در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

همسر درونگرا

دوشنبه ۱۳ تیر ۱ سلامت
  • تصویر شماره همسر درونگرا
  • تصویر شماره همسر درونگرا
  • تصویر شماره همسر درونگرا

درونگرایی شوهر به خصوص اگر خودتان فردی برونگرا باشید میتواند آزار دهنده باشد ، شوهر درونگرا نمیتواند احساسات خود را به زبان بیاورد بنابراین کمتر حرف میزند ، کمتر از شما تعریف می کند و کمتر قربان صدقه شما می رود و در صورتی که شما با روحیات یک فرد درونگرا آشنایی نداشته باشید ممکن است با مشکلات زیادی برای ادامه زندگی روبرو شوید.

اگر هنگام ازدواج دقتی به تناسب درونگرا و برونگرا بودن خودتان و شوهرتان نداشته باشید و هر دو نفرتان به شدت درونگرا باشید یا شما برونگرا باشید ولی شوهرتان درونگرا باشد احتمال این که به مشکل بخورید و احساس یاس و ناامیدی کنید زیاد است. 

کنار آمدن یک فرد برونگرا با یک فرد درونگرا کار بسیار سختی است که در یک رابطه طولانی مدت چالش های زیادی برایتان ایجاد میکند. 

 

شاید در ابتدای آشنایی ، آرامشی که یک مرد درونگرا به شما منتقل میکند برایتان جذاب باشد ولی از آنجا که نحوه تعامل فردی ، علاقمندی به رفت و آمد های خانوادگی ، علاقمندی به مسافرت رفتن و میزان مشارکت در فعالیت های اجتماعی و روشهای حل اختلاف این دو تیپ شخصیت تفاوت های زیادی دارد میتواند در ازدواج چالش هایی را ایجاد کند. 

 

اگر به زندگیتان علاقمند هستید و میخواهید بدانید با با شوهر درونگرا چه کنید و تمایل دارید  با وجود تضادهایی که کنار هم بمانید باید بیاموزید که شریک عاطفیتان ر با وجود تفاوت ها و تضادهایی که با شما دارد بپذیرید و روش تعامل صحیح با یکدیگر را بیاموزید . ما در این مقاله به شما می گوییم که با شوهر درونگرا چطور رفتار کنید و شوهر درونگرایتان در قبال شما چه وظایفی دارد ، با انجام این تکنیک ها میتوانید بیشتر به هم نزدیک شوید و درک بهتری از هم داشته باشید و تعاملات موفق تری را رقم بزنید. 

با شوهر درونگرا چه کنیم؟

تعریف کلی که برای درونگرا و برونگرایی در جامعه وجود دارد برای میزان تمایل به برقراری ارتباط با دیگران ، توصیف معاشرتی و اجتماعی بودن یا کم حرفی و پرحرفی افراد است.

ولی واقعیت اینجاست که اصل تفاوت درونگرایی و برونگرایی در روشی است که افراد برای تجدید قوا و شارژ شدن انتخاب میکنند. 

 

اگر شما فرد برونگرایی باشید که با شوهری درونگرا ازدواج کرده اید احتمالا زمان و انرژی زیادی را برای معاشرتی و خونگرم کردن شوهرتان صرف کرده اید ولی نکته اینجاست که خصوصیت درونگرایی تا حدود زیادی از بدو تولد ایجاد شده است و قرار نیست تفاوت چندانی بکند.

 

درک بهتر این موضوع باعث می شود که میزان رضایت شما از زندگی زناشویی افزایش پیدا کند و متوجه شویم که با شوهر درونگرا چه کنیم تا ارتباط بهترین با هم داشته باشید. 

 

هنگام مکالمه با شوهر درونگرا سوالات دقیق تر بپرسید

افراد درونگرا معمولا ترجیح میدهند پاسخ های کوتاه بدهند بنابراین اگر سوالات کلی از آن ها بپرسید به احتمال زیاد با پاسخ کلی و کوتاه روبرو خواهید شد که خوشایندتان نیست . مثلا اگر از یک فرد برونگرا بپرسید غذایم خوشمزه بود ؟  احتمالا  چند جمله برای تعریف از غذایتان خواهد داشت و بابتش از شما تشکر میکند ولی پاسخ یک فرد درونگرا میتواند صرفا کلمه " بله " باشد. بنابراین سعی کنید سوالات را جزئی تر بپرسید و خودتان جواب را در دهانش بگذارید. 

