود وجود دارد ، که در این صورت با عفونت یا خونریزی روبرو  می شوید و حتی ممکن است نیاز به بخیه زدن رگ پاره شده داشته باشید. با این که این اتفاق نادر است ولی گزارشش وجود دارد. 

 

2 – تاتو درمان واریس را مشکل می کند

شما باید بدانید که واریس یک مشکل زیبایی نیست بلکه یک بیماری است که باید درمان شود. این مشکل نشان میدهد که دریچه های عروق شما به درستی کار نمی کند. 

اگر رگهای واریسی به خصوص انواع برآمده ، ضخیم و مارمانند ، بدون درمان رها شوند میتواند منجر به مشکلات سلامتی جدی از جمله زخم های پوستی ، گردش خون ضعیف ، درد ، خونریزی و غیره شود. 

 

تاتو کردن روی رگهای واریسی مانع از مشاهده دقیق آنها توسط پزشک می شود و میتواند روند درمان شما را مختل کند. 

پزشک شما برای درمان واریس باید بتواند رگها را به وضوح ببیند تا از اثر بخشی درمان مطمئن شود. 

 

برچسب ها :
#بیماری
  ثبت آگهی رایگان