در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

لکه واکس بر روی لباس

یکشنبه ۵ تیر ۱ خانه داری
  • تصویر شماره لکه واکس بر روی لباس
  • تصویر شماره لکه واکس بر روی لباس
  • تصویر شماره لکه واکس بر روی لباس

بعضی اوقات پیش می‌آید که بر اثر بی دقتی هنگام واکس زدن واکس کفش روی لباس شما می ریزد و لباس لک می شود و پاک کردن آن غیر ممکن به نظر می‌رسد.

چنانچه واکس از نوع مایع است دستمال کاغذی را روی لکه فشار دهید تا مایع واکس را جذب کند توجه کنید لکه را پخش نکنید. چنانچه لکه واکس جامد است با یک قاشق یا چاقو  واکس را از روی پارچه بردارید. سپس از مایع ظرفشویی معمولی یا ترکیب نمک و آبلیمو استفاده کنید و بقیه لکه را با آنها پاک کنید.

استفاده از یخ

نخست قدری یخ را روی لکه بگذارید. اینکار سبب می‌شود که واکس سفت شده و بتوانید به آسانی آن را از روی لباس جدا کنید. تا میتوانید لکه را سرد کنید. بگذارید یخ لااقل برای چند دقیقه روی لکه بماند تا یخ کاملا سفت گردد. چنانه لکه با یخ سفت نمیشود میتوانید از قدری آب روی لکه اسپری نموده و مجددا روی آن یخ قرار دهید یک کارد کره خوری بردارید. با استفاده از لبه کند چاقو می‌توانید بدون اینکه آسیبی به لباس بزنید لکه سفت شده واکس را جدا کنید.

 

چنانچه در منزل مایع ویژه (پودر اکسیژنه سپید) داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید و زودتر نتیجه بگیرید. از یاد نبرید که پیش از هر کاری ابتدا تگ روی لباس را بخوانید و ماده مورد نظر خود را روی بخش کوچکی از لباس که در دید نیست امتحان کنید و اگر تغییری پیدا نکرد آن را برای دیگر جاها استفاده کنید. چنانچه لباس شما تگ مربوط به شستشو ندارد بهتر است لباس خود را به خشکشویی بدهید.

استفاده از گرما

اکنون می‌توانید لباس را مثل همیشه بشویید. چنانچه اثری از لکه باقی مانده باشد می‌توانید از سفیدکننده‌هایی مانند پودر اکسیژنه و یا وایتکس استفاده کنید. واکس کفش ماده‌ای مومی و چرب است و در حرارت بالا حل می‌ گردد بنابراین بهتر است لباس را در بالاترین دمای ممکن (که روی برچسب مراقبتی آن درج شده) بشویید تا به طور کامل تمیز گردد. چنانچه بعد از شستشو اثری از لکه دیده شد لباس را خشک نکنید و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید لکه واکس کفش کاملا پاک شود .

برچسب ها :
#تمیزکاری
  ثبت آگهی رایگان