 

افراد درونگرا نمی دانند چطور احساس خود را بیان کنند و یا اصلا لزومی به بیان افکار و احساسات و هیجانات خود نمی بینند بنابراین معمولا پاسخ های کوتاه میدهند. مثلا اگر از شوهرتان بپرسید که " از لباس جدیدم خوشت می اید " اگر در فکر شوهرتان بگذرد که " این لباس خیلی بهت میاد ، در این لباس زیبا شده است ، تو هر چی بپوشی زیبا است " ممکن است فقط با یک پاسخ کوتاه " بله " روبرو شوید که برایتان ناامید کننده است. 

پس اگر میخواهید پاسخ طولانی تری بگیرید باید سوال بهتری بپرسید یا چند سوال پی در پی را بیان کنید تا میل برونگرای خودتان را ارضا کنید.  

به شوهر درونگرایتان فرصت خلوت کردن بدهید

افراد شدیدا برونگرا  با کنار دیگران بودن تجدید قوا میکنند و متوجه زیبایی خلوت کردن با خود نمی شوند. درونگرایی شوهر شما باعث می شود که نیازش برای معاشرت کردن با دیگران کمتر از شما است و برای تجدید قوا کردن و شارژ شدن نیاز به تنهایی دارد.

بنابراین اگر احساس می کنید شوهرتان به خلوت کردن با خود نیاز دارد مدتی به  او فرصت بدهید تا در خلوتش انرژی بگیرد و شما هم می توانید در این مدت با معاشرت با خانواده یا دوستانتان انرژی بگیرید و دوباره بعد از تجدید قوا کنار هم باشید. 

 

به شوهر درونگرایتان در موقعیت های اجتماعی کمک کنید

یکی از ویژگی های افراد درونگرا ، خجالتی بودن است بنابراین اگر می خواهید شوهرتان از حضور در جمع های جدید لذت ببرد همیشه سعی کنید هنگام ورود کنارش باشید و او را با دیگران آشنا کنید و مراسم معارفه را خودتان برعهده بگیرید تا روند آشنایی همسرتان با جمع راحت تر شود و بهتر بتواند خودش را با شرایط وفق دهد.

 

درونگرایی شوهرتان به احتمال زیاد باعث می شود که او ترجیح بدهد در گروههای اجتماعی کوچکتر باشد بنابراین اگر با وجود تلاشتان برای آشنا شدن با جمع همچنان ناراحت و معذب بود برای مشارکت او و حضورش در جمع اصرار نکنید و به شخصیت و مرزهایش احترام بگذارید. 

دورهمی هایتان را از قبل به شوهر درون گرایتان اطلاع دید

دعوت کردن چند نفر به خانه برای یک فرد برونگرا کاملا عادی است ولی اگر شوهرتان درونگرا باشد باید یک یا چند روز قبل به او اطلاع دهید. 

مردی که معاشرتی نیست و از بودن در جمع خوشحال نمی شود ، مسلما نمیتواند مثل شما راحت و خودمانی شود و مهمانی ای که به نظر شما ساده و عادی می آید برای او یک اتفاق مهم است که انرژی زیادی از او می گیرد. 

سرزده آمدن جمعی از دوستانتان یا با خبر شدن چند دقیقه قبل از مهمانی برای شوهر درونگرایتان به معنی بی ملاحظگی و بی فکری شما ست. 

 

دورهمی های گرمی که با دوستانتان می گیرید و برایتان لذت بخش است میتواند تمام انرژی شوهرتان را تحلیل ببرد و زندگی مشترکتان را خطر به هم خوردن روبرو کند بنابراین برای این که تضادهای رفتاری را به حداقل برسانید برای این موقعیتها برنامه ریزی داشته باشید و حتی روی تقویمتان علامت بزنید. 

در مورد نیازهایتان با هم صحبت کنید و به توافق برسید

سعی کنید هفته ای یک بار را در مورد نیازهایتان با هم صحبت کنید تا بهتر بتوانید با هم هماهنگ شوید ، پرسیدن سوالات خاص و شخصی میتواند به بهبود رابطه شما کمک کند. مثلا :

شوهر درونگرایتان از انجام چه کارهایی متنفر است ؟

چه رفت و آمدی مشکل کمتری برایش ایجاد میکند ؟

خود شما چه ویژگی هایی دارید ؟

با پرسیدن این سوالات میتوانید متوجه تفاوت های فردیتان با هم بشوید و کمکم می توانید برای تامین نیازهای هر دو نفر یک راه حل حد وسط پیدا کنید. 

 

مثلا مهمانی های بزرگ را به تنهایی یا با دوستانتان بروید و در مهمانی های کوچک از همراهی همسرتان لذت ببرید. 

یا اگر در مهمانی های بزرگ اگر دائما پاپیچ همسرتان نشوید و نخواهید او را از گوشه دنجی که پیدا کرده است بیرون بکشید او بتواند در مهمانی های بزرگ هم از کنار شما بودن لذت ببرد. 

 

شاید شما مشکلی با تنهایی بیورن رفتن ندارید ولی از جو سرد و بیروح بعد از آن در خانه متنفرید. 

شاید ترجیح میدهید شوهر درونگرایتان در غار تنهایی اش بماند تا این که با قیافه معذب و ناراحت شما را همراهی کند.

 

شاید لازم شود بدانید چند بار در ماه میتوانید دوستانتان را به خانه دعوت کنید یا به دورهمی های دوستانه بروید ، طوری که هم شما خوشحال باشید هم شوهرتان معذب نشود ولی اگر پاسخ شوهرتان هرگز بود ، زیر بار نروید و خواسته های خودتان را فدا نکنید. 

 

شوهر درونگرای شما باید بداند همانطور که خودش به تنهایی نیاز دارد شما به دورهمی و مهمانی رفتن برای شارژ شدن و روحیه داشتن نیاز دارید بنابراین باید هر دو بیاموزید که به خواسته های هم احترام بگذارید و بهترین روش برای سازش با هم را پیدا کنید. 

 

مدیریت مکالمات هنگام مشاجره با شوهر درونگرا

افراد برونگرا همانقدر که هنگام شادی پرانرژی و سرزنده و دوست داشتنی هستند و به همه روحیه می دهند به همان شدت هنگام ناراحتی و عصبانیت حجم بالایی از احساسات را با سرو صدای زیاد بیرون می ریزند که برای یک فرد درون گرا غیر قابل تحمل است . 

افراد برونگرا برای حل مسئله و مدیریت اختلافات در موردشان صحیت میکنند تشریح مشکلات و موقعیت با صدای بلند به آ« ها کمک می کند تا اطلاعات را بهتر تحلیل کرده و به نتیجه برسند ولی شوهر درونگرای شما اینطور فکر نمی کند. 

 

اغلب درونگراها ترجیح میدهند در مورد مشکل ایجاد شده در خلوت فکر کنند تا بتوانند به تحلیل درستی از آن برسند بنابراین زمانی که مشکلی ایجاد می شود و شما در حال حرف زدن یا بحث در موردش هستید تا راه حلی برایش پیدا کنید ، شوهرتان هنوز فرصتی برای فکر کردن به آن پیدا نکرده  است و نمیتواند شما را همراهی کند و احتمال تبدیل شدن بحثتان به دعوا بسیار زیاد خواهد شد.

 

بنابراین اگر با یک شوهر درونگرا ازدواج کرده اید باید این نکته را در نظر گرفته باشید که بعد از مطرح کردن مشکل باید از هم دور شوید تا شوهرتان فرصت فکر کردن  و هضم مسئله را پیدا کند. اجازه ندهید شوهرتان از زیر بار مشکلات مهم زندگی شانه خالی کند و به او یادآور شوید که فرار کردن از یک مشکل به معنی از بین رفتن مشکل نیست و با پاک کردن صورت مسئله ، مسئله حل نمی شود. 

  ثبت آگهی رایگان