در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

ماندگاری موی بلند

چهارشنبه ۵ مرداد ۱ زیبایی
  • تصویر شماره ماندگاری موی بلند
  • تصویر شماره ماندگاری موی بلند
  • تصویر شماره ماندگاری موی بلند
  • تصویر شماره ماندگاری موی بلند

اگر رنگ مویتان را بلوند کرده اید بعد از مدتی خواهید دید که دیگر جذابیت اولیه را ندارد و تم زرد یا نارنجی روی موهایتان نمایان می شود، یکی از ساده ترین روش ها برای پیشگیری از زرد شدن رنگ موهای بلوند استفاده از شامپوی بنفش است. 

اگر موهایتان را بلوند کرده اید ولی بعد از چند هفته تم زردی رنگ ها نمایان شده و دیگر موی بلوندتان جذابیت سابق را ندارد میتوانید از شامپوی بنفش برای ماندگاری جذابیت موهایتان استفاده کنید.

برای ماندگاری رنگ بلوند و جذاب موها ، استفاده از شامپوی بنفش اجباری است. 

وقتی رنگ موهایتان را بلوند می کنید برای حفظ جذابیت رنگ موها بعد از هر بار شستشو نیاز دارید ، شامپوی بنفش است. 

 

معمولا چند بار بعد از شستشوی موهایی که بلوند کرده اید ، کم کم متوجه می شوید که سرزندگی و درخشانی موهایتان در حال از بین رفتن است و رنگ زردی روی موهایتان توی ذوق می زند. 

سایر عوامل از جمله  وسایل گرمایشی برای آراستن مو ، نور  خورشید و کلر استخر هم میتواند در تسریع این روند وبه اصطلاح زنگ زدگی رنگ مو ، دخالت کند. 

 

شامپوی بنفش چطور کار می کند؟

بنفش و زرد ، رنگ های متضاد در چرخه رنگ هستند یعنی ضد هم عمل می کنند. از آنجایی که موهای بلوند بعد از رنگ زدن به رنگ زرد در می آیند ، استفاده از شامپوی بنفش که حاوی رنگدانه های بنفش است میتواند این رنگ زرد را خنثی کند و دوباره رنگ بلوند موهایتان را برگرداند. 

البته کسانی هم که میخواهند موی بلوندشان ته رنگ آبی یا بنفش داشته باشد هم میتوانند از این شامپو استفاده کنند.

روش استفاده از شامپوی بنفش

شامپوی بنفش جای شامپوی معمولی را نمی گیرد و فقط هفته ای 1 – 2 بار میتوانید از آن استفاده کنید. استفاده بیش از حد از شامپوی بنفش میتواند باعث بنفش شدن رنگ موها شود. اگر شما کلا در هفته 2 بار موهایتان را شامپو می زنید کافیست فقط 1 بار از شامپوی بنفش برای موهایتان استفاده کنید.

زمان استفاده از شامپوی بنفش برای این که بیشترین تاثیر را داشته باشد و بتوانید رنگ بلوندی که به موهایتان زده اید را مدیریت کنید ، اهمیت بالایی دارد. 

 

اگر بلوند موهایتان خیلی روشن است حتما بر اساس دستوالعمل پشت شامپو رفتار کنید چون استفاده بیش از حد شامپوی بنفش باعث بنفش شدن رنگ موهایتان خواهد شد. البته با شستشوی دوباره موها ، رنگ بنفش شامپو از موهایتان محو خواهد شد. 

اگر میخواهید نتیجه خوبی از شامپوی بنفش بگیرید بهتر است همراه با آن از نرم کننده مخصوص موی بلوند یا کاندیشنر بنفش و شامپوی احیا کننده هم استفاده کنید تا زنگ زدگی موهایتان به طور کلی از بین برود.

شامپوی بنفش را میتوانید به اندازه مساوی با شامپوی روتین خودتان مخلوط کنید تا خطر بنفش شدن موهایتان کاهش پیدا کند. 

 

برای استفاده از شامپوی بنفش و از بین بردن زردی موها میتوانید مراحل زیر را دنبال کنید :

1- قبل از استفاده از شامپوی بنفش دستکش بپوشید. 

2- موها را به شامپوی بنفش آغشته کنید ، به طوری که یک لایه ضخیم شامپو روی موها را بگیرد و سپس با ملایمت ماساژ بدهید و با آب ولرم آبکشی نمایید.

3. از نرم کننده روی موها ا ستفاده کنید و بعدد از 1 – 2 دقیقه موها را با آب ولرم آبکشی کنید. 

4. موهای بلوند نیاز به ماسک مو دارند و باید هفته ای یک بار بعد از شامپو زدن و خشک کردن موها با حوله از ماسک مو استفاده کنید و اجازه دهید 3 – 5 دقیقه روی موها بماند و سپس با آب بشویید. 

استفاده از شامپوی بنفش برای موهای قهوه ای

کاربرد شامپو بنفش فقط برای موهای بلوند خلاصه نمی شود . این شامپو ها میتوانند تناژ زرد و نارنجی در رنگ موها با سایه های مختلف را نیز خنثی کنند. 

البته استفاده از شامپوی بنفش روی رنگ موی قهوه ای تیره نمیتواند موثر باشد. ولی اگر موهای قهوه ای روشن یا هایلایت دارید ، شامپو بنفش میتوانید هایلات موها را روشن تر و درخشان تر کند. 

 

هر زمان متوجه شدید رنگ قهوه ای موهایتان یا هایلایت موهای قهوه ای شما دیگر جذابیت اولیه را ندارد استفاده از شامپوی بنفش می تواند تناژ رنگ های زرد و نارنجی ناخواسته را از روی موهایتان بردارد و دوباره رنگ آن ها را به جذابیت و درخشانی اولیه برساند.

 

برچسب ها :
#رنگ مو#مو
  ثبت آگهی رایگان