در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

جلوگیری از بارداری

چهارشنبه ۱۵ تیر ۱ سلامت
  • تصویر شماره جلوگیری از بارداری
  • تصویر شماره جلوگیری از بارداری
  • تصویر شماره جلوگیری از بارداری

بهترین شیوه های جلوگیری از بارداری پس از رابطه کدام اند؟ شیوه های جلوگیری از بارداری برای زوجینی مورد استفاده قرار می گیرد که تمایلی برای بچه دار شدن ندارند. همینطور به کارگیری بعضی از این روشها برای حفظ سلامت رابطه جنسی و پيش‌گيري از بیماری های آمیزشی ضروری است. جلوگیری از بارداری معمولاً با استفاده از کاندوم و یا قرص های اورژانسی صورت می گیرد.

2 نوع قرص پيش‌گيري اضطراري از بارداری وجود دارد :

قرص پيش‌گيری اضطراری از بارداری را تا 3 روز بعد از برقراری رابطه جنسی میتوانید استفاده کنید. مارکهای مختلف این قرص وجود دارند. قرص را هرچه سریعتر استفاده کنید. ترجیحا در ظرف ۲۴ ساعت پس از آمیزشمحافظت نشده.

 

قرص پيش‌گيری اضطراری تا 5 روز بعد از رابطه جنسی میتوانید استفاده کنید.

پيش‌گيري از بارداری ناخواسته به صورت اورژانسی

شیوه اورژانسی به شیوه ای گویند که زوجین تا ۵ روز بعد از تماس جنسی می توانند اقدام به استفاده از آن جهت پيش‌گيري از بارداری ناخواسته نمایند. قرص ضد بارداری تنسی یکی از قرص های نام آور در این زمینه است که می توانید با استفاده آن خیال خویش را راحت کنید، این قرص برای اولین بار در شرکت Atipharmed تولید و به بازار عرضه گردیده است.

 

بعد از یک هفته، چطور میتوان از بارداری پيش‌گيري کرد

بنابراین فکر می کنید در یک موقعیتی قرار دارید که کنترل تولد شما، در طول آخرین امیزش جنسی شما که تقریباً یک هفته پیش بوده است، کارایی مناسبی نداشته است.

 

شاید این مورد به دلیل عدم بروز پریود در روزی باشد که انتظار آنرا داشته اید، یا این که تنها در خصوص مراقبت به کار گرفته شده توسط خودتان و همسرتان شک داشته باشید.

 

نگران نباشید! شما برای توقف بارداری هم چنان زمان دارید.

 

در صورتی که کم تر از پنج روز از امیزش جنسی شما که نسبت به آن نگران هستید، گذشته شده باشد، شما برای پرهیز از حاملگی میتوانید یک ECP بخورید.

 

در صورتی که از این رابطه بیش از پنج روز گذشته باشد، امکان دارد که احتیاج باشد از دیگر مورد های دردسترس مربوط به پيش‌گيري از حاملگی استفاده کنید.

 

بهترین شیوه برای جلوگیری از بارداری در این مرحله، استفاده از داروهایی میباشد که میتواند برای پایان دادن به یک بارداری اولیه استفاده شود. در اکثر موارد، این داروها به محض از دست دادن یک دوره پریود و تائید شدن بارداری شما مورد استفاده قرار داده می شوند.

 

نکته امیدوار کننده که وجود دارد عبارت از این است که شما برای تصمیم گیری زمان دارید. با این وجود، باید از آخرین پریود شما کم تر از ۹ هفته بگذرد تا بتوانید از این داروها استفاده کنید.( معمولاً بعضی از داروها در طول هفته هفتم پس از آخرین پریود مورد استفاده قرار داده میشوند ).

سوالی که در این جا مطرح است، عبارت از شیوه محاسبه مقدار روزهای یک بارداری می باشد. معمولاً در ایالات متحده تعداد این روزها، طبق تعداد روزهایی که از آخرین پریود قاعدگی عادی شما گذشته است، محاسبه می شود.

تعداد روزهای بارداری به اینصورت صورتحساب می شود:

یک تاریخ تهیه می کنید. به دنبال روزی میگردید که مربوط به نخستین روز از آخرین پریود قاعدگی شما باشد.

 

تعداد هفته های کاملی را که از آن روز( مرحله ۱) تا به امروز گذشته است را محاسبه می کنید.

 

برای مثال، در صورتی که آخرین پریود قاعدگی شما در اول اکتبر شروع شده باشد و امروز ۱ نوامبر باشد، در اینصورت سن بارداری شما ۴ هفته خواهد بود. این بدان معنی است که از نخستین روز مربوط به آخرین پریود طبیعی شما، ۴ هفته گذشته است.

 

در صورتی که شما در حال بررسی مورد های ممکن برای متوقف کردن یک بارداری باشید، این اطلاعات میتوانند کاملاً موثر باشند.

 

در صورتی که شک داشته باشید، در مورد بهترین شیوه برای پایان دادن به یک بارداری بر مبنای سن بارداری، همواره با یک ارائه دهنده مراقبت بالینی مشورت کنید.

فواید استفاده ازطریق فوري جلوگیری ازبارداری

- می توان پس از مقاربت از آن استفاده نمود.

- استفاده از آن ها اسان است.

- از قرصهای معمولی جلوگیری از بارداری میتوان استفاده کرد.

- اشکالی در بارداری های آينده ایجاد نمی کند .

- معایب استفاده از روش فوري جلوگیری ازبارداری

- دارای عارضه های جانبی مانند تهوع می باشد.

- باید حتماً در طی 72 ساعت پس از مقاربت استفاده شود.

- از بیماریهای عفونی مقاربتی مانند ایدز جلوگیری نمی کند.

- از این شیوه تنها در موارد اورژانسی و اضطراري باید استفاده شود و نباید بطور دائمی از آن استفاده کرد.

 

  ثبت آگهی رایگان