در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

عینک مطالعه

یکشنبه ۲ مرداد ۱ سلامت
  • تصویر شماره عینک مطالعه
  • تصویر شماره عینک مطالعه

همه ما از یک سنی به بعد در خواندن و دیدن متن و اشیا نزدیک خود دچار مشکل و تاری دید می‌شویم و تقریبا در طول زندگی و بعد از 40 سالگی همه این موضوع را تجربه خواهیم کرد. این تاری دید در دید نزدیک دقیقا همان پیر چشمی است.

 

اوایل شاید کتاب را کمی از چشم ها دور می‌کنیم تا بهتر ببینیم و یا فونت گوشی خود را در حالت درشت قرار میدهیم تا این مشکل را پوشش دهیم ولی در نهایت مجبور هستیم به یک متخصص چشم یا اپتومتریست مراجعه کنیم. متخصص با معاینه چشم ما برای بهبود دید نزدیک عینک تجویز میکند که به آن عینک نزدیک بینی گفته می‌شود و بعد از استفاده از عینک دیگر راحت می‌توانیم دید نزدیک خوبی داشته باشیم. پیرچشمی برای همه افراد اتفاق می‌افتند و ممکن کمی بازه سنی بالاتر یا پایین تر از 40 اتفاق بیوفتد ولی در هر صورت همه افراد بالای 40 به آن دچار خواهند شد.

 

همانطور که گفتیم برای تشخیص پیرچشمی و تعیین نمره چشم خود می‌توانید به چشم پزشک یا اپتومتریست مراجعه کنید.

راه حل درمان پیرچشمی چیست ؟

بهترین راه درمان پیر چشمی استفاده ازعینک است. به عینک هایی که برای پیرچشمی استفاده می‌شود به اصطلاح عینک مطالعه و یا عینک نیمه گفته می‌شود.

با مراجعه به متخصص و تعیین نمره چشم شما و دریافت نسخه می‌توانید به عینک سازی مراجعه کنید و عینک مطالعه مناسب خود را تهیه کنید.

 

عینک مطالعه

عینک مطالعه بصورت آماده در داروخانه ها و فروشگاهها موجود هست و میتوانید خریداری کنید. در عینک های مطالعه آماده نمره هر دو عدسی یکسان است و ممکن است این نیاز شما را اگر چشمتان داری آستیگمات یا نمره متفاوت باشد و عینک مطالعه آماده نمیتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. همچنین از نظر کیفیتی عینک های مطالعه آماده برای استفاده چند ساعته در روز مناسب نیستند و معمولا برای مواقع اضطراری و زمان های کوتاه مناسب هستند.

 

بهترین کار خرید یک فریم مناسب و متناسب با صورت تان است و سفارش عدسی بر اساس نسخه چشمی که دکتر برایتان تجویز کرده است.

 

عینک های مطالعه معمولا باریک تر از عینک های دیگر هستند و برای دید دور مناسب نیستند. باریکی آن به آن دلیل است که از بالای عینک بتوان دید دور را داشت و وقتی به پایین نگاه میکنید بتوان با کمک عینک دید نزدیک خوبی داشت.

به همین دلیل است که به عینک های مطاعه عینک نیمه هم گفته می‌شود.

عینک های مطالع را میتوان در برند های ماریوس مورل، سنترو استایل، ویستان و ... مشاهده کرد.

 

البته هیچ اصراری به باریک بودن عینک مطالعه نیست و میتوانید با سلیقه خود عینک راحتی برای خود انتخاب کنید.

در فروشگاه آنلاین عینک وحدت میتوانید بهترین عینک طبی را مشاهده کنید و بصورت آنلاین خرید خود را انجام دهید.

 

همچنین برای خرید عدسی مناسب مطالعه می‌توانید از مشاوران عینک وحدت کمک بگیرید.

انواع بهترین عدسی مخصوص پیرچشمی عبارتند از : عدسی کاستوم، عدسی اپتکس، عدسی مکسی، عدسی هویا، عدسی زایس، عدسی رودن اشتوک و ...

