در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

چگونه نیاز جنسی مان را برطرف کنیم؟

چهارشنبه ۱۵ تیر ۱ سلامت
  • تصویر شماره چگونه نیاز جنسی مان را برطرف کنیم؟
  • تصویر شماره چگونه نیاز جنسی مان را برطرف کنیم؟
  • تصویر شماره چگونه نیاز جنسی مان را برطرف کنیم؟
  • تصویر شماره چگونه نیاز جنسی مان را برطرف کنیم؟

می دانیم در این روزگار و با این وضعیت شاید ازدواج کردن به سادگی صورت نگیرد. ولی این را هم بدانید که بسياري توانسته اند با رفع نمودن مانع ها، مسیر پر فراز و نشیب ازدواج را پشت سر گذاشته و بر مشکلات و سختیهای آن پیروز شوند. چنانچه با توجه بیشتری به پیرامون خویش نگاه کنید حتماً کسانی را خواهید یافت که با داشتن شرایطی دشوار تر از وضعیت شما، توانسته اند بر سختی های ازدواج فائق آیند.

نمی خواهیم با اینگونه مطالب از مسوولیت خویش در قبال شما شانه خالی کنیم ولی مطمئنا هر شخصی که ازدواج می نماید برای خود موانعی داشته که توانسته با تدبیر آن ها را رفع نماید. و این نشان از آن دارد که میتوان بر سختی های زندگی و ازدواج غلبه کرد که البته با کمی تجربه و مشورت زودتر میتوان به هدف رسید.

میل یا نیاز جنسی چیست؟

میل جنسی را میتوان نوعی گرایش، علاقه و یا حتی نوعی خواست، نیاز و حتی اجبار به جست و جوی موضوعات جنسی و فعالیت های جنسی تعریف نمود.

 

این نیاز در سر تا سر زندگی باشدت گوناگون( به عنوان مثال در جوانی و بلوغ باشدت زیاد یا در سالمندی باشدت کمتر )، در وجود انسان قرار دارد.

 

اگرچه از نظر زیستی میل جنسی را نوعی غریزه نیز می دانند اما این غریزه تحت تاثیر محیط نیز قرار دارد.

 

به عنوان مثال دیدن محرک های جنسی، تصاویر تحریک کننده در فضای مجازی یا در محیط واقعی، باعث تشدید این نیاز خواهد شد.

 

علاوه بر سن، فاکتور های دیگری هم در تعيين ميزان یا شدت این نیاز دخیل هستند.

 

به عنوان مثال، محرومیت جنسی طولانی باعث افزایش حس نیاز به برقراری رابطه جنسی در شخص می شود.

 

به عنوان مثال وقتی که به مدت طولانی از خواب یا غذا محروم شده باشید مسلما باشدت بیشتری احتیاج به خواب و غذا خواهید داشت.

داشتن محیط محرک که سبب برانگیختن احتیاج می شود.

 

به عنوان نمونه دیدن و بوئیدن غذاهای گوناگون سبب می شود میل شما به خوردن تشدید گردد هرچند که در آن ساعات سیر باشید.

 

علاوه بر محیط محرک، فانتزی ها هم در این جریان بی اثر نیستند.

به عنوان مثال شخصی که خیال پردازی های جنسی زيادي دارد، مسلما از نظر ميزان کشش و تمایل یا نیاز جنسی هم حس فشار یا اجبار بیشتری خواهد داشت.

 

غریزه جنسى چنانچه با ازدواج مهار نگردد، مطلوب‏ترین راه تسلط بر آن، كنترل مثبت است و آن پرهیز از صحنه‏ ها و كارهایى است كه به تحریك این غریزه مى‏ انجامد.

 

اولین گام برای درمان استمناء، ایمان و اعتقاد به درمان ‏پذیری آن و دوری از یأس و نومیدی است. ولی رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغيير و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه درست و به كارگیری دقیق دستورها است.

 

از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست شخص، نقش كلیدی و محوری را ایفا می‏كند. درمان و چاره جویی باید مطابق با خواست شخص باشد؛ زیرا تا هنگامی که كه وی نخواهد، می‏توان با قاطعیّت گفت كه درمان نخواهد شد. بنابراین بیمار چنانچه بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه كند.

 

گام بعدی تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممكن است اراده انسان ضعیف شود ولی هیچگاه از بین نمی‏رود. علامت اینكه هنوز اراده باقی است، این است كه شخص این عمل را درحضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏ دهد.

 

برای تقویت اراده، راه‏ های زيادي پیشنهاد شده كه از جمله آن ها تلقین بخود است. اراده مانند نهالی است كه باید آنرا پرورش داد تا به مرحله خودشكوفایی و ثمردهی برسد. ویكتور پوشه – روان شناسِ فرانسوی – می‏ گوید:اشخاص مبتلا به استمناء، هرروز به دفعات مختلف با تمركز فكر بخود بگویند" من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خویش دور كنم، من قادرم». تكرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد".

 

گام بعدی شامل دوری از فضای تحریک است. از نگاه كردن به منظره ها، فیلم ‏ها و تصویرهای تحریك كننده، پرهیز شود، از شنیدن و خواندن مبحث ها و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریك ‏كننده و فكر كردن در این امور دوری شود.

 

به منظور تخلیه انرژی زائد بدن، بطور منظم و زیاد باید ورزش كرد، برای اوقات فراغت خویش، برنامه داشته باشد و آنرا با مطالعه، ورزش، عبادت و … پر كند، تلاش شود کم تر در مكانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشند.

والدین به فرزندان مجرد خود چه کمکی میتوانند بکنند؟

فاصله زیاد بین بلوغ تا ازدواج منجر به ایجاد مشکلات زيادي برای جوانان می شود. رفع نشدن نیازهای جنسی و عاطفی آنها میتواند خود را در قالب مشکلاتی مانند بروز علایم افسردگی، پرخاشگری، ناسازگاری با والدین و ... نشان دهد.برای کاهش این مشکلات لازم است والدین نسبت به نیازهای فرزندان خود آگاه باشند و آنها را نادیده نگیرند. از زمان بلوغ فرزندتان برنامه بلند مدتی برای تسهیل شرایط ازدواج وی فراهم کنید تا در آينده با چالش های کم تری در این زمینه روبرو شوید.

 

سخت گیری های زیاد و جلوگیری برای ازدواج هنگامی که فرزندتان به بلوغ شناختی و جسمی کامل دست پیدا نموده میتواند منجر به انحرافات زيادي در وی شود. چرا‌که تشکیل خانواده علاوه‌براین که نیاز جنسی شخص را برآورده می کند بلکه اساس نیاز جوان به استقلال را تشکیل می دهد.

 

برای آنکه بتوانید امادگی لازم جهت ازدواج را برای فرزندتان ایجاد کنید کمک گرفتن از یک روان شناس و شرکت در جلسه مشاوره خانواده به شما کمک می کند.

  ثبت آگهی رایگان