در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

روغن بابونه

دوشنبه ۲ خرداد ۱ سلامت
  • تصویر شماره روغن بابونه
  • تصویر شماره روغن بابونه
  • تصویر شماره روغن بابونه
  • تصویر شماره روغن بابونه

روغن ها عصاره های غلیظی هستند که از گیاهان به دست می آیند. آنها به دلیل مزایای بالقوه سلامتی خود بسیار محبوب شده اند. روغن بابونه تحقیقات محکمی در پشت خود دارد. در طول سال ها، اغلب برای انواع بیماری ها و شرایط مختلف استفاده شده است.

روغن بابونه از گیاه بابونه گرفته می شود. روغن بابونه از گل های این گیاه تهیه می شود.

دو نوع مختلف از بابونه وجود دارد که ممکن است با آنها برخورد کنید:

- بابونه رومی ( Chamaemelum nobilis یا Chamaemelum nobilis )

- بابونه آلمانی ( Matricaria recutita یا Chamomilla recutita )

این دو گیاه از نظر ظاهری کمی متفاوت هستند. علاوه بر این، ترکیب شیمیایی مواد فعال آنها کمی متفاوت است. تحقیقات روی هر دو سویه انجام شده است. ماده فعالی که بیش از همه مورد تحقیق قرار گرفته است کامازولن است و در بابونه آلمانی بیشتر است.

فواید روغن بابونه برای سلامتی

شما می توانید تعداد شگفت انگیزی از فواید سلامتی را در روغن های ضروری بیابید. روغن بابونه ممکن است یکی از بهترین راه ها برای بهبود سلامت کلی شما باشد.

 

کمک به سم زدایی بدن

هر دو نوع روغن بابونه ممکن است باعث ایجاد تعریق فراوان شوند که ممکن است به حذف سموم و عواملی که باعث عفونت می شوند کمک کند و همزمان بدن را خنک می کند و به طور موثر تب را تسکین می دهد ، بنابراین به عنوان یک تب گیر نیز عمل می کند.

 

جلوگیری از عفونت 

هر دو نوع ممکن است خواص ضد عفونی کننده و آنتی بیوتیکی بسیار خوبی داشته باشند که اجازه نمی دهد عفونت های زیستی که به دلیل باکتری ها و قارچ ها ایجاد می شوند، ایجاد شوند. آنها همچنین ممکن است عفونت هایی را که از قبل وجود داشته اند از بین ببرند. اینها ممکن است عوامل ورمیفیوژ خوب نیز باشند که همه انواع کرم های روده را از بین می برند. اگر روی مو استفاده شود ، ممکن است شپش و کنه را از بین ببرد و مو و پوست سر را از عفونت و آسیب حفظ کند.

 

ممکن است افسردگی را از بین ببرد

هر دو نوع روغن بابونه ممکن است در مبارزه با افسردگی بسیار موثر باشند. آنها ممکن است به از بین بردن احساسات غم ، افسردگی، ناامیدی و بی حوصلگی کمک کنند و در عین حال نوعی احساس شادی را القا کنند. حتی بوییدن این روغن ها می تواند به غلبه بر افسردگی و ایجاد روحیه خوب کمک زیادی کند.

 

کاهش خشم با بابونه رومی

بابونه رومی ممکن است در آرام کردن ناراحتی، عصبانیت و... موثر باشد، در حالی که بابونه آلمانی ممکن است در درمان التهاب بزرگسالان، به ویژه زمانی که در دستگاه گوارش یا ادرار قرار دارد، موثر باشد. هر دو نوع ممکن است فشار خون را کاهش داده و تورم رگ های خونی را نیز مهار کنند.

 

بهبود هضم 

روغن بابونه معده را تقویت می کند و عملکرد مناسب آن را تضمین کنند، همچنین ممکن است ترشح شیره های گوارشی را در معده تقویت کرده و هضم را تسهیل کنند. همچنین ممکن است سلامت کبد و جریان مناسب صفرا را تضمین کنند. آنها همچنین ممکن است به عنوان کلاگوگ در نظر گرفته شوند، به این معنی که ممکن است ترشح اسید هیدروکلریک، صفرا و آنزیم ها را در معده افزایش دهند و در نتیجه هضم را تقویت کنند.

 

درمان علائم روماتیسم

آنها ممکن است اختلالات سیستم گردش خون را درمان کنند، گردش خون را تحریک کنند و خون را از سمومی مانند اسید اوریک سم زدایی کنند. بنابراین آنها می توانند برای درمان بیماری هایی مانند روماتیسم و ​​آرتریت که به دلیل گردش خون نامناسب و تجمع اسید اوریک ایجاد می شوند، مفید باشند. این توانایی ها آنها را به عنوان آنتی فلوژیستیک خوب طبقه بندی می کنند، عواملی که تورم و ادم را کاهش می دهند.

ممکن است در مراقبت از پوست کمک کند

آنها ممکن است در دنیای لوازم آرایشی بسیار محبوب باشند، زیرا ممکن است جای زخم ها و لکه های روی پوست و صورت را کاهش دهند. آنها همچنین ممکن است از زخم ها ، بریدگی ها و کبودی ها در برابر عفونت محافظت کنند.

 

تسکین درد

روغن بابونه دارای خواص ضد درد می باشد که به طور موثر درد در عضلات و مفاصل را کاهش می دهد. آنها همچنین ممکن است شدت سردرد، درد سینوس ها، دندان درد و آسیب های استخوانی را کاهش دهند. آنها همچنین ممکن است با انقباض عروق خونی که عصب نهم جمجمه را احاطه کرده و فشار را کاهش می دهند، در تسکین درد شدید نورالژی بسیار مؤثر باشند.

 

حذف گاز اضافی از روده و معده

روغن بابونه ممکن است در دفع گاز از روده و معده بسیار خوب باشند و در عین حال از تشکیل گاز اضافی نیز جلوگیری کنند. این همچنین ممکن است به آرامش بدن و کاهش فشار خون کمک کند. آنچه حتی مهمتر است این است که تأثیر روغن ممکن است خطرات جدی ایجاد گاز اضافی مانند گیر افتادن گاز در نای را که حتی می تواند کشنده باشد نیز از بین ببرد.

 

تقویت سیستم عصبی

روغن بابونه تقریباً تمام اختلالات عصبی یا واکنش های بیش از حد را آرام می کند که ممکن است منجر به تشنج، اسپاسم، عصبی بودن و از دست دادن کنترل بر اندام ها شود.

 

نکته احتیاط: استفاده از هر یک از روغن‌هایی که ممکن است مورد بحث قرار گرفته باشد، خطر خاصی ندارد، به جز اینکه اگر فردی به بابونه یا سایر اعضای خانواده ابروسیا که به آن تعلق دارد، حساسیت مستقیم دارد، باید از مصرف آن اجتناب کرد.

 

آیا عوارض جانبی دارد؟

روغن های ضروری بسیار غلیظ هستند و نباید آنها را قورت داد مگر اینکه تحت نظارت یک متخصص واجد شرایط باشید. برخی حتی سمی هستند. اگر می خواهید از بابونه به صورت خوراکی استفاده کنید، به جای آن از چای بابونه استفاده کنید.

برای جلوگیری از هر گونه آسیب، روغن بابونه را دور از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی نگهداری کنید.

بابونه دارای برخی عوارض جانبی بالقوه و تداخلات دارویی است که باید از آنها آگاه باشید:

 

تحریک پوست

روغن های ضروری ممکن است در برخی افراد باعث تحریک پوست شوند. اگر در مورد حساسیت خود به روغن نگران هستید، قبل از استفاده از روغن بابونه در قسمت های دیگر پوست، کمی روغن بابونه رقیق شده را در داخل آرنج خود آزمایش کنید.

اگر متوجه قرمزی، خارش، سوزش یا تورم شدید، مصرف آن را متوقف کنید.

 

آلرژی ها

برخی از افراد ممکن است به روغن بابونه حساسیت داشته باشند. اگر به گیاهان مربوط به بابونه مانند گل مروارید، ابروسیا یا گل همیشه بهار حساسیت دارید، ممکن است این احتمال بیشتر باشد.

 

در موارد نادر یک واکنش آلرژیک شدید به نام آنافیلاکسی ممکن است رخ دهد که یک اورژانس پزشکی است. علائمی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

- مشکل در تنفس

- تورم گلو 

- سرفه یا خس خس سینه

- سفتی در قفسه سینه

- راش

- استفراغ

- اسهال

 

تداخلات دارویی با روغن بابونه 

بابونه ممکن است با داروهای سیکلوسپورین و وارفارین تداخل داشته باشد. اگر از داروهای تجویزی استفاده می کنید، قبل از استفاده از روغن بابونه با پزشک خود صحبت کنید.

 

مصرف روغن بابونه در دوران بارداری یا شیردهی

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید و می خواهید از روغن بابونه استفاده کنید، ابتدا با پزشک خود در مورد بی خطر بودن استفاده از این روغن صحبت کنید.

برچسب ها :
#داروی گیاهی
  ثبت آگهی رایگان