در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

روز جهانی خیاط

یکشنبه ۲۹ خرداد ۱ هنری
  • تصویر شماره روز جهانی خیاط
  • تصویر شماره روز جهانی خیاط
  • تصویر شماره روز جهانی خیاط

در بین روزهای مشخص شده مهم در تقویم جهانی، یک روز مخصوص متعلق به خیاطان خوش ذوق و زحمت کشی است که سعی بر شیک پوش بودن ما دارند. روز خیاط روزی است که در آن مردم را ترغیب می کنند تا لباس بهتری بپوشند و سپاسگزار کسانی باشند که این لباس های زیبا را برای آن ها می دوزند. خیاط نقش مهمی در زیبایی ظاهر ما دارد به همین علت روز خیاط ، زمانی برای تشکر از این افراد است.

تاریخ دقیق روز جهانی خیاط در تقویم شمسی برابر است با :

روز شنبه ۱۴ خرداد سال ۱۴۰۱

 

تاریخ دقیق روز جهانی خیاط در تقویم قمری برابر است با :

روز شنبه ۴ ذی القعده سال ۱۴۴۳

 

تاریخ دقیق روز جهانی خیاط در تقویم میلادی برابر است با :

روز شنبه ۴ ژوئن سال ۲۰۲۲

روز جهانی خیاط چه روزی است؟

می توان گفت شغل خیاطی از روز خلقت بشر بوده است. همیشه به خیاط ها احتیاج بوده و تصور نبودن انها ناممکن است و با توجه به پیشرفت دنیای مد اهمیت این شغل بیشتر شده است.

 

این روز برای گرامیداشت اختراع چرخ خیاطی در قرن نوزدهم اعلام و جشن گرفته می شود. این روز همین طور عمدتاً به متخصصان خیاطی اختصاص دارد که تلاش زیادی می کنند تا اطمینان پیدا کنند که ما بهترین لباس را پوشیده ایم. یک خیاط ماهر می تواند برای هر مراسمی برای شما لباس همان مناسبت را بدوزد و هر لباس راحتی را زیباتر و جذاب تر کند.

بدون تردید تا به حال هر فردی به خیاطی مراجعه کرده است و این نشان دهنده اهمیت این حرفه برای انسان ها است خیاطی را میتوان به عنوان یک هنر محسوب کرد به عنوان یک خالق و معمار که میتواند از یک پارچه خام و معمولی هر پوشاکی را به وجود آورد و برای همین است که در خیلی از کشورهای جهان برای خیاط امکانات رفاهی و اجتماعی خاصی قائل شده اند و اهمیت این حرفه را درک نموده اند.

 

ولی جالب است بدانید که تقویم جهانی و همین طور تقویم ملی کشور ما هم یک روز خاص برای این مناسبت در نظر گرفته شده است تا در این روز از خیاطان تقدیر شود.

  ثبت آگهی رایگان