در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

خارش کشاله ران

پنجشنبه ۱۶ تیر ۱ سلامت
  • تصویر شماره خارش کشاله ران
  • تصویر شماره خارش کشاله ران
  • تصویر شماره خارش کشاله ران
  • تصویر شماره خارش کشاله ران

خارش کشاله ران به عنوان یک علامت جدی نیست، اما برای کسانی که از آن رنج می برند می تواند بسیار آزار دهنده باشد. علل احتمالی چیست؟ در این مقاله شما را با دلایل آن آشنا می کنیم!

خارش در کشاله ران به دلایل مختلفی ایجاد می شود. با این حال، در بیشتر موارد، این به دلایل خوش خیم است و می توان آن را با درمان های خانگی ساده حل کرد. با این حال، گاهی اوقات لازم است از داروهای خاصی برای حل قطعی مشکل استفاده شود.

 

اگر چه خارش منجر به خاراندن ناحیه می شود، اما بهتر است از این عمل خودداری کنید تا عامل تحریک را تشدید نکنید. در عوض، برای یافتن بهترین درمان، توصیه می‌شود مشخص شود چه چیزی باعث ایجاد علائم می‌شود. بیایید نگاهی به 10 دلیل رایج خارش کشاله ران بیندازیم

10 دلیل خارش کشاله ران 

اغلب، خارش کشاله ران ناشی از عواملی است که می توان آنها را بدون مشکل کنترل یا از بین برد. در موارد دیگر، وضعیت کمی جدی‌تر مانند عفونت وجود دارد.

 

1. رفع موهای زائد و رشد مو

معمول است که اپیلاسیون یا اصلاح منجر به درجاتی از تحریک در ناحیه شود. این منجر به خارش کشاله ران می شود. از طرف دیگر، به محض اینکه مو شروع به رشد می کند، یک یا چند منافذ ممکن است مسدود شوند که خارش را تشدید می کند.

 

2. خراش

برخی فعالیت‌ها وجود دارد که منجر به مالش پوست روی یکدیگر(معمولاً در ناحیه ران) می‌شود. اینها فعالیت هایی هستند که در آن اصطکاک وجود دارد، مانند دویدن.

گاهی اوقات ، این مانع پوستی را مختل می کند و منجر به ایجاد ترک های کوچک می شود. به دنبال آن جوش هایی ایجاد می شود که می سوزد و می خارد و باعث لایه برداری نیز می باشد.

 

3. مشکل با لباس زیر

برخی از لباس‌های زیر مخصوصاً مصنوعی هستند که باعث تحریک و خارش می‌شوند. این به این دلیل است که آنها اغلب از موادی ساخته شده اند که تنفس پوست را دشوار می کند و باعث تجمع عرق می شود. در واقع، استفاده از آنها باعث ایجاد تاول های کوچک، قرمزی و پوسته پوسته شدن ایجاد کند.

 

4. درماتیت تماسی

درماتیت تماسی مربوط به نکته قبل است. با این حال، یک واکنش آلرژیک می تواند از اجزای مواد شوینده مورد استفاده برای شستن لباس زیر یا استفاده از مواد شیمیایی در آن ناحیه رخ دهد.

 

5. اینترتریگو در کشاله ران

اینترتریگو التهابی است که در چین های پوستی ایجاد می شود و در افراد دارای اضافه وزن بیشتر شایع است. در اثر رطوبت و وجود میکروارگانیسم ها در این نواحی ایجاد می شود. هنگامی که این ناحیه بسیار مرطوب است، پوست تجزیه می شود و بوی بدی تولید می کند. معمولا باعث خارش و ناراحتی می شود.

6. مایکوزیس

میکوز شایع ترین علت خارش در کشاله ران است. این نام به عفونت های ناشی از قارچ ها داده می شود. شایع ترین آن کچلی کروز یا خارش جوک است. این عارضه در افرادی که فعالیت بدنی مکرر دارند بیشتر دیده می شود. باعث ایجاد لکه قرمز یا قهوه ای، خارش و پوسته پوسته شدن می شود.

 

7. کاندیدیازیس

این یک عفونت ناشی از قارچ کاندیدا است. اغلب باعث خارش در ناحیه خصوصی و کشاله ران می شود. همچنین باعث ایجاد علائم دیگری مانند قرمزی، التهاب، وجود ترشحات سفید رنگ (هم در زنان و هم در مردان) و درد در هنگام مقاربت می شود.

 

8. شپش ناحیه تناسلی

شپش ناحیه تناسلیی انگل هایی هستند که در موها می نشینند و باعث خارش شدید در کشاله ران می شوند. در واقع این علامت اصلی است. همچنین ممکن است لکه های سفید یا زرد رنگ در پایه مو به دلیل وجود تخم آنها وجود داشته باشد. آنها به دلیل بهداشت نامناسب یا استفاده مشترک از لباس های صمیمی یا حوله ایجاد می شوند.

 

9. تبخال

تبخال تناسلی یک بیماری مقاربتی است. علاوه بر ایجاد خارش در کشاله ران، باعث سوزش، تحریک و تاول های کوچک می شود. همانطور که در نشریه ای در مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی توضیح داده شده است، این بیماری عمدتاً توسط ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 یا نوع 2 ایجاد می شود. این ممکن است یک عفونت اولیه یا عود کننده باشد.

 

10. زگیل تناسلی

زگیل تناسلی معمولا باعث خارش خفیف می شود. وجود آنها یکی از علائم رایج ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است. ضایعات معمولاً در لمس نرم هستند و به شکل گل کلم هستند. آنها رنگی مشابه پوست دارند و کاملا مسری هستند.

برای تسکین خارش کشاله ران چه باید کرد؟

درمان خارش کشاله ران به علت آن بستگی دارد. دلیلش هرچه که باشد، بهتر است آن را نخارانید ، زیرا می تواند مشکل را تشدید یا پیچیده کند.

اگر مطمئن نیستید که چه چیزی باعث آن شده است، بهترین کار این است که برای تعیین علت به پزشک مراجعه کنید. 

 

به طور کلی، داروها به شکل کرم، پماد یا ژل برای استفاده موضعی هستند. با این حال، آنها گاهی اوقات با درمان های خوراکی، به ویژه برای عفونت هایی مانند کاندیدیازیس یا تبخال، تقویت می شوند. آنتی هیستامین ها نیز معمولا برای کاهش احساس خارش تجویز می شوند.

 

در مورد خارش کشاله ران چه چیزهایی را باید به خاطر بسپارید؟

تجربه خارش کشاله ران ناراحت کننده است و ممکن است وجود عفونت را هشدار دهد. اگر علائم به خودی خود در مدت کوتاهی بهبود نیافت، بهتر است برای تشخیص به دنبال مشاوره پزشکی باشید. بسته به منشا آن، استفاده از داروهای موضعی یا خوراکی ممکن است ضروری باشد.

علاوه بر این، توصیه می شود آن را با اقدامات مراقبت از خود، مانند بهداشت خوب، پوشیدن لباس زیر نخی، رژیم غذایی مناسب و از بین بردن مواد تحریک کننده تکمیل کنید.

 

برچسب ها :
#بیماری#پوست
  ثبت آگهی رایگان