حالا سوال پیش میاد که اگر یک نفر هم دید دور و هم دید نزدیک مشکل داشته باید از چه نوع عینکی استفاده کند؟

 

معمولا افرادی که دید دور را مشکل دارند از عینک دور بینی استفاده می‌کنند و زمانی که به 40 سالگی میرسند کم کم نیاز استفاده از یک عینک نزدیک را احساس میکنند. در این مواقع باید به چشم پزشک مراجعه کنند . نمره دید دور و نزدیک خود را توسط متخصص تعیین کنند. در اینجا چند را گزینه برای استفاده وجود دارد.

 

استفاده از دو عینک 

اولین راهی که به نظر میرسد اینست که فرد برای دید دور خود یک عینک و برای دید نزدیک یک عینک دیگر استفاده کند. این کار ساده ترین گزینه پیش رو هست که محاسن و معایب خودش را دارد.گاهی ممکن است یک عینک را جا بگذارید و فراموش کنید و موقع نیاز به مشکل برخورد کنید. و حمل دو عینک هم زمان کمی سخت باشد و در بسیاری مواقع تعویص عینک ها چالش برانگیز باشد ولی بطور کلی عده زیادی هستند که از دو عینک استفاده می‌کنند.

 

عینک تدریجی

معمولا زمانی که افراد دچار پیر چشمی می‌شوند و از قبل نیز در دید دور مشکل داشته اند، دچار چالش استفاده از دو عینک همزمان می‌شوند که مشکلاتی را برایشان ایجاد می‌کند. در اینجا پیشنهاد پزشکان و اپتومتریست ها استفاده از عینک تدریجی است. چرا از عدسی تدریجی استفاده کنیم؟

خاصیت عدسی تدریجی اینست که بی نهایت کانون دارد و از قسمت بالای عدسی دید دور در وسط عدسی دید میانی و در قسمت پایین عدسی دید نزدیک را به ما میدهد.

نکته مهم درباره عدسی تدریجی اینست که عدسی می‌بایست با توجه به نمره هر شخص و اندازه گیری هایی که صورت می‌گیرد، برای هر شخص ساخته می‌شود. در واقع عدسی تدریجی برای هر شخص منحصر به فرد است. البته برند و درجه کیفیت در عدسی های تدریجی به دلیل کریدور دیدی که به افراد میدهد بسیار اهمیت دارد.

 

سوالات متداول درباره عدسی تدریجی

عدسی نزدیک بینی

چطور باید بهترین عدسی نزدیک بینی را انتخاب کنیم؟ به غیر از استفاده که عینک برای اشخاص دارد، زیبایی نیز در عینک مهم است. انتخاب یک فریم درست و زیبا میتواند مارا زیبا تر نشان دهد. همچنین انتخاب عدسی هم باید درست باشد تا چشم بهترین حالت را پشت عدسی داشته باشد. کسانی که از عینک نزدیک بینی استفاده کرده اند حتما با بزرگ تر نشان داده شدن چشم از پشت عدسی چالش داشته اند. اما چطور چشم پشت عدسی درشت نشود؟

 

باید این توضیح را بدهیم که چون برای عینک مطالعه عدسی محدب می‌شود، در مرکز عدسی عدسی ضخیم و در اطراف نازک تر میشود. این به این دلیل است که حالت ذره بینی عمل کند و نوشته ها و اشیای نزدیک را بزرگتر نشان دهد. به همین دلیل در اینجا توصیه ما برای عدسی های نزدیک بین، استفاده از عدسی فشرده یا نیمه فشرده است که از پشت آن چشم طبیعی تر جلوه کند. نکته دیگر اینکه عدسی با ضریب فشردگی بالاتر میتواند میدان دید را نیز وسیع تر کند که تجربه بهتری برای دید افراد است.

برچسب ها :
#چشم#عینک
  ثبت آگهی رایگان