در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز رایگان ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

چسب زدن بینی بعد از جراحی

چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱ زیبایی
  • تصویر شماره چسب زدن بینی بعد از جراحی
  • تصویر شماره چسب زدن بینی بعد از جراحی

چسب زدن به بینی پس از جراحی بینی برای کمک به کنترل تورم بینی انجام می شود. در اوایل بعد از جراحی بینی، بینی ممکن است متورم شود، به خصوص در اطراف نوک بینی با کمک چسب می توان از تورم جلوگیری کرد.

جراحی زیبایی بینی زمانی انجام می شود که فرد از ظاهر بینی شما راضی نباشد. این جراحی زیبایی به تغییر شکل و وضعیت کلی بینی کمک می کند و همچنین می تواند عیوب ایجاد شده در بینی در اثر جراحت را برطرف کند.

 

مراقبت های بعد از جراحی معمولاً بعد از جراحی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر مدیریت نشوند، ممکن است نتیجه عمل را خراب کند و نیاز به عمل مجدد داشته باشد.

پس از جراحی، جراح به شما توصیه می کند که به بینی خود بچسبید. این کار برای کمک به انقباض پوست در اطراف بینی انجام می شود و پوست، استخوان ها و غضروف بینی را به خوبی حفظ می کند.

 

چسب بینی معمولاً برای افرادی با پوست معمولی یا نسبتاً ضخیم توصیه می شود. در این افراد پوست به زمان بیشتری برای انقباض نیاز دارد. چسب زدن به بینی همچنین به جلوگیری از تشکیل بافت اسکار بین پوست و بافت استخوان و غضروف کمک می کند.

روش صحیح چسب زدن به بینی

در واقع روش صحیح چسب زدن به بینی به صورت زیر است:

• بینی و گونه های خود را با آب گرم و صابون یا یک تکه پنبه آغشته به الکل تمیز کنید. صورت خود را با یک حوله نرم کاملا خشک کنید. 5 تا 10 دقیقه صبر کنید تا پوست کاملا خشک شود.

 

• از یک نوار چسب مناسب استفاده کنید و برای راحتی بیشتر آن را روی پایه چسب قرار دهید. بسته به اندازه بینی خود یک نوار 10 تا 12 سانتی متر برش دهید و به شکل U لاتین زیر بینی خود قرار دهید. بگذارید نوار سوراخ های بینی را بپوشاند. وسط چسب باید زیر نوک بینی باشد و بقیه چسب باید از کنار بینی بالا برود. لبه های چسب باید نزدیک به زیر چشم ادامه یابد. هدف زدن این چسب حمایت از نوک بینی و جلوگیری از افتادن بینی تازه تشکیل شده است.

 

• از سه تکه نوار چسب 3 تا 5 سانتی متر به صورت عرضی روی بینی استفاده کنید و از روی پل تا نوک بینی بچسبانید به طوری که تعدادی از آنها زیر یکدیگر قرار گیرند. این نوارها را به آرامی و با احتیاط روی بینی خود بچسبانید.

 

• دوباره یک لایه چسب عرضی روی بینی خود بچسبانید و به آرامی بمالید تا روی لایه های قبلی محکم شود.

 

• در آخر قسمت کوچک بیرون زده چسب را با قیچی جدا کنید.

توجه داشته باشید که نحوه چسباندن بینی بعد از عمل بسیار مهم است و نکات فوق باید با دقت انجام شود.

سوالات متداول درباره چسب زدن به بینی 

چه زمانی باید بینی خود را چسب بزنیم؟

پزشکان معمولاً توصیه می‌کنند که در هنگام خواب بینی خود را بچسبانید. بیشتر تورم در هنگام عصر رخ می دهد و این امر از تورم بینی در صبح جلوگیری می کند.

 

آیا می توانیم همیشه بینی خود را بچسبانیم؟

بیشتر پزشکان توصیه می کنند اجازه دهید پوست بینی در طول روز نفس بکشد. چسباندن بیش از حد روی بینی می تواند منجر به تحریک شود و در واقع می تواند در برخی موارد باعث تورم بیشتر شود.

 

مزایای چسب زدن به بینی چیست؟

این اجازه می دهد تا بینی شکل خود را سریعتر از اینکه به خودی خود التیام یابد، به خود بگیرد. در برخی موارد، ممکن است به جلوگیری از تشکیل بافت اسکار در بینی کمک کند.

 

معایب چسب زدن به بینی چیست؟

چسب زدن به بینی در برخی موارد می تواند بینی را تحریک کند. برخی از بیماران هنگام صبح در پاک کردن جای چسب از روی بینی مشکل دارند.

برای پاک کردن باقی مانده چسب یک شوینده ملایم می تواند به حل کردن چسب کمک کند.

 

چند روز بعد از جراحی باید بینی را چسب زد؟

پزشکان معمولاً به بیماران توصیه می‌کنند که جراحی زیبایی بینی و جراحی ثانویه رینوپلاستی انجام دهند و 2 تا 3 هفته بعد از جراحی، چسب زدن را شروع کنند. با این حال، در برخی موارد ممکن است کمی زودتر به شما توصیه شود که از چسب ها استفاده کنید.

برچسب ها :
#جراحی بینی
  ثبت آگهی رایگان