در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

علایم بیماری قلبی

شنبه ۴ تیر ۱ سلامت
  • تصویر شماره علایم بیماری قلبی
  • تصویر شماره علایم بیماری قلبی
  • تصویر شماره علایم بیماری قلبی

آیا می دانستید توجه به دستانتان می تواند به شما در پیشگیری از بیماری قلبی کمک کند؟ تحقیقات نشان می‌دهد که دست‌های شما یکی از اندام‌هایی هستند که نادیده گرفته می شود در صورتی که نشانه مشکلات قلب شما هستند. 

آمارهای اخیر در سراسر جهان نشان می دهد که بیش از 30 درصد از مرگ و میرها ناشی از بیماری قلبی است. در واقع، بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، یک نفر در هر چهل ثانیه یک بار در ایالات متحده دچار حمله قلبی می شود.

 

ممکن است فکر کنید که چنین بیماری کشنده ای علائم هشدار دهنده زیادی دارد، اما اینطور نیست. یک نظرسنجی جدید توسط محققان آمریکایی نشان داد که بیش از 63 درصد از مردم بر این باورند که احتمال دارد در 10 سال آینده از بیماری قلبی رنج ببرند.

 

حتی با وجود اینکه همه همیشه دستان خود را می بینند، اکثر مردم متوجه نمی شوند که چه زمانی نشانه یک مشکل جدی سلامتی مانند بیماری قلبی عروقی در دستانشان وجود دارد.

 

در این مقاله، پنج علامتی را که روی دستان خود به راحتی نادیده گرفته می شوند یاد می گیرید که می تواند به شما درباره ناراحتی قلبی هشدار دهد. 

 

5. برآمدگی های دردناک انگشت

توده های روی انگشتان، به خصوص در نوک انگشتان که حساس، صورتی مایل به ارغوانی و دردناک هستند، گره های اوسلر نامیده می شوند. این توده ها می توانند نشانه ای از اندوکاردیت عفونی باشند (یک التهاب تهدید کننده زندگی سیستم قلبی عروقی).

 

عفونت باکتریایی که به قلب و عروق خونی شما گسترش می یابد می تواند منجر به اندوکاردیت شود. اگر متوجه توده های دردناک در انگشتان خود شدید، نباید آنها را نادیده بگیرید، زیرا انجام این کار ممکن است باعث آسیب جبران ناپذیری به قلب شما شود. 

 

گزارشی توسط کریشان پاراشار از دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی وین توضیح می‌دهد که گره‌های اوسلر در نتیجه التهاب در رگ خونی ایجاد می‌شوند. این منجر به عفونت باکتریایی در درم (لایه میانی پوست) می شود که باعث افزایش التهاب در سیستم قلبی عروقی می شود. گره های Osler ممکن است طی چند روز خود به خود ناپدید شوند. اما این بدان معنا نیست که بی ضرر است.

 

اگر مشکوک هستید که توده های انگشتان شما گره های اوسلر هستند، برای بیوپسی پوست به پزشک مراجعه کنید. همچنین می توانید برای تعیین اینکه آیا این برآمدگی مربوط به یک بیماری قلبی است با یک متخصص قلب مشورت کنید.

 

4. خطوط قهوه ای مایل به قرمز یا بنفش روی ناخن ها

خطوط قرمز یا بنفش زیر ناخن شما از علائم شایع خونریزی های ترکشی هستند. این وضعیت ناشی از آسیب عروق خونی روی ناخن‌های شماست و می تواند نشانه ای از مشکلات مربوط به قلب باشد. طبق گفته انجمن پوست آمریکا (AAD)، خونریزی های انشعابی، همراه با تب و ضربان نامنظم قلب، می تواند نشانه ای از بیماری قلبی باشد.

 

مقاله ای که توسط محققان دانشکده پزشکی Mount Sinai در نیویورک منتشر شده است، توضیح می دهد که خطوط متعدد روی ناخن های شما می تواند یک مشکل جدی سلامتی را نشان دهد.

 

خونریزی تراشه ای به دلیل خونریزی در رگ های خونی زیر ناخن شما اتفاق می افتد. مجله پزشکی نیوانگلند می گوید که این می تواند ناشی از ضربه یا عفونت باکتریایی باشد که به سیستم قلبی عروقی گسترش یافته است. 

