در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

خواص روغن چوب سدر

یکشنبه ۲۲ خرداد ۱ سلامت
  • تصویر شماره خواص روغن چوب سدر
  • تصویر شماره خواص روغن چوب سدر
  • تصویر شماره خواص روغن چوب سدر
  • تصویر شماره خواص روغن چوب سدر

روغن چوب سدر از تراشه های چوب یا خاک اره درخت سرو با بخار تقطیر می شود. مانند اکثر روغن‌های ضروری، روغن سدر از عناصر درخت سدر به روش‌های مختلفی استخراج می‌شود که شامل تقطیر با بخار آب، پرس سرد و تقطیر دی اکسید می‌شود.

رایحه گرم و چوبی روغن سدر یا روغن سدر فواید بی شماری را برای افراد به ارمغان می آورد. روغن چوب سدر نه تنها عطری ایجاد می کند که باعث ایجاد احساس سرزندگی و تندرستی می شود، بلکه کاربردهای زیادی برای زندگی روزمره دارد. چه از روغن سدر به صورت موضعی یا معطر برای بهبود عیوب پوست، دور نگه داشتن حشرات، یا برای تقویت شادابی در طول ورزش استفاده کنید، کاربردها و فواید این روغن تقریبا نامحدود است.

 

کاربردها و فواید روغن چوب سدر

ایجاد آرامش ذهن و بدن

از آنجایی که این یک روغن زمینی است که می تواند تعادل عاطفی را تقویت کند، روغن چوب سدر یک اسانس خوب برای معطر کردن پایان یک روز طولانی است که می خواهید یک محیط آرامش بخش ایجاد کنید. روغن چوب سدر دارای خواص آرامش بخش برای ذهن و بدن است و آن را به روغنی محبوب برای استفاده موضعی و همچنین معطر کردن تبدیل می کند. هنگام پخش روغن سدر، از سه تا چهار قطره در پخش کننده اسانس مورد نظر خود استفاده کنید و از اثرات آرام بخش این روغن لذت ببرید.

 

همچنین هنگامی که کودک شما پس از یک کابوس ترسیده و از خواب بیدار می شود، روغن چوب سدر را به پایین پای او بمالید تا به ایجاد احساس آرامش کمک کند. وقتی در موقعیت های ناآشنا مضطرب شدید، عطر روغن چوب سدر را استشمام کنید تا احساسات آرام بخش را تقویت کنید. هنگامی که صحبت از تقویت احساسات آرامش بخش می شود، روغن چوب سدر یک همراه مفید است.

بهبود تمرینات ورزشی

اگر می خواهید تمرینات ورزشی خود را بهبود ببخشید، روغن چوب سدر می تواند نشاط بیشتری را قبل از تمرین ایجاد کند. روغن چوب سدر از آنجایی که سلامتی و سرزندگی را افزایش می دهد، همراهی مناسب برای هر فعالیت بدنی است. قبل از ورزش، یک تا دو قطره را روی سینه خود ماساژ دهید تا سرزندگی در طول تمرین حفظ شود و از مزایای افزایش نشاط روغن چوب سدر لذت ببرید.

 

پاک کنندگی پوست

آیا می دانستید که بسیاری از افراد از روغن چوب سدر به دلیل خاصیت پاک کنندگی آن برای پوست استفاده می کنند؟ شما به راحتی می توانید روغن سدر را با اضافه کردن یک تا دو قطره روغن سدر به تونر یا مرطوب کننده صورت خود برای شفاف سازی بیشتر در برنامه روزانه صورت خود بگنجانید. خواص پاک کنندگی روغن چوب سدر همچنین می تواند به بهبود عیوب پوست کمک کند. هنگامی که متوجه یک مشکل جدید در پوست شدید، یک قطره روغن چوب سدر را مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده بمالید تا ظاهر آن بلافاصله بهبود یابد.

 

دفع حشرات

ترکیب شیمیایی روغن چوب سدر آن را در دفع حشرات موثر می کند. هنگام کار در باغ، روغن سدر را به مالچ یا خاک سطحی خود اضافه کنید تا حشرات را دور نگه دارید. برای دور نگه داشتن حشرات در فصل هایی که حشرات زیاد هستند.

 

ایجاد احساس اعتماد به نفس 

انتشار روغن چوب سدر در خانه، محل کار و... می تواند به تقویت احساس اعتماد به نفس و عزت نفس کمک کند. رایحه روغن چوب سدر گرم و علفی است و می تواند به برانگیختن احساس تندرستی کمک کند. هنگامی که در تلاش برای تقویت احساسات مطمئن یا احساس عزت نفس هستید، دو قطره روغن چوب سدر را با دو قطره وینترگرین در پخش کننده اسانس مورد نظر خود بریزید.

فواید دیگر روغن چوب سدر

درمان آکنه: یک مطالعه موردی نشان داد که روغن چوب سدر به بهبود آکنه مقاوم در برابر درمان کمک می کند.

 

مسکن درد: مطالعات حیوانی نشان داده است که روغن چوب سدر می تواند درد، تورم و التهاب را کاهش دهد.

تسکین استرس و اضطراب: مطالعات حیوانی همچنین نشان داد که روغن چوب سدر با تقویت مواد شیمیایی مغز ، اضطراب را کاهش می دهد. حتی یک مطالعه نشان داد افرادی که روغن چوب سدر استنشاق کردند فشار خون و تعداد تنفس پایین‌تری داشتند که نشان‌دهنده اثر آرامش‌بخش است.

 

رشد مو: یک مطالعه نشان داد روغن چوب سدر، اسطوخودوس و رزماری را برای آلوپسی، بیماری که باعث ریزش مو می‌شود، آزمایش کرد. این روغن ها بهتر از روغن حامل به رشد مو کمک می کنند.

 

خواص آنتی باکتریال: تحقیقات لوله آزمایش نشان می دهد که روغن درخت سدر دارای فعالیت آنتی بیوتیکی علیه برخی باکتری ها از جمله اشریشیا کلی است.

عوارض روغن چوب سدر

روغن چوب سدر به طور کلی ایمن شناخته می شود. EPA می گوید هیچ نگرانی ایمنی در مورد استفاده از آن در لوازم آرایشی یا آفت کش ها طبق دستورالعمل های روی برچسب وجود ندارد.

 

روغن‌های ضروری می‌توانند باعث تحریک پوست شوند، اما گزارش‌هایی مبنی بر ایجاد مشکلات پوستی از روغن درخت سدر نادر است. صرف نظر از این، شما باید قبل از قرار دادن آن روی پوست خود، آن را با روغن حامل چرب مانند روغن هسته انگور یا روغن بادام شیرین رقیق کنید.

برچسب ها :
#روغن گیاهی
  ثبت آگهی رایگان