در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کسب و کار خود را همین امروز ثبت کنید.

رشت‌گشت | RashtGasht

سنگ عقیق

پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱ زیبایی
  • تصویر شماره سنگ عقیق
  • تصویر شماره سنگ عقیق
  • تصویر شماره سنگ عقیق
  • تصویر شماره سنگ عقیق

سنگ عقیق سبز یکی از زیباترین سنگ ها با رنگی خاص می باشد . نگین سبز این‌نوع عقیق با رنگ جذابش و همچنین با خواص عالی خود می تواند بهترین انتخاب برای انگشتر های زنانه و مردانه و باشد.

این نوع سنگ یک گونه خاص و ویژه است که رنگ سازی کریستال آن به عهده هیدروکسید نیکل می باشد. همچنین در نگین های این سنگ خاص پدیده جالبی رخ داده است این که رنگ سبز در مقابل امواج نور خورشید و در برابر حرارت رنگش تغییر می کند ولی به دلیل خواص سنگ عقیق سبز بعد از سرد شدن و بعد از این که در کنار رطوبت قرار بگیرد دوباره به حالت اولیه خود برمی‌گردد. 

 

در گذشته این سنگ سبز، دعا بسیار خوبی بوده و از نظر مصونیت جایگاه بسیار خوب و بالایی داشته است حتی افسانه هایی موجود می باشد که نشان دهنده ی استفاده از سنگ عقیق سبز و دیگر انواع آن برای تغییر جهت طوفان می باشد .اگر از این سنگ با ارزش به ‌خوبی نگهداری شود می ‌توان مطمئن شد که موقع فروش هم از ارزش بالایی برخوردار خواهد بود.

 

انواع عقیق سبز 

انگشترهای عقیق تنوع بالایی دارد و نگین سنگ انگشتر های عقیق دارای رنگ های سبز ، سرخ ، قهوه ای ، زرد و … می باشد . در این قسمت مقاله شما را با چند مورد از انواع عقیق سبز آشنا می کنیم :

_ انگشتر عقیق سبز یمنی مردانه 

_ انگشتر عقیق سبز یمنی کهنه

_ انگشتر عقیق سبز یمنی ایسام

_ انگشتر عقیق سبز یمنی زنانه

_ انگشتر دست ساز با نگین آبدار عقیق سبز یمنی

_ انگشتر عقیق سبز زنانه 

_ انگشتر عقیق سبز زنانه طلا

و …

ویژگی های عقیق سبز

سنگ عقیق سبز، از قدرت معنوی بالایی برخوردار است . به گفته ی شفاگران مدرن در سنگ درمانی ، عقیق سبز سخاوت همراه با افزایش انعطاف پذیری ذهنی و عاطفی، بهبود تصمیم گیری و حل اختلافات و احساس عدالت را افزایش می دهد و همچنین این ویژگی ها را در دیگران تشویق می کند .

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با ویژگی این سنگ خاص و زیبا در این قسمت چند نمونه را ذکر کرده ایم :

۱ _ یکی از خواص رنگ سبز این است که باعث کاهش استرس می‌شود و کسانی از رنگ سبز زیاد به کار می برند ، کمتر دچار دردهای دستگاه گوارش می‌شوند .

 

۲ _ پژوهشگران کشف کرده اند که رنگ سبز باعث افزایش قابلیت خواندن می گردد.

 

۳ _ عقیق سبز انگیزه ای برای اعتماد به نفس و عزت نفس است.

خاصیت سنگ عقیق سبز

۱ _ جهت درمان خستگی های ذهنی و جسمی بسیار موثر است .

۲ _ مفید برای دوران بارداری و رشد جنین

۳ _ تقویت نقاط مختلف بدن و برقراری تعادل 

۴ _ باعث آرام و شیرین شدن خواب شب 

۵ _ دوری ذهن از افکار منفی و بدی 

و …

چگونه سنگ عقیق سبز اصل و فیک را تشخیص دهیم؟ 

عقیق سبز معمولاً سنگی نواری با ترکیبی از لایه‌های مات و شفاف است که به صورت تجاری استخراج می شود و این سنگ قیمتی بسیار مقرون به صرفه و خاص می باشد.

_ عقیق واقعی دارای رنگی روشن است اما در حالی که عقیق فیک از روشنایی کمتری و بیشتر کدر است. 

 

_ انتهای عقیق فیک ساخته شده از سنگ ، دارای الگوی گلبرگی می‌باشد.

 

_ به بافت سنگ عقیق دقت کنید ، در مقایسه با عقیق طبیعی، نوع مصنوعی ساخته شده از سنگ از بافت نرم‌تری برخوردار است. 

_ اگر با یک تکه یشم بر روی سنگ عقیق خراش ایجاد کنید ، عقیق فیک خراش برمی‌دارد، اما عقیق طبیعی خراش برنمی‌دارد و سالم باقی می ماند. 

 

_ به کیفیت تراش عقیق دقت کنید ، تراش عقیق اصل استادانه‌ تر است و سطح سنگ از درخشش بالایی برخوردار بوده و یکدست، بدون خط و خش و ترک می‌باشد.

 

_ به میزان شفافیت سنگ دقت کنید . عقیق طبیعی از اندکی هرج و مرج و بی نظمی در شفافیت برخوردار است و می‌توان درون آن خطوط و ابرهایی را مشاهده کرد ، اما در عقیق مصنوعی از شفافیت خوبی برخوردار بوده که به مانند شفافیت گوی شیشه‌ای می‌باشد.

نگهداری از سنگ عقیق سبز 

با توجه به خاصیت و ارزش بالای سنگ عقیق ، نحوه نگهداری از آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . هنگام نگهداری سنگ عقیق سبز می توان در هنگام شست و شوی و تمیز کردن آن را به همراه داشت ولی بهتر است که کمتر در معرض مواد شیمیایی و شوینده اسیدی قرار بگیرد و باید توجه داشته باشید که سنگ عقیق سبز در معرض ضربه و تغییرات شدید دمایی نباشد .

نحوه شارژ کردن سنگ عقیق سبز

برای استفاده از خاصیت این سنگ با ارزش به صورت دائم کافی است هر ماه یک یا چند بار اقدام به شارژ کردن سنگ کنید تا خواص خود را از دست ندهد. فقط کافی است به جهت پاک سازی و تخلیه این سنگ از انرژی های منفی یک بار در آب جاری و روان شست و شو دهید و سپس در مقابل نور آفتاب قرار دهید ، سپس از انجام این کار سنگ شما مجددا شارژ شده است و می توانید از خواص آن بهره کافی را ببرید.

برچسب ها :
#زیورآلات#سنگ
  ثبت آگهی رایگان