در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

سوزن هاشور

پنجشنبه ۹ تیر ۱ زیبایی
  • تصویر شماره سوزن هاشور
  • تصویر شماره سوزن هاشور
  • تصویر شماره سوزن هاشور
  • تصویر شماره سوزن هاشور
  • تصویر شماره سوزن هاشور

انواع سوزن هاشور ابرو با توجه به هدفی که آرایشگر دارد مثل کشیدن خطوط ظریف تارهای ابرو ، خطوط عمیق و ضخیم یا سایه زنی ، انتخاب می شود. 

سوزن هاشور ابرو یا سوزن های تاتو مهم ترین عامل تعیین کننده کیفیت و زیبایی تاتو یا هاشور ابرو ، میکروبلیدینگ ، میکرو پیگمنتیشن و فیبروز است. 

با پیشرفت مقوله وسایل زیبایی ، امروزه در دستگاه های میکرو پیگمنتیشن به جای سوزن از کارتریج هاشور ابرو استفاده می شود. 

 

در هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن ، معمولا از دو سوزن یا کارتریج پیچی و کارتریج تی استفاده می شود. 

برای هاشو ابرو به روش میکروبلیدینگ از سوزن های مختلفی استفاده می شود ولی مدل یو و  مدل سرکج معروفترین وکاربردی ترین آن ها هستند. 

 

برای ایمنی و سلامت پوست بعد از هاشور ابرو ، سوزن هاشور و کارتریج هاشور حتما باید استاندارد ، استریل و ایزوله باشد تا خون و مایعات بدن از داخل کارتریج به داخل هندپیس راه پیدا نکند. 

 

به همین منظور در کارتریج های استاندارد از نوعی واشر ارتجاعی به نام ممبران استفاده می شوند که جلو عبور رنگ ، خون و مایعات لنفی از کارتریج به هنپیس را می گیرد. 

دقت داشته باشید که ترشح رنگ و خون  مایعات لنفی به هندپیش هاشور احتمال انتقال عفونت ، ویروس ایدز و هپاتیت را به شدت بالا می برد. 

 

تکنیکی که پیگمنت آرتیست ها برای پیشگیری از ورود مواد از طریق کارتریج به هندپیس استفاده میکنند ، عمودی نگه داشتن هندپیس نسبت به سطح پوست است. 

تیز بودن سوزن و کارتریج اهمیت بسیار زیادی در کاهش تخریب پوست هنگام کاشت رنگدانه ها دارد به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود از سوزن های یکبار مصرف استفاده شده و سپس سوزن را دور بیندازید.

 

قبل از شروع هاشو ابرو ، پیگمنت آرتیست ،  باید سوزن یا کارتریج را ، از بسته بندی استریل  جلوی چشم شما خارج نماید تا از استفاده نشدن قبلی آن مطمئن باشید. 

شناخت انواع سوزن هاشور ابرو 

سوزن هاشور ابرو به طور کلی به سه دسته پاور ها ، فلت ها و مگنوم ها تقسیم می شود . به طور کلی می تواند گفت که سوزن های تخت یا فلت برای انواع سایه ها استفاده می شوند و سوزن های پور یا گرد برای ایجاد خطوط قوی و فشرده مورد استفاده قرار می گیرند.

 

سوزن 1 سر : زاویه سوزن عمودی است و حس دردناک ترین نسبت به بقیه سوزن ها دارند و بیشترین کاربرد را برای هاشور ظریف ، خط چشم ظریف و کشیدن خط روی بن مژه  و پر کردن خط مژه دارد.

 

سوزن 2 سر : زاویه این سوزن ها 45 ، 65 یا 90 درجه است که حس دردناک تری نسبت به بقیه دارند و برای هاشور، تاتو خط چسم ، خط بی و سایه لب استفاده می شوند.

 

سوزن 3 سر : زاویه این سوزن ها 45 ، 60 یا 90 درجه است و درد کمتری نسبت به دو  نوع قبلی ایجاد می کنند . برای خط چشم ، خط لب ، رژ لب و سایه استفاده می شود. 

 

سوزن 5 سر و 7 سر : زاویه این سوزنها 45 یا 65 است و حس رد خفیفی دارند و بیشتر برای سایه ، رژ لب و پرکردن محدوده ای خاص استفاده می شوند.

 

سوزن 9 سر : زاویه 45 ، 65 یا 90 درجه دارند ، حس درد  بسیار خفیف ایجاد می کنند و بیشتر کاربرد را برای خط لب ، طراحی بدن و رژ لب دارند.

