در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

کوچک شدن چشم ها

یکشنبه ۲۲ خرداد ۱ سلامت
  • تصویر شماره کوچک شدن چشم ها
  • تصویر شماره کوچک شدن چشم ها
  • تصویر شماره کوچک شدن چشم ها

چشمان شما در طول سال ها تغییر می کند. بیشتر تغییرات مربوط به بینایی است، اما تغییرات فیزیکی نیز وجود دارد. زمانی که به دنیا می آیید، قطر چشمان شما حدود 16.5 میلی متر است. این مقدار کمی بزرگتر از یک نخود است. در طول 2 سال اول زندگی شما، آنها بزرگتر می شوند. سپس در دوران بلوغ ، جهش رشد دیگری را پشت سر می گذارند. وقتی در 20 سالگی هستید، آنها به طور کامل در حدود 24 میلی متر رشد می کنند، کمی بزرگتر از بادام زمینی.

وقتی به اوایل دهه 20 خود می رسید، چشم ها و بینایی شما کاملاً رشد می کند. آنها معمولاً تا 30 سالگی یکسان می مانند.

در میانسالی چشمان شما دچار تغییراتی می شود. بیشتر مربوط به این است که چقدر خوب می بینید، مشکلات بینایی اغلب اولین نشانه های پیری هستند، تغییرات ممکن است به تدریج در طول سال ها اتفاق بیفتد.

 

البته ممکن است شکل چشمان شما نیز تغییر کند، وقتی در آینه به خود نگاه می‌کنید و می‌پرسید: «چرا چشم‌های من کوچک‌تر می‌شوند»، ممکن است متوجه تغییراتی در اطراف چشم‌هایتان شده باشید و نه تغییر اندازه واقعی چشم‌هایتان. چشمهایتان فقط با شما بازی میکنند!

گاهی اوقات ممکن است یک چشم کوچکتر یا بزرگتر از آنچه ما به آن عادت کرده ایم به نظر برسد. حقیقت این است که کره چشم واقعی شما هرگز از نظر اندازه تغییر نمی کند و تا زمانی که در اوایل دهه 20 زندگی خود هستید کاملاً رشد می کند. با این حال، می توانید چیزهایی مانند موارد زیر را تجربه کنید: 

- افتادگی پوست

- افتادگی پلک ها

- زیر چشم گود و تیره 

- کره چشم شما به عقب فرو می رود.

- چشمان شما در اثر قرار گرفتن در معرض عناصری مانند نور UV، باد و گرد و غبار زرد یا قهوه ای به نظر می رسند.

این موارد که به طور طبیعی با افزایش سن رخ می دهند، می توانند شما را به این باور برسانند که چشم یا چشمان شما کوچکتر می شوند.

چگونه چشمان خود را به طور طبیعی بزرگتر کنید؟

از آنجایی که می دانیم چشم شما کوچکتر نمی شود اما پوست اطراف آن ممکن است در حال تغییر باشد، سوال واقعی که باید بپرسید این است که "چگونه می توانید مشکلات اطراف چشم خود را درمان کنید تا چشمان خود را بزرگتر نشان دهید"؟

پوست اطراف چشم‌های شما با افزایش سن دچار افتادگی می‌شود یا خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، اما می‌توانید چند ترفند ساده را برای کمک به این مشکل انجام دهید.

- به اندازه کافی بخوابید تا چشمانتان روشن و آرام به نظر برسد.

- بدن خود را هیدراته کنید و پوست شما نیز هیدراته و سفت تر خواهد شد.

- از مرطوب کننده های طبیعی برای افزایش آبرسانی موضعی و استحکام پوست دور چشم خود استفاده کنید.

- آرایش غیر سمی و ترکیبات طبیعی و کانتورینگ را انجام دهید تا به طور طبیعی چشمان خود را روشن کنید.

 

چه تمرین هایی چشمان شما را بزرگتر می کند؟

هیچ تمرینی برای بزرگ کردن چشمان شما انجام نمی شود. با این حال، اگر نگرانی دارید که احساس می‌کنید باید انجام شود، می‌توانید به یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک مراجعه تا شما را راهنمایی کند. ممکن است از درمان هایی که در دسترس شما هستند شگفت زده شوید! این متخصصان ممکن است به درمان افتادگی پوست یا افتادگی پلک کمک کنند. 

 

برچسب ها :
#چشم
  ثبت آگهی رایگان