در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

روز جهانی خنده

پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱ هنری
  • تصویر شماره روز جهانی خنده
  • تصویر شماره روز جهانی خنده

روز جهانی خنده نخستین یکشنبه ماه مه هر سال برگزار می‌شود. روز جهانی خنده، در ۱۹۹۸ به وسیله دکتر مادان کاتاریا، بنیانگذار حرکت جهانی یوگای خنده با هدف بیداری جهانی برای برادری و دوستی از راه خنده است.

نامگذاری روز جهانی خنده 

نامگذاری یک روز از سال به عنوان روز جهانی خنده ایده مادان کاتاریا بود، پزشکی هندی که در سال ۱۹۹۵ یوگای خنده را ابداع نمود. با تلاش او از سال ۱۹۹۸ تاکنون، نخستین یکشنبه ماه می میلادی به عنوان روز جهانی خنده شناخته می‌شود و در این روز مردم در شهرهای گوناگون در جایی تجمع پیدا می کنند و بدون علت و بی‌وقفه می‌خندند.

 

اولین روز جهانی خنده فقط در شهر مومبای هند اجرا شد که ۱۲ هزار تن از اعضای باشگاه‌های خنده هند در آن شرکت کردند. باشگاه خنده جایی است که تمرین‌های یوگای خنده در آن انجام می‌شود.

 

ولی سال ۲۰۰۰  برای اولین بار روز جهانی خنده از مرزهای هند عبور کرد و در کپنهاگ، پایتخت دانمارک اجرا شد. در این رویداد بیش از ۱۰ هزار نفر در میدان اصلی شهر دور هم جمع شدند.

 

مادان کاتاریا تصمیم دارد از راه خنده، صلح را در جهان برقرار کند. او می‌گوید: «هنگامی که شما می‌خندید، تغییر می‌کنید و هنگامی که تغییر می‌کنید همه جهان اطراف شما تغییر می‌کند.»

 

 روز جهانی خنده هر ساله در همه جهان در تاریخ 2 می برای افزایش آگاهی در مورد خنده جشن گرفته می شود و تاثیرات خیلی زیادی دارد.

 

در بعضی اسناد این گونه نوشته شده است که از سال 2005 به بعد این روز در همه دنیا شناخته شده می باشد و به افراد نشان می دهد که همه ما به دنبال کمدی و خنده هستیم. 

فواید خنده برای سلامتی افراد:

- خنده یک مکانیسم دفاعی و کنار آمدن با استرس، تحقیر، خجالت‌زدگی و درد است.

- خنده سبب افزایش سطح انرژی بدن می‌ شود.

- خنده سبب کاهش استرس و تنش روانی می‌شود.

- خنده درد را کم می کند.

- خنده یک تمدد اعصاب و تکنیک تن آرامی رایگان و ساده است.

- موقع خنده فشار خون و سرعت ضربان قلب شما افزایش می یابد. ولی بلافاصله بعد از تمام شدن خنده فشار خون کاهش می یابد(کمتر از حد طبیعی)

- خنده سبب کاهش سطح هورمونهای استرس می‌شود.

- خنده سبب بهبود کارکرد مغز می‌شود. خنده سبب تحریک هر دو نیمکره مغز گردیده و در عملکرد آنها تعادل به وجود می آورد.

- خنده سبب تقویت یادگیری و تمرکز می‌شود.

برچسب ها :
#مناسبت تاریخی
  ثبت آگهی رایگان