 

پاورها : سوزن های گرد و جمع که از 1 – 12 سر دارند. سوزن های 5 – 9 پاور معمولا برای پر کردن ، سایه ، خطر لب پهن ، رژ گونه و رژ لب استفاده می شود.

 

فلت ها : سوزن های تخت و شیب دار که از 1 – 17 سر دارند و برای هاشور و سایه ملایم مناسبند. 

 

مگنوم ها : سوزن های 2 ردیفی که تا 9 سر دارند و برای پر کردن و سایه مناسبند. 

انواع سوزن هاشور ابرو

انتخاب سوزن مناسب برای انجام میکروپیگمنتیشن و فیبروز اهمیت بسیار زیادی دارد . یک پیگمنتر حرفه ای باید به خوبی اندازه ها و تفاوت انواع سوزن هاشور ابرو را بشناسد تا با توجه به پوست و نوع کاری که میخواهد انجام دهد بهترین گزینه را انتخاب نماید. 

 

به طور کلی هر چه تعداد تراکم سوزنها کنار هم کمتر براشد برای خطوط سطحی تر و ظریف تر استفاده می شوند و هر چه تراکم سوزن ها بیشتر باشد برای خطوط عمیق و ضخیم تر استفاده می شوند. 

سوزن میکروبلیدینگ یا تیغ بلید

سوزن میکروبلیدینگ با اسامی مختلفی نامیده می شود ، سوزن میکرو ف سوزن میکرو بلیدینگ ، سوزن بلید ، تیغ بلید و غیره . سوزن میکرو بلیدینگ به قلم بلید وصل می شود و به صورت دستی هاشور ابرو یکی یکی کشیده می شود. 

 

بهترین نوع سوزنی که برای میکروبلیدینگ استفاده می شود همان سوزن های فیبروز است که چندین سوزن به یک سری به حالت سرکج یا یو شکل وصل شده اند. 

سوزن فیبروز در دو وع ساده و گلد موجود است. تعداد سوزن هایی که روی سری فیبروز نصب شده اند بین 12 – 21 عدد است. 

 

سوزن سرکج معمولا کاربرد بیشتری برای هاشور ابرو دارد ، تعداد بالای سوزن روی سری را برای پوست ضخیم و تعداد کم سوزن را برای پوست نازک استفاده میکنند.

از سوزن یو معمولا برای هاشور تاج ابرو استفاده میکنند.

سوزن کارتریج هاشور ابرو

سوزن کارتریج هاشور ابرو را برای دستگاه تاتو میکروپیگمنتیشن و دستگاه پن که برقی هستند استفاده می شود. این کارتریج ها یک بار مصرف بوده  و دارای مخزنی برای نگهداری رنگ تاتو هستند.

 

سوزن کارتیج پیچی ساده : سوزن هاشور پیچی معملا برای تمرین روی پوست  مصنوعی استفاده می شوند و در انواع تک سر ، دو سر ، سه سر گرد یا فلت ، 5 سر گرد یا فلت و 7 سر گرد یا فلت وجود دارند.

 

سوزن کارتریچ پیچی نانو : یکی از بهترین مدل های سوزن هاشور پیچی ، سوزن های نانو هستند که بسیار ریز هستند و کمک میکنند هاشور ابرو با کیفیت و دقت بیشتر انجام شود. 

 سوزن هاشور کارتریج در مدل های مختلف RL ، RS ، M1 ،M2  ،RM  تولید شده اند که کاربرد خاص خودشان را دارند. 

 

سوزن RL یا Round Liner : سوزن خط زن گرد است و سر سوزن ها به هم نزدیک هستند و برای ایجاد طرح تاتو استفاده می شوند. 

 

سوزن RS یا Round Shader : برای سایه زنی استفاده می شود و سر سوزن ها به هم نزدیک هستند.

 

سوزن M1 یا مگنوم : حالت فلت داشته و دو ردیف سوزن دارد و برای پر کردن فاصله زیاد ،سایه کاری و پخش کردن تاتو در نواحی کوچک مورد استفاده قرار می گرد. 

 

سوزن M2 یا مگنوم : حالت فلت داشته و دو ردیف سوزن دارد و برای پر کردن فواصل ، سایه کاری و پخش کردن تاتو درنوحی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سوزن F یا Flat Shader : سوزن سایه زن تخت که سر سوزن ها به هم نزدیک است و برای سایه زنی استفاده می شود. 

 

برچسب ها :
#ابرو#هاشور
  ثبت آگهی رایگان