3. چماقی شدن ناخن ها 

شاید تا به حال نام ناخن چماقی را نشنیده‌ باشید اما باید بدانید که این یک بیماری رایج است. افرادی که ناخن چماقی دارند، ناخن های بزرگ شده، بستر ناخن های نرم و ناخن های منحنی رو به پایین را تجربه می کنند. این مشکل معمولاً زمانی رخ می دهد که اکسیژن خون کم باشد.

 

یکی از علل اصلی چماقی شدن ناخن ها ، اندوکاردیت عفونی است که یک عفونت باکتریایی اتاقک و دریچه های قلب است. در حالی که این وضعیت در افراد مبتلا به نقص های مادرزادی رایج است، می تواند به دلیل بیماری قلبی، آرتروز و بیماری ریوی نیز رخ دهد. 

 

اگر چماقی شدن ناخن ها ناشی از بیماری قلبی باشد، علائم از انگشت شست و اشاره شروع می شود. این بیماری به سرعت توسعه می یابد، اما پس از درمان علت زمینه ای به راحتی قابل درمان است. اگر متوجه شدید که ناخن هایتان برآمده است، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

 

2. دست های ضعیف، گزگز و مومی مانند

آمیلوئیدوز یک بیماری نادر است که با بی حسی، درد، ضعف و برآمدگی های موم مانند روی دست ها مشخص می شود. این در نتیجه تجمع یک پروتئین نامنظم به نام آمیلوئید ایجاد می شود.

 

هنگامی که رسوبات آمیلوئید در قلب افزایش می یابد، جایگزین ماهیچه های قلب می شود که باعث آمیلوئیدوز قلبی می شود. این وضعیت کارکرد صحیح قلب را با مشکل مواجه می کند و ممکن است منجر به مشکلات سیگنالینگ سلول های قلبی عروقی و ضربان قلب غیر طبیعی شود. 

مجله انجمن قلب آمریکا (AHA) توضیح می دهد که آمیلوئیدوز قلبی میزان خونی را که به قلب جریان می یابد کاهش می دهد. این منجر به کاهش سرعت گردش خون در بدن می شود. از آنجایی که جریان خون کم است، میزان اکسیژن دریافتی دست‌های شما کاهش می‌یابد که باعث می‌شود دست‌های موم‌مانند، دردناک و ضعیف ایجاد شود. 

اگر هر یک از این علائم را روی دستان خود مشاهده کردید، بدون تردید با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا ممکن است قلب شما در خطر باشد.

. لکه های رنگی روی کف دست

دکتر جاتین ویاس، پروفسور دانشکده پزشکی هاروارد توضیح می دهد که لکه های بدون درد مایل به آبی یا قهوه ای روی کف دست ها ضایعات Janeway نامیده می شوند. این وضعیت به دلیل لخته شدن خون حاوی باکتری (آمبولی سپتیک) است که منجر به عفونت در سیستم گردش خون می شود. 

 

ضایعات Janeway به سرعت (اغلب در عرض چند روز) توسعه یافته و ناپدید می شوند، به این معنی که اکثر مردم متوجه آنها نمی شوند. به همین دلیل است که به محض مشاهده تغییر رنگ در کف دست باید با پزشک مشورت کنید تا بررسی کند که آیا مشکل قلبی دارید یا خیر.

 

خط آخر

در حالی که بیشتر مردم تنها زمانی که احساس بیماری می کنند به پزشک مراجعه می کنند، همیشه بهتر است از یک بیماری پیشگیری کنیم تا درمان آن، به ویژه مسائل مربوط به قلب. 

 

مطالعه منتشر شده در قلب و عروق بالینی نشان می دهد که 80 درصد از مشکلات مربوط به قلب را می توان با اجتناب از انتخاب های مضر سبک زندگی پیشگیری کرد. این تیم اضافه می کند که رژیم غذایی، اضافه وزن و سیگار کشیدن به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را در افراد افزایش می دهد.

 

این بدان معناست که شما می توانید با اصلاح سبک زندگی و توجه به بدن، به خصوص دستان خود، خطر ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش دهید. 

همچنین مهم است که به طور منظم برای معاینات روتین به پزشک مراجعه کنید. شما باید در مورد رژیم غذایی، سبک زندگی، علائم بدن و هر گونه نگرانی سلامتی دیگری که ممکن است داشته باشید با پزشک خود صحبت کنید.

 

برچسب ها :
#بیماری#قلب
  ثبت آگهی